Porziņģis ar 18 punktiem un 3 blokiem palīdz nosargāt “Knicks” uzvaru (+VIDEO)

20/01/2018 09:17

20. janvāra rītā spēli aizvadīja Kristapa Porziņģa pārstāvētais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Ņujorkas “Knicks”, kas izbraukumā ar 117:115 (22:25, 27:30, 36:23, 27:32) pieveica vietējo Jūtas “Jazz”.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 31 minūti, kuras laikā guva 18 punktus (1p. 5/7, 2p. 5/11, 3p. 1/3), savāca divas atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja trīs pretinieku metienus, pārtvēra vienu bumbu un nopelnīja rezultatīvu piespēli. Tāpat latvietim piecas personīgās piezīmes, viena kļūda un lietderības koeficients (+5).

Šī rīta galvenais laukuma duelis bija tieši starp Kristapu Porziņģi un franču centru Rudiju Gobēru, kurš atgriezās Jūtas sastāvā pēc vairāk nekā mēneša izlaišanas.

Pirmās ceturtdaļas sākumā latvietis guva “Knicks” pirmos četrus punktus šajā spēlē. Neveiksmīgs spēles sākums padevās Frankam Nilikinā, kurš demonstrēja nepārliecinošu sniegumu un ātri vien tika nomainīts. Pēc nospēlētām piecām minūtēm, kad “Knicks” bija vadībā ar 14:9, Porziņģis tika nomainīts, taču latvietis atgriežās laukumā trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām. Lai arī gandrīz visas ceturtdaļas garumā Ņujorkas basketbolisti spēja atrasties nelielā vadībā, perioda beigas veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, uzvarot pirmo ceturtdaļu ar 25:22.

Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē liepājnieks ar vienu soda metienu viesus izvirzīja vadībā (30:29), bet nedaudz vēlāk ar bumbas triecienu grozā no augšas izlīdzināja rezultātu (32:32). Turpinājumā viņš tika nomainīts, laukumā atgriežoties četrarpus minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad “Knicks” atradās iedzinējos ar 38:45. Līdz lielajam pārtraukumam viņš savā kontā pievienoja vēl divus punktus, kamēr “Knicks” pirmo puslaiku zaudēja ar 49:55.

Trešajā ceturtdaļā Porziņģis realizēja trīs soda metienus, bet no spēles bija precīzs četras minūtes pirms perioda beigām, kad izvirzīja Ņujorku vadībā ar 75:73. Trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņš tika nomainīts un laukumā atgriezās, kad līdz pamatlaika finālsvilpei bija palikušas četrarpus minūtes (103:98). Minūtes laikā “Knicks” panāca deviņu punktu pārsvaru (109:100), Hārdevejam izceļoties ar četru punktu gājienu un “danku”.

Tikmēr Porziņģis turpinājumā iemeta vienu “sodiņu” un nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām ar tālmetienu panāca desmit punktu handikapu (113:103). Tiesa, mājinieki pietuvojās līdz trīs punktu deficītam (112:115), turklāt pusminūti pirms ceturkšņa beigām Hārdevejs aizmeta garām divus soda metienus.

Savukārt pretinieki savā nākamajā uzbrukumā netrāpīja nevienu no saviem trim tālmetieniem, tādējādi nespējot panākt neizšķirtu. Desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Hārdevejs vēlreiz stājās uz soda metienu līnijas un šoreiz bija precīzs. Kad līdz mača finālsvilpei bija palikušas 1,6 sekundes Mičels realizēja tālmetienu, taču tas netraucēja “Knicks” komandai svinēt uzvaru ar rezultātu 117:115.

“Knicks” rindās lielisku maču aizvadīja Tims Hārdevejs juniors, kurš guva 31 punktu. Vēl ar 18 punktiem atzīmējās Korntijs Lī, bet 12 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Enesam Kanteram, kuru vietējā publika pavadīja ar svilpieniem, jo viņš savulaik, pārstāvot “Jazz”, pieprasīja aizmainīšanu no komandas.

“Knicks” ar 21 uzvaru 46 spēlēs saglabā desmito vietu Austrumu konferencē, kamēr “Jazz” ar 18 panākumiem 45 cīņās ir tajā pašā pozīcijā Rietumu konferencē.

Ņujorka šosezon viesos 22 spēlēs guvusi tikai sešas uzvaras. Tiesa, pēdējās trīs izbraukuma spēlēs gūtas divas no tām.

“Knicks”, turpinot septiņu izbraukuma spēļu sēriju, nākamo spēli aizvadīs svētdien pret Losandželosas “Lakers”, mačam sākoties plkst.22.30 pēc Latvijas laika. Mājās “Knicks” atgriezīsies 30.janvārī, kad savā laukumā tiksies ar Bruklinas “Nets” komandu.

Decembra vidusdaļā “Knicks” komanda guva piecas uzvaras sešos dueļos, bet kopš 22.decembra vienība uzvarējusi tikai četras reizes. Šīs sezonas scenārijs ir identisks pērnajai, kad arī “Knicks” līdz decembra otrajai pusei uzvaru bija nedaudz vairāk par zaudējumiem, tomēr no 25.decembrī aizvadītās tradicionālās Ziemassvētku spēles tai sākās sešu zaudējumu sērija un turpinājumā vienība līdz sezonas beigām vairs neizcīnīja pat divus panākumus pēc kārtas.