Pilsētnieks: Savā birojā Pekinā esmu bijis četras dienas – dzīvoju lidmašīnās

01/12/2017 14:11
Nokopēts
Raitis Pilsētnieks, Sportazinas.com

Pirms gada lielvalsts Ķīna sāka iepazīt pašiem vēl neatklātu orbītu, ko sauc par hokeju. Viens no galvenajiem hokeja vēstnešiem otrpus zemeslodei ir mūsējais – Raitis Pilsētnieks, kurš nedēļas sākumā saņēma amata paaugstinājumu. Kāpēc tieši viņš? Tāpēc, jo latvietis ir universāls kareivis, kuram rokas darba nebijās. Sportazinas.com uz sarunu aicināja latvieti, lai uzzinātu, kādi pienākumi nākuši klāt ar jauno amatu, kāpēc Ķīnas U20 izlase čempionātam gatavosies Rīgā un izsijājām citas aktualitātes, kas sakrājušās jautājumu azotē.

-Nedēļas sākumā mediju telpā izskanēja informācija, ka esat kļuvis par Kunlun “Red Stars” prezidentu, amatā nomainot Maiki Kīnenu. Kā kluba vadība nonāca pie šāda lēmuma?

-Pienākumi nav mainījušies, bet ir nākuši tikai klāt. Jauno sezonu es iesāku saistībā ar jaunatnes komandu, izveidoju struktūru un pašu komandu. Veiksmīgi esam aizvadījuši pirmo posmu, pagaidām komanda pietiekami labi spēlē, ir izveidota visa organizatoriskā puse. Nāca piedāvājums no kluba īpašniekiem, lai pārņemu savā uzraudzībā visu vīriešu hokeja struktūru. Es atbildu par KHL, VHL [Krievijas augstākā hokeja līga], MHL [Jaunatnes hokeja līga] komandām, kā arī visām trim vīriešu izlasēm – pieaugušo, U20 un U18.

-Jūsu pienākumos būs veikt spēlētāja atlasi vai tikai organizatoriskā puse?

-Es apvienoju vairākus amatus, prezidenta pienākums ir administratīvā puse, kas ir visa vīriešu struktūras vadība. Esmu MHL komandas ģenerālmenedžeris, kas vairāk ir saistīts ar sportisko pusi. Kopš otrdienas pildu KHL komandas ģenerālmenedžera pienākumus, arī lielajā klubā viss ir saistīts ar sportisko pusi – spēlētāju atlase, piesaiste, viss kas saistās ar komandas izveidi un sportiskiem rezultātiem.

-Jums ir uzticēts liels darba apjoms. Kā jūs saliksiet darba pienākumus pa plauktiņiem?

-Ja mēs ejam no apakšas, tad MHL komandas darbība ir sakārtota, ka ikdienā nav vajadzība būt uz vietas. Komandas darbā ir iesaistīts ļoti labs menedžeris Renārs Freibergs, kurš zem sevis ir paņēmis visus organizatoriskos jautājumus. Spēlētāju selekcija ir beigusies, puse komandas ir ķīniešu spēlētāji, otru veido ārzemju hokejisti. Pašlaik rezultāti ir labi, atrodamies izslēgšanas spēļu zonā, kas ir negaidīti labi. Ar VHL komandu ir līdzīgi, tur arī sastāvs ir puslīdz nokomplektēts. Komandām uzraugu administratīvo pusi, kas ir finanses, budžeta jautājumi un citas ikdienas administratīvās lietas, ja ir kādi jautājumi, tad man zvana vai raksta – mūsdienās to ir vieglāk izdarīt. Ikdienā esmu ar KHL komandu.

Pirms kaujas. Foto: no personīgā arhīva

-Kādus mērķus jums ir izvirzījusi kluba vadība?

-KHL komandai šosezon bija mērķis iekļūt izslēgšanas spēlēs, patiesībā, mērķis bija augstāks – pārvarēt vismaz pirmo kārtu. Nekādu mērķu izmaiņu nav, man nav uzstādīts ultimāts, ka sezonas sākumā uzstādītie mērķi ir jārealizē. Protams, visi ar maksimāliem spēkiem centīsimies to izdarīt. Mērķis ir soli pa solim sakārtot spēli, iegūt punktus un atgriezties izslēgšanas spēļu zonas astotniekā.

-Kluba vadība jums uzticēja prezidenta pienākumus, lai Maiks Kīnens vairāk pievērstos komandas spēlei un mazāk administratīvajiem jautājumiem?

-Oficiāli, bet bez publiska paziņojuma kluba vadība prezidenta amatu man piešķīra jau oktobra vidū. Kopā ar īpašnieku sēdējām un domājām, kas būtu pirmie soļi jāveic, izlēmām, ka treneris jāatbrīvo no papildus funkcijām, lai viņš maksimāli pievērstu uzmanību saviem tiešajiem darba pienākumiem. Īsi pirms sezonas sākuma no pienākumiem tika atbrīvots ģenerālmenedžeris, Maiks bija gatavs uzņemties šo darbu. Iepriekš ir pierādījies, ka grūti būt gan ģenerālmenedžerim, gan trenerim. Cik esmu redzējis KHL, tad nevar apvienot abus darbus.

-Kas pietrūkst KHL komandai, lai rezultāti būtu labāki?

-Mums ir mazliet jāpamaina spēle un vairāk jāpielāgojas KHL standartiem. Jāpiestrādā pie detaļām, kā arī pie vairākuma un mazākuma. Šogad komanda ir savākta pilnīgi no jauna, jo mainījās treneru kolektīvs. Šobrīd treneriem un spēlētājiem ir jāpielāgojas līgas standartiem, sezonu sākām labi, bet komandā ir daudz jaunie čaļi, kuriem pieredze šādā līmenī nav bijusi. Treneru kolektīvs atradīs risinājumus, lai sakārtotu komandas spēli.

-MHL komanda pašlaik atrodas izslēgšanas spēļu zonā un uzrāda labus rezultātus, kluba vadība ir apmierināta ar vienības sniegumu?

-Komanda atrodas play-off zonā negaidīti, bet iepriekš uz to cerējām. Uzskatu, ka MHL ir viena no top trim spēcīgākajām junioru hokeja līgām pasaulē. Ar mūsu sastāvu, kurā regulāri spēlē astoņi līdz deviņi ķīnieši, rezultāti ir apsteiguši mūsu cerības. Tagad ir pagājusi tieši puse no sezonas, redzēsim, kādā vietā būsim regulārās sezonas beigās. Treneru kolektīvs ir veicis milzīgu darbu spēlētāju attīstībā, viņu meistarību nevar salīdzināt, kāda tā bija ierodoties vasarā.

-Komandas bāze atrodas Volvo hallē, vai spēlētāji ir apmierināti ar dzīvošanas apstākļiem?

-Tie ir jauni puikas, daži spēlētāji dzimuši tikai 2001. gadā. Viņiem šī ir pirmā pieredze tik augsta līmeņa hokejā, kur treniņi ir katru dienu un spēles katru otro. Viņi līdz šim ir spēlējuši divos turnīros pa sezonu, katrs nedēļas nogales garumā, astoņas līdz desmit spēles sezonā, trenējušies trīs reizes nedēļā. Pirmais posms viņiem bija grūts un smags, it īpaši emocionālā ziņā, jo koncentrācijai jābūt ilgā laika posmā. Jauni puikas, prom no mājām, nekad nav bijusi tāda pieredze. Apstākļu ziņā viņi ir apmierināti, laikam nevienā citā MHL komandā nav tuvu tādiem apstākļiem kā pie mums.

-Rīgā, protams, apstākļus var nodrošināt augstākajā līmenī, bet kāda ir nākotnes vīzija? Komanda plāno palikt Latvijā arī nākamajā sezonā?

-Šis jautājums vēl nav skaidrs, viss būs atkarīgs no līgas nosacījumiem un nacionālo komandu interesēm. Ķīnas U20 izlase janvārī piedalīsies pasaules čempionātā Bulgārijā, tāpēc izlemts, ka valstsvienība sagatavošanās posmu aizvadīs Latvijā. Pirmās divas līderu maiņas, kas spēlē MHL komandā, būs vilcējspēks arī izlasē. Viņus vest uz treniņnometni Ķīnā uz pāris nedēļām un atkal braukt uz Eiropu, kur norisināsies čempionāts, nebūtu prātīgi. Tāpat MHL komandai ir saspringts spēļu grafiks, piecas dienas pirms čempionāta mums būs spēles izbraukumā.

-Cik ilgs būs izlases sagatavošanās posms?

-Atlases nometni mēs sāksim piektajā janvārī, 12. datumā tiks paziņoti izlases spēlētāji. No 16. līdz 21. janvārim būs nometnes noslēguma fāze. Plānots aizvadīt pārbaudes spēli ar HS “Rīga” vai “Prizma” komandu. Pēdējā nometnes nedēļā aizvadīsim divas spēles ar kādiem Latvijas klubiem.

-Latviešu integrācija Ķīnas komandas sistēmā arī palielinās. Cik daudz latvieši tagad strādā organizācijā?

-MHL komandā ir fiziskās sagatavotības treneris Arnis Ritenieks, menedžeris Renārs Freibergs un hokejists Viktors Jašunovs. Lielajā komandā spēlē Artūrs Kulda. Pagaidām kopā esam pieci latvieši. Ne tikai savējiem, bet arī lietuviešiem dodam iespēja uzspēlēt, MHL komandā spēlē Marks Kaļeinikovas. Projektu mēģinām taisīt multinacionālu.

Ķīnas hokeja attīstītāji: Renārs Freibergs un Raitis Pilsētnieks.
Foto: no personīgā arhīva

-Organizācija pilnvērtīgi strādā jau otro sezonu. Kā jums ir mainījušies pienākumi, salīdzinoši ar pagājušo gadu?

-Pagājušajā sezonā mans darbs vairāk bija uz vietas, lielākoties tikai Pekinā. Tagad es vairāk dzīvoju lidmašīnās un lidostās, jo ar komandu sanāk visur ceļot. Ofiss mums ir Pekinā, mājas spēles ir Šanhajā, VHL komandas mājās spēles ir Harbinā, MHL komanda ir Rīgā, savā birojā Pekinā esmu bijis četras dienas. Darba apjoms ir audzis un atbildība ir lielāka, ja agrāk pietika astoņas stundas dienā organizēt vienu komandu, tad šobrīd ir trīs komandas un vajag 24 stundas.

-Aizvadītā gada laikā ķīnieši noteikti ir papildinājuši zināšanas arī hokeja jautājumos.

-Sākot ar meitenēm, kas sēž birojā un beidzot ar personālu, kas strādā pie komandas – masieri, ekipējuma menedžeri, administratori vai treneri. Var redzēt, ka ķīnieši mācās ar interesi. Tagad sāk nākt augļi tam darbam, kas ir ieguldīts. Mērķis, lai ķīnieši var kļūt autonomi šajā ziņā un paši spēj darīt lietas. Šobrīd nav pieejami kvalificēti treneri, tāpēc MHL komandā ir iesaistīts ķīniešu speciālists kā asistents. Pa šo gadu viņš būs daudz iemācījies, lai nākamgad varētu kaut kādā līmenī patstāvīgi trenēt komandu.

-Kluba sistēmas apgriezieni spēj turēt līdzi plāna punktiem, kas ir uzlikti uz lapas?

-Jauda ir neizmērojama. Pagājušajā gadā bija viena doma – KHL komandas izveide un startēšana. Uz doto brīdi mums ir klubu komandas, jauniešu un pieaugušo izlases, arī divas sieviešu komandas un izlases, kopā sanāk desmit komandas. Viena gada laikā mūsu struktūras apjoms ir pieaudzis no vienas līdz desmit komandām. Es nezinu vai projekts tur līdzi papīram vai papīrs – projektam (smejas). Galvenais cilvēkiem, kas strādā turēt līdzi jaudai. Tas ir viens jaudīgs auto, kas uzņēmis ātrumu un jāspēj tas savaldīt. Visi ieguldām savu darbu un enerģiju, lai mehānisms ietu uz priekšu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.5
-
1.15
1.4
5.25
5.75
1.23
-
3.55
6.5
4.6
1.41
2.45
-
1.49
1.55
4.6
4.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām