Pirmais imports ir ieradies – Karls Stolerijs

Karls Stolerijs, sportazinas.com

Tas, ka pēc Pasaules čempionāta Rīgas “Dinamo” bija aktīvs līgums ar vienu spēlētāju, jauno hokejistu Uvi Jāni Balinksi, nebija nekas neparasts. Rīgas kluba specifika, vismaz pēdējos gados, ir tāda, ka komanda nokomplektējas tikai pirms pašas sezonas sākuma. Kad Jura Savicka draugi no kaimiņzemes nospiež podziņu. Piemēram, kā pērn, kad Normunds Sējējs iekāpjot autobusā pirms došanās uz treniņnometni Valmierā, pateica, ka nauda pagaidām nav un nav zināms vai vispār būs, tā kā, lai hokejisti paši izlemj gaidīt un cerēt, vai meklēt laimi ārpus dzimtenes…

Šogad viss izskatās daudz cerīgāk. Savlaicīgi uzrunāts Bobs Hārtlijs, ar kuru Savickis pat pamanījas izbaudīt Ķelnes restorānu burvību. Kanādietis gan nenoticēja Savickim un kungi kopsaucēju par sadarbību nespēja atrast. Tomēr skaidrs bija tas, ka Savickis ar Hārtliju nečalotu, ja nauda parakstīšanas bonusam nebūtu kluba kontos. Kungi paspieda viens otram rokas un devās katrs savā virzienā. Hārtlijs skatoties uz NHL pusi, kur gan palikusi tikai viena brīva vakance (Bufalo “Sabres”), kuras pretendentu sarakstā kanādieša vārda gan izskatās, ka nav. Savickis, kurš pat esot vērtējis kāda Horvātijas speciālista variantu, skatījas sava bijušā kapteiņa Sanda Ozoliņa virzienā.

Godīgi par Rīgas jaunā GM (tandēmā ar Ozo) varējumu būtu spriest pēc aizvadītas vismaz trešdaļas sezonas, bet pirmais pirkums ir izdarīts – kanādiešu aizsargs Karls Stolerijs. Protams, pie darbiem pieskaitāms arī Mika Indraša kontrakts, bet uzbrucēja gadījumā tas bija vairāk biznesa lēmums, kad palaist brīvajā tirgū latviešu uzbrucēju būtu neprāts.

Tātad, pirmais imports ir parakstīts. Uz pirmo acs uzmetienu liekas, ka pirkums ir īsts lietaskoks. Par to liecina NHL pieraksts. Un nevis kaut kad, pirms pieciem-sešiem gadiem, bet vēl šogad, 11 mačos pārstāvot NHL pastarītes Ņūdžersijas “Devils” krāsas. Noskatoties Rīgas “Dinamo” sagatavoto video rullīti ar Stolerija labākajām epizodēm top skaidrs, uz ko varam cerēt.

Jau izsenis “Dinamo” ir centies piesaistīt ārzemju aizsargus, kas spētu pieslēgties uzbrukumiem. Ir bijuši izcili darījumi – Dūvijs Vestkosts, Mets Robinsons, Čarls Genovejs. Arī ne tik veiksmīgi – Lī Svets, Tomašs Kundrateks. Viss, kas vieno (vismaz solījumos pirms sezonas) šos spēlētājus ir spēja piedalīties uzbrukumā un spēlēt vairākumā. Pārsvarā pie mīnusiem šo spēlētāju CV ierakstīts augums=fiziskā spēle.

Tomēr ielikt kādu apmalē Karlam nesagādā nekādas problēmas un par to pārliecinājās “Canadiens” aizsargs Beljū.

Arī Stolerijs nav nekāds milzenis (1,80cm), bet jau apskatot viņa eliteprospects profilu lasāms – neskatoties uz mazo augumu, var iesaistīties fiziskā spēlē. Mazliet parokoties interneta dzīlēs atrodams, ka Karls var nomest arī cimdus. Kā moderni teikt – divvirzienu spēlētājs. Vienīgais, nūja prasītos uz otru pusi.

Stolerijs ir inteliģents puisis, kas pirms sešiem gadiem beidza Merimakas koledžu, kuras hokeja komanda spēlēja NCAA čempionātā. Brīvajā laikā Stolerijs aizraujas ar golfa spēlēšanu, tā kā būs par ko parunāt ar treneri Ozoliņu, kuram vēljoprojām pieder golfa klubs. Tāpat kanādietis ir veselīga uztura piekritējs, kas savu veselīgo pusdienu klāstu nekautrējas publicēt sociālajos tīklos.

Stolerijs kļūst par pirmo jaunās sezonas Rīgas “Dinamo” leģionāru (+VIDEO)

Nekad par lielu talantu nav uzskatīts, ko pierāda fakts, ka aizsargs netika izvēlēts NHL draftā. Sapni par NHL neatmeta līdz pat šai vasarai. NHL pieraksts bija vairākās komandās, vairākus gadus pavadīja Kolorādo “Avalanche” sistēmā. Tāpat centās nostabilizēties Sanhosē un Ņūdžersijā.

Aizvadītajā sezonā NHL 11 spēlēs Stolerijs tika bieži izmantots vairākuma izspēlēs (pirmā vairākuma brigāde!), ko atzīmēja par “Devils” komandu rakstošie blogeri, norādot, ka labprāt hokejistu arī nākošgad redzētu velnu rindās. Tiesa, norādot, ka ne kā sākumsastāva spēlētāju, bet kā pirmo-otro aizsargu, ko izsaukt no AHL, ja pamata aizsargi iedzīvotos savainojumos.

29 gadu vecumā viņa kontā ir tikai piecas sezonas, kuras viņš pavadījis profesionāļa statusā. AHL: 335 spēles (28+104), NHL 23 (0+3).

Cik maksā šāds spēlētājs? Iepriekšējā sezonā pretī Stolerija vārdam rakstīts 550 000 ASV dolāri, tomēr lielāko sezonas daļu pavadot “Devils” fārmklubā, kas nozīmē, ka no kārotā pusmiljona Karls nesaņēma pat pusi. Vēl dzīvojot Ņujorkas nodokļu iekasētāju tuvumā, summa ko kanādietis beigās saņēma bija vien mazliet lielāka par 150 000 dolāru. Uz līdzīgu atalgojumu Ziemeļamerikā aizsargs varēja pretendēt arī nākošās sezonas kontekstā – divvirzienu līgums ar kādu NHL klubu, bez garantēta spēles laika.

Lai dotos pāri okeānam Rīgas “Dinamo” Stolerijam piedāvāja algas pielikumu 20-30% apmērā un pēc neoficiālas informācijas viņam maksās ap 200 000 eiro par sezonu.

Arī ir nosprausta atzīme, ko par šādu naudu sagaida Ozo un Ankipāns: pirmā pāra aizsargs, pirmais vairākums, stabila spēle aizsardzībā. Kas biedē, ka šī tomēr Stolerijam būs pirmā pieredze Austrumeiropas hokejā. Adaptācijas periods var ieilgt, bet jāpiekrīt Ankipānam, kurš uzskata, ka leģionāri, kas brauc uz Rīgu jāņem ar domu, ka tiem “Dinamo” ir kā tramplīns uz naudīgāku kontraktu, proti, Robinsona vai Genoveja variants.

 

Tavs viedoklis

2 Komentāri rakstam "Pirmais imports ir ieradies – Karls Stolerijs"

Paziņot par
Šķirot pēc:   jaunākie | vecākie | vērtētākais
Viesis

autoram ir sapratne par to, kas ir eksports un imports?

Viesis

Kanādas exports, Latvijas imports