Pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu virslīgā “Metta”/LU nospēlē neizšķirti ar Olaini

16/11/2017 21:00
FS Metta/ LU Sportazinas.com

“Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) komanda ceturtdien viesos Olainē pirmajā pārspēlē par vietu nākamās sezonas “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas turnīrā, spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar “komanda.lv” pirmās līgas turnīra otrās vietas ieguvēju “Progress”/”Olaine”.

Rezultātu spēles septītajā minūtē no tuvas distances atklāja “Metta”/LU spēlētājs Eduards Emsis, bet 21.minūtē mājinieku rindās precīzs bija Vugards Askerovs, kurš panāca izlīdzinājumu.

“Metta”/LU ir šī gada septītā spēcīgākā komanda virslīgā, bet “Progress”/”Olaine” guva otro vietu “komanda.lv” pirmās līgas turnīrā. Vietu 2018.gada virslīgas turnīrā iegūs komanda, kas triumfēs divu spēļu summā, otro maču vienībām pirmdien aizvadot “Metta”/LU mājvietā – Hanzas vidusskolas laukumā.

Šīs abas komandas pārspēlēs piedalās otro gadu pēc kārtas. Pirmās līgas čempionāts noslēdzās jau oktobra beigās, kad Viktora Ņesterenko trenētie olainieši pēdējā mačā cīnījās neizšķirti un ar to bija pietiekami, lai gūtu otro vietu sacensībās. Savukārt virslīgas čempionāta sezona noslēdzās nedēļu vēlāk.

Uzreiz pēc virslīgas turnīra ierasti sekoja valstsvienību pārtraukums, “Metta”/LU komandai esot pārstāvēta gan pieaugušo izlasē, gan arī U-21 valstsvienībā.

“Metta”/LU komanda virslīgas čempionātā piedalās kopš 2012.gada, bet pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā vienība aizvada jau piekto sezonu pēc kārtas. Iepriekšējos gados tai pārspēlēs regulāri nepalīdzēja galvenais treneris Andris Riherts, kurš ir arī valstsvienības treneru kolektīvā, tomēr tā kā šoreiz šie mači notiek jau pēc izlašu pārtraukuma, šoreiz Riherts ir ar vienību.

Tikmēr “Progress”/”Olaine” pārspēlēs cīnās otro gadu pēc kārtas. Pērn olainieši, kuri spēlēja ar nosaukumu “Olaine”/”Super Nova”, sīvā cīņā divu spēļu summā ar 1:2 zaudēja tieši “Metta”/LU komandai.

Pirmās līgas čempionātā šogad triumfēja “Valmiera Glass VIA”. Šī Vidzemes pilsēta virslīgā nav bijusi pārstāvēta kopš 2003.gada.

Pirmās līgas čempione automātiski kvalificējas nākamās sezonas virslīgas turnīram, bet otrās vietas ieguvēja aizvada pārspēles ar virslīgas pastarīti. Ņemot vērā reglamentu, virslīgas pēdējās vietas ieguvējai nākamsezon būtu jāspēlē pirmajā līgā, taču “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm tika izslēgta no virslīgas.

Tāpat spēļu sarunāšanas skandāls šosezon piemeklēja pirmo līgu, jūlija vidū diskvalificējot “Jēkabpils” un “Ogres” komandas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā otro gadu pēc kārtas triumfēja Jūrmalas “Spartaks”, trijniekā aiz sevis atstājot “Liepāja”/”Mogo” un “Riga” vienības.