Pārsons, Mozgovs, Pols un citi pārvērtētie miljonāri – 11 sliktākie līgumi NBA

08/01/2019 15:25
Nokopēts
Čandlers Pārsons, www.sportazinas.com

2016.gada vasarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “algu griesti” jeb pieļaujamā maksimālā summa, ko katrs klubs drīkst tērēt spēlētāju algās, pacēlās no 70 miljoniem līdz vairāk kā 94 miljoniem ASV dolāru (~76,2 miljoni eiro). Iespaidīgais pieaugums skaidrojams ar jaunajiem līgumiem, kas tika noslēgti ar televīzijas raidsabiedrībām par NBA spēļu translācijas tiesībām.

Vēl jo vairāk, tika prognozēts, ka, pateicoties jaunajiem TV kontraktiem, līgas ienākumi pacelsies līdz vēl nebijušiem augstumiem, līdz ar to arī ļaujot vēl straujāk pacelt “algu griestus”. Prognozētais naudas ieplūdums arī mudināja lielu daudzumu NBA klubu noslēgt ilgtermiņa vienošanās ar spēlētājiem par iespaidīgām summām, cerot, ka nākotnē pieaugot “algu griestiem”, šie līgumi atmaksāsies ar spēlētāju demonstrēto sniegumu laukumā un uz pārējās līgas fona neizskatīsies tik neadekvāti.

NBA klubiem par nelaimi, limits, ko spēlētāju algās drīkst tērēt katra komanda, uz 2018./2019.gada sezonu pieauga par “nieka” astoņiem miljoniem (102 miljoni USD jeb 89,1 miljons eiro), bet līdz 2019./2020. gada sezonai tas būs sasniedzis 109 miljonus ASV dolārus (95,2 miljoni eiro).

Skaidrs, ka negaidīti gausais pieaugums liek un arī turpmāk liks NBA klubiem daudz apdomīgāk izvērtēt katru noslēgto kontraktu ar spēlētājiem, taču tas nemaina faktu, ka joprojām spēkā ir virkne līgumu, kuri tika parakstīti “trakajā” 2016.gada vasarā (vai tās iespaidā) par pārmērīgi lielām summām. Liela loma, protams, tajā arī ir spēlētāju sniegumam laukumā – daudzi basketbolisti ne tuvu nespēj demonstrēt to spēli, kādu paredz viņu atalgojums, kas rosina daudz jautājumu par klubu lēmumu pieņemšanas politiku un spriestspēju nākotnes darījumos ar potenciālajiem brīvajiem aģentiem.

Šī iemesla dēļ esam apkopojuši NBA šobrīd 11 sliktākos/neizdevīgākos līgumus.

11. Džons Vols (Vašingtonas “Wizards”)

Alga (2018./2019.): 16,7 miljoni eiro
Vecums: 28
Statistika šosezon: 20,7 p., 8,7 piesp., 3,6 atl.b. (sezonu noslēdzis priekšlaicīgi)

Iespējams, spēlētājs, kurš šajā sarakstā pelnījis atrasties vismazāk, jo ar savu produktivitāti laukumā nešaubīgi ir spējis attaisnot līdzšinējos līgumus. Tomēr…Volam nākamsezon spēkā stāsies četrus gadus ilgais un 170 miljonus ASV dolāru (148,5 miljoni eiro) vērtais jaunais kontrakts. Varētu pat uzskatīt, ka iespaidīgais atalgojums ir atbilstošs Vola zvaigznes statusam līgā, taču ne vienu reizi vien ASV mediji ziņojuši, ka pieckārtējais Visu zvaigžņu spēļu dalībnieks savu komandas biedru vidū ir, maigi izsakoties, nemīlēta persona, kas pēdējās sezonās regulāri bojājusi iekšējo mikroklimatu.

Džons Vols, www.sportazinas.com

Džons Vols
Foto: Geoff Burke-USA TODAY Sports/via Scanpix

Arī šī sezona nav izņēmums, un “Wizards” pat nekautrējās publiski paziņot, ka ir gatava Volu iesaistīt potenciālā maiņas darījumā. Šajā sakarā gan viens liels BET – neviena komanda pie pilna prāta (pat Ņujorkas “Knicks”!) nav gatava saviem algu sarakstiem pievienot Džona masīvo līgumu, padarot saspēles vadītāju par praktiski neaizmaināmu spēlētāju. Par labu nenāca arī Volam nepieciešamā papēža operācija, kas lika kluba zvaigznei noslēgt šo sezonu jau pēc 32 spēlēm.

10. Kriss Pols (Hjūstonas “Rockets”)

Alga (2018./2019.): 31,1 miljons eiro
Vecums: 33
Statistika šosezon: 15,6 p., 8,0 piesp., 4,0 atl.b.

Pērnās sezonas pamatturnīra uzvarētāja (65 uzvaras, jauns kluba rekords) “Rockets” nebija tālu no čempionu Goldensteitas “Warriors” izslēgšanas Rietumu konferences finālā, sērijā atrodoties vadībā ar 3-2. Tikai Krisa Pola savainojums un 27 pēc kārtas nerealizēti tālmetieni izšķirošajā septītajā spēlē apturēja Hjūstonas lielisko sezonu. Neskatoties uz visai labi zināmajām Pola veselības likstām, Hjūstonas kluba vadība pieredzējušajam saspēlniekam aizvadītajā vasarā piešķīra 160 miljonu dolāru (136,5 miljon eiro) vērtu līgumu uz četrām sezonām, kas jau teju nekavējoties basketbola pasaulē raisīja pamatotas šaubas par aizsarga spēju godam atstrādāt šo kontraktu.

Kriss Pols, www.sportazinas.com

Kriss Pols
Foto: Ned Dishman/NBAE via Getty Images

“Rockets” par nelaimi – aizdomas piepildījās, un Pols, pelnot vairāk nekā 31 miljonu eiro šosezon, vecās labās paceles cīpslas traumas dēļ jau izlaidis pēdējās astoņas Hjūstonas kluba spēles (kopumā šosezon jau 13). Jāatzīmē arī, ka pat vesels Pols visai acīmredzami zaudējis savu asumu un citas kvalitātes, kas viņu padarīja par vienu no visu laiku labākajiem spēlētājiem savā pozīcijā. Jau šobrīd NBA gaiteņos cilvēki ar šausmām raugās uz nākotni, kurā 37 gadus vecam Polam “Rockets” (vai kādam citam klubam) sezonā būs jāmaksā 40 miljoni dolāru.

9. Džordžs Hils (Milvoki “Bucks”) 

Alga (2018./2019.): 16,6 miljoni eiro.
Vecums: 32
Statistika šosezon: 8,2 p., 2,4 piesp., 2,3 atl.b.

Hils, kurš 2016./2017.gada sezonā sasniedza karjeras rekordu caurmērā mačā gūtajos punktos (16,9), 2017. gada vasarā parakstīja trīs gadus ilgu un 57 miljonus ASV dolārus (~46,2 miljoni eiro) vērtu līgumu ar Sakramento “Kings”. Kalifornijas štata komandā no Hila tika gaidīts līdera cienīgs sniegums, tomēr pieredzējušais spēlētājs nespēja attaisnot uz sevi liktās cerības, 43 mačos vidēji atzīmējoties ar pieticīgajiem 10,3 punktiem. Par aizsardzības speciālistu uzskatītā Hila karjera Sakramento beidzās jau pērnā gada 8. februārī, kad Džordžs maiņas darījuma rezultātā nonāca Klīvlendas “Cavaliers” vienībā, bet šosezon pārbūves procesā esošie “Cavs” Hilu aizmainīja uz Milvoki “Bucks”, kur spēlētājs pilda rezerves saspēles vadītāja pienākumus.

Džordžs Hils, www.sportazinas.com

Džordžs Hils
Foto: Brian Babineau/NBAE via Getty Images

8. Evans Tērners (Portlendas “Trail Blazers”)

Alga (2018./2019.): 15,6 miljoni eiro
Vecums: 30
Statistika šosezon: 7,8 p., 4,8 atl.b., 3,9 piesp.

Savulaik ar otro kārtas numuru (Filadelfijas “76ers”) NBA draftā izvēlētais Tērners nevar lepoties ar tik iespaidīgiem karjeras sasniegumiem, kādi lielākoties tiek gaidīti no tik augstu draftētiem spēlētājiem. Neskatoties uz to, Evans allaž bijis vērtīgs “lomas spēlētājs”, kurš vajadzības gadījumā spēja uzņemties arī līdera lomu (rezultatīvākajā sezonā guva virs 17 punktiem mačā). Pēc sekmīgas sezonas Bostonas “Celtics” rindās Tērners un “Trail Blazers” 2016.gada vasarā vienojās par līgumu uz četriem gadiem par kopējo atalgojumu 70 miljonu ASV dolāru (~56,9 miljoni eiro) vērtībā. Divos Portlendā pavadītajos gados Tērnera statistika kritusies visos būtiskākajos statistikas rādītājos.

Evans Tērners, www.sportazinas.com

Evans Tērnerss
Foto: Bruce Ely / Trail Blazers

7. Alans Krabs (Bruklinas “Nets”)

Alga (2018./2019.): 16,2 miljoni eiro
Vecums: 26
Statistika šosezon: 9,5 p., 3,5 atl. b., 1,1 piesp.

Pēc statistiski veiksmīgas sezonas (vidēji 10,7 punkti) pat līgas aizkulisēs mazpazīstamo Alanu Krabu par 75 miljoniem dolāru (60,9 miljoni eiro) uz četriem gadiem no “Trail Blazers” savā īpašumā ieguva Bruklinas “Nets”. Savā pirmajā sezonā Ņujorkā aizsargs pērn uzrādīja karjeras labākos rādītājus teju visos nozīmīgākajos statistikas rādītājos (13,2 punkti, 4,6 bumbas), tomēr šogad savainojumi lieguši turpināt pēc uzņemtā kursa. Krabs šobrīd izlaidis jau pēdējās 13 “Nets” spēles, un viņa vietu Bruklinas starta pieciniekā izkarojis ir sekmīgu debijas sezonu aizvadošais latvietis Rodions Kurucs. Paredzams, ka arī pēc traumu sadziedēšanas Kenijs Atkinsons turpinās vairāk uzticēties tieši cēsiniekam nevis Krabam.

Foto: newsday.com

6. Bismaks Bijombo (Šarlotas “Hornets”)

Alga (2018./2019.): 14,85 miljoni eiro
Vecums: 26
Statistika šosezon: 3,7 p., 3,4 atl. b., 0,9 bloķ.m.

Kongo DR pārstāvis iemantojis laba aizsardzības spēlētāja reputāciju un nevienā no savām septiņām NBA pavadītajām sezonām regulāro turnīru nav noslēdzis ar vairāk kā vidēji gūtiem sešiem punktiem. Tas gan netraucēja “Magic” vienībai 2016. gada jūlijā ar centra spēlētāju noslēgt vienošanos uz četriem gadiem par 72 miljoniem (~58,5 miljoni eiro). Pēc ne sevišķi ievērības cienīgām divām sezonām Floridā Bijombo aizvadītajā vasarā tika aizmainīts uz Šarlotas “Hornets”, tomēr centrs turpināja būt “nekāds”, līdz šim piedaloties tikai 14 mačos un vidēji nospēlējot tikai 10,7 minūtes. Vai tiešām no Bijomobo tika gaidīts Dikembes Mutombo vai vismaz Serža Ibakas cienīgs sniegums?

Bismaks Bijombo, www.sportazinas.com

Bismaks Bijombo
Foto: NBA.com/Hornets

5. Jans Mahinmī (Vašingtonas “Wizards”)


Alga (2018./2019.): 13,9 miljoni eiro
Vecums: 32
Statistika šosezon: 4,1 p., 3,7 atl.b., 0,6 bloķ.m.

Francūzis Mahinmī savā “izlaušanās” sezonā Indiānas “Pacers” sastāvā izcēlās ar vidēji gūtiem 9,3 punktiem un 7,1 atlēkušo bumbu, kas 2016.gada vasarā mudināja Vašingtonas “Wizards” ar centra spēlētāju parakstīt vienošanos uz četriem gadiem par kopējo atalgojumu 64 miljonu ASV dolāru apmērā (~52 miljoni eiro). Karjeras turpinājumā Mahinmī ne tuvu nav spējis attaisnot uz sevi liktās cerības un nesamērīgi apjomīgā kontrakta dēļ biežāk tiek minēts kā šķērslis “Wizards” komandas nākotnes plānu realizēšanā.

Arī šī sezona nav izņēmums, un 32 gadus vecais centrs kopā ar nepārliecinoši spēlējošajiem “Wizards” komandas biedriem Oto Porteru junioru, Dvaitu Hovardu un Džonu Volu veido ievērojamu finansiālo slogu.

Foto: Bullets forever

4. Luols Dengs (Minesotas “Timberwolves”)

Alga (2018./2019.): 12,5 + 2,08 miljoni eiro
Vecums: 33
Statistika šosezon: 3,0 p., 3,0 atl.b., 0,8 pārķ.b.

Dengs, kurš savas karjeras labāko posmu aizvadīja Čikāgas “Bulls” rindās (divas reizes izvēlēts dalībai Visu zvaigžņu spēlē), daudziem klubiem tik liktenīgajā 2016.gada vasarā uz četriem gadiem un par 72 miljoniem (~58,5 miljoni eiro) pievienojās “Lakers” vienībai. Diezgan drīz pēc tam tapa skaidrs, ka titulētā vienība ar Luolu laukumā īsti nerēķinās, pakāpeniski samazinot viņa minūšu skaitu. Pērn Dengs laukumā izgāja vien reizi, kaut arī ar uzbrucēja veselību viss esot kārtībā.

Sekoja līguma izpirkšana un “izstiepšana” vairāku turpmāko sezonu garumā, kā arī pārcelšanās uz Minesotas “Timberwolves” pie bijušā galvenā trenera no Čikāgas laikiem Toma Tibodo. Pārmaiņas gan sevišķus uzlabojumus Denga karjerā nav ieviesušas – šosezon tikai četri aizvadīti mači, toties papildus algai no “Lakers” Luols vēl arī saņem aptuveni divus miljonus eiro no “vilkiem”.

Luols Dengs, www.sportazinas.com

Luols Dengs
Foto: NBA.com

3. Timofejs Mozgovs (Orlando “Magic”)

Alga (2018./2019.): 14 miljoni eiro
Vecums: 32
Statistika šosezon: Nav spēlējis

Krievijas izlases centra spēlētājs, kurš kopā ar Klīvlendas “Cavaliers” 2016. gadā izcīnīja NBA čempiontitulu, tāpat kā Dengs, 2016. gadā ar iespaidīgu līgumu kabatā (četri gadi, 52 miljoni eiro) nonāca “Lakers” īpašumā. Pēc vienas sezonas Kalifornijā (vidēji 7,4 punkti un 4,9 bumbas zem groziem) Mozgovs tika aizmainīts uz “Nets”, kur turpināja demonstrēt savam atalgojumam visai pieticīgu sniegumu (4,2 punkti, 3,2 bumbas).

Pagājušajā vasarā krievs vispirms tika aizmainīts uz “Hornets”, bet vēlāk tiesības uz 216 centimetrus garos centru ieguva Orlando “Magic”. Savā jaunajā klubā Mozgovs ceļgala operācijas dēļ gan vēl joprojām nav paguvis aizvadīt nevienu spēli.

Foto: Nets Daily

2. Žoakims Noā (Memfisas “Grizzlies”)

Alga (2018./2019.): 16,2 + 1,5 miljoni eiro
Vecums: 33
Statistika šosezon: 4,2 p., 3,3 atl.b., 1,0 piesp.

Noā vēl nesen (2013./2014.gada sezonā) tika atzīts par līgas labāko aizsardzības spēlētāju, tajā pašā sezonā finišējot arī labāko pieciniekā balsojumā par sezonas vērtīgāko spēlētāju. Karjeras turpinājums Žoakimam gan neizdevās tikpat veiksmīgs, jo sekoja virkne dažādu savainojumu, kas liedza centram demonstrēt tikpat produktīvu sniegumu kā agrāk. Tas gan netraucēja Ņujorkas “Knicks” ar tās bijušo prezidentu Filu Džeksonu priekšgalā 2016. gada jūlijā likt galdā 72 miljonus (~58,5 miljonus eiro) uz četriem gadiem. Noā, protams, piekrita šim dāsnajam piedāvājumam, taču divu Ņujorkā pavadīto sezonu laikā savainojumu un konfliktu ar bijušo treneri Džefu Hornačeku dēļ laukumā devās vien 53 mačos.

Žoakims Noā, www.sportazinas.com

Žoakims Noā
Foto: Layne Murdoch Jr./NBAE via Getty Images

Pēc nesekmīgiem mēģinājumiem izpirkt Žoakima līgumu vai iesaistīt centru kādā maiņas darījumā abas puses šīs sezonas ievadā galu galā vienojās par spēlētāja atlaišanu un kontrakta “izstiepšanu” – šosezon Noā no “Knicks” saņems aptuveni pusi no līgumā atlikušajiem 32,2 miljoniem eiro, bet turpmākajos trīs gados francūža konts tiks papildināts ar vēl 6,4 miljoniem ASV dolāriem (5,5 miljoni eiro) ik sezonu, kas vienlaikus tiks ierēķināti arī “Knicks” algu sarakstos.

Vēl papildus tam francūzis šosezon saņem pusotru miljonu eiro no vienošanās ar “Grizzlies”. Neslikti.

1. Čandlers Pārsons (Memfisas “Grizzlies”)

Alga (2018./2019.): 21,03 miljoni eiro
Vecums: 30
Statistika šosezon: 5,7 p., 1,3 atl.b., 0,7 piesp.

Kaut arī ne pats skaļākais vārds brīvo aģentu tirgū 2016. gada vasarā, Pārsons pirms pievienošanās “Grizzlies” bija viens no vispusīgākajiem uzbrucējiem visā līgā. Tomēr Memfisas vienības piedāvātie 94 miljoni ASV dolāri (~76,3 miljoni eiro) uz četrām sezonām par basketbolistu, kurš, iespējams, savu labāko sezonu jau bija aizvadījis, daudzus pārsteidza nesagatavotus. Vēl jo vairāk, kopš pievienošanās “Grizzlies” klubam Pārsons teju nemitīgi mocījies ar ceļgala savainojumiem, kā rezultātā par Čandlera atrašanos Memfisas (un vispār NBA) rindās nereti gadās piemirst.

Čandlers Pārsons, www.sportazinas.com

Čandlers Pārsons
Foto: NBA.com/Grizzlies

Kopumā Memfisā nospēlējis tikai 73 mačus, Pārsons vēl šonedēļ vienojās ar kluba vadību par abu pušu attiecību izbeigšanu. 30 gadus vecajam uzbrucējam ar “Grizzlies” gan paliks spēkā līgums līdz nākamās sezonas beigām, par ko Pārsonam kopumā paredzēts saņemt vēl 38 miljonus ASV dolāru (33,1 miljons eiro).

Pateicoties iespaidīgajam līgumam, Pārsons šosezon ir līgas 20 vislabāk apmaksāto spēlētāju vidū. Lieki piebilst, ka viņš nav ne reizi ticis izvēlēts dalībai Visu zvaigžņu spēlē.

 

 

NBA
    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.8
4
1.66
1.66
4.2
4.8
4.6
3.9
1.7
1.41
4.75
7.5
2.85
3.6
2.3
1.9
3.6
3.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām