Ostapenko tomēr nespēlēs pret Šarapovu

Aļona Ostapenko, Sportazinas.com
foto: Dan Hamilton-USA TODAY Sports

Šī gada Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Aļona Ostapenko nākamajā nedēļā gaidāmo Sinsinati WTA “Premier” turnīru tomēr nesāks pret pieckārtējo “Grand Slam” čempioni Mariju Šarapovu, kura sestdien atsauca savu dalību sacensībās rokas traumas dēļ, tā vietā tiekoties ar kādu kvalifikācijas turnīra dalībnieci.

Šarapova sestdien, pēc konsultēšanās ar turnīra medicīniskos personālu, pieņēma lēmumu atsaukt savu dalību sacensībās.

Rokas traumu viņa guva pagājušajā nedēļā Stenfordas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā, kurā krieviete uzvarēja, bet pēc tam atteicās no otrās kārtas cīņas. Tāpat Šarapova atsauca savu dalību šīs nedēļas Toronto WTA “Premier” turnīrā, taču cerēja spēlēt Sinsinati.

“Piektdien ierados Sinsinati ar lielu vēlmi spēlēt, tomēr pēc ārstu ieteikuma man nākas atsaukt savu dalību turnīrā rokas traumas dēļ,” paziņoja Šarapova. “Vēlos pateikties turnīra rīkotājiem, par man piešķirto īpašo ielūgumu, cerot Sinsinati atgriezties un spēlēt nākamajā gadā.”

Līdz ar to Ostapenko pretiniece pirmās kārtas cīņā būs kāda no kvalifikācijas veiksminiecēm, vai kāda no kvalifikācijas “laimīgajām zaudētājām”, kas noskaidrosies papildus izlozē.

Jau ziņots, ka cita Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Sinsinati turnīra ievadā tiksies ar ķīnieti Penu Šuai, kurai līdz šim nav zaudējusi, bet Ernests Gulbis jau sestdien sāka dalību kvalifikācijā paralēli notiekošajās “Masters 1000” sērijas sacensībās, kur ar 6-2, 6-4 apspēlēja 19 gadus veco krievu Andreju Rubļovu. Lai tiktu pamatturnīrā, Gulbim jāpārvar vēl viena kvalifikācijas kārta.

Ostapenko pašlaik WTA rangā ir 12.vietā un ar šādu numuru arī izlikta sacensībās.

Šarapova karjeras laikā ieguvusi 35 WTA vienspēļu titulus un pieci no tiem izcīnīti prestižākajā “Grand Slam” līmenī, turklāt vismaz reizi viņa uzvarējusi katrā no četriem turnīriem. Tiesa, pērn pēc Austrālijas atklātā čempionāta Šarapova nokļuva liela skandāla epicentrā, jo viņas dopinga analīzēs tika konstatēts nesen aizliegto vielu sarakstā iekļautais meldonijs. Kaut daudzi citi pasaules sportisti pērn par to galu galā tika attaisnoti, Šarapova kļuva par skaļāko pieķerto un arī skaļāko diskvalificēto, jo sportistei piesprieda 18 mēnešu diskvalifikāciju, ko gan vēlāk samazināja līdz 15 mēnešiem.

Sacensību apritē viņa atgriezās šogad aprīļa beigās, tomēr līdz šim krieviete piedalījusies vien četrās sacensībās. Pēc atgriešanās viņa aizvadījusi deviņus mačus, kuros gūtas sešas uzvaras. Pirmajā turnīrā krieviete sasniedza pusfinālu, bet visos nākamajos uzvarējusi pa vienam mačam.

Ostapenko Sinsinati turnīrā debitēja pērn, otrajā kārtā zaudējot čehietei Karolīnai Plīškovai, kura tobrīd gan vēl bija vien pasaules ranga 17.pozīcijā, kas bija sportistes karjeras rekords, bet nedaudz vēlāk aizkļuva līdz ASV atklātā čempionāta finālam un pašlaik jau ir pasaules pirmā rakete.

Sinsinati turnīrā Ostapenko, ja sasniegs otro kārtu, spēlēs ar horvātu veterāni Mirjanu Lučiču-Baroni vai Karlu Svaresu-Navarro no Spānijas.

Sacensībām Sinsinati ir “Premier 5” kategorija, kas ir trešā aiz “Grand Slam” un “Premier Mandatory” līmeņa.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar