Porziņģis: No šādām spēlēm var mācīties

14/11/2017 10:59
Kristaps Porziņģis Sportazinas.com

Jau vēstīts, ka Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien ar pieticīgu metienu precizitāti guva 20 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” savā laukumā ar 101:104 (22:25, 29:13, 25:23, 25:43) piekāpās līgas vicečempionei Klīvlendas “Cavaliers”.

Vēl trešajā ceturtdaļā “Knicks” atradās vadībā ar 23 punktu pārsvaru, tomēr noslēdzošajā ceturksnī “Cavaliers” parādīja spožu sniegumu, turklāt realizēja vairākus tālmetienus, kas izskaņā ļāva gūt dramatisku uzvaru.

Porziņģis pēc spēles medijiem pauda, ka no šādām spēlēm var daudz ko mācīties: “Spēles laikā mēs izdarījām daudz labu lietu. Atskatoties uz pēdējo ceturtdaļu, mēs varēsim daudz ko mācīties – gan izbrukumā, gan aizsardzībā.”

Tāpat Porziņģis komentēja spēlēšanu pret Lebronu Džeimsu: “Protams, viņš ir ļoti spēcīgs un pret viņu spēlēt ir grūti. Man vajadzēja vairāk izmantot savu augumu, taču es to neizdarīju. Bija ļoti fiziska spēle.”

Nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Džeimss pār Porziņģa rokām iemeta tālmetienu un panāca 100:97.

“Es viņam devu pārāk daudz vietas, līdz ar to, viņš brīvi varēja izmest metienu. Loģiski, ka viņš var iemest no tādas pozīcijas,” piebilda liepājnieks.

Vienā no spēles epizodēm saķērās Lebrons Džeimss ar “Knicks” debitandu Frenku Ntilikinu. Viņš ņēma bumbu, bet Džeimss viņam nedeva ceļu, lai izspēlētu to no gala līnijas. Pirmgadnieks pagrūda Džeimsu un situācijā pēc tam iesaistījās arī Eniss Kanters, kurš aizstāvēja Ntilikinu.

Džeimss pirms spēles izteicās, ka ”Knicks” draftā bija jāizvēlas Deniss Smits jaunākais, nevis Ntilikinā.

Kanters pēc spēles atklāja, ka viņam ir apnicis, ka kāds apvaino viņa komandas biedru un organizāciju: “Man ir vienalga, kas tu esi – karalis, karaliene vai princese – mēs cīnīsimies pretī un neviens neapvainos mūsu  komandu.”

Džeimss nepalika atbildi parādā: “Es esmu karalis, mana sieva ir karaliene un meita  – princese, tātad viss ir noklāts.”

Ar septiņām uzvarām 13 spēlēs “Knicks” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, kamēr vicečempione “Cavaliers” ar tikpat panākumiem 14 cīņās ir uzreiz aiz Ņujorkas vienības.

Trešdien “Knicks” aizvadīs vēl vienu spēli savā laukumā, kad spēkosies ar Jūtas “Jazz” basketbolistiem, bet vēl šonedēļ Ņujorkas vienība piektdien viesosies pie Toronto “Raptors”.