Priedulēnai augstvērtīgs rezultāts sniegainajā Kēnigszē

19/01/2018 18:10
Latvijas vadošā skeletoniste Lelde Priedulēna - Sportazinas.com

Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja septīto vietu Pasaules kausa sezonu noslēdzošajā astotajā posmā, kurā viņai vajadzēja veikt trīs braucienus.

Abus braucienus Priedulēna aizvadīja salīdzinoši labi. Pirmajā viņa bija ceturtā ātrākā startā, bet noslēgumā uzrādīja aizvadīja astoto laiku. Arī otrajā braucienā latvietei bija ceturtais starts, kas noslēgumā deva piekto rezultātu finišā un summā viņa pacēlās par pozīciju.

Sacensībās uzvaru izcīnīja Žaklīna Lelinga no Vācijas, kura līdz ar to arī triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā. Zīmīgi, ka pēc pirmā brauciena Lelinga bija vien ceturtajā vietā, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu un summā par 0,18 sekundēm apsteidza savu tautieti Tīnu Hermani.

Tikmēr trešo vietu guva Janīna Floka no Austrijas.

Pēc pirmā brauciena vadībā bija cita vāciete Anna Fernštate, bet otrajā viņa atkāpās uz piekto pozīciju, nespējot tikt pie sava pirmā panākuma karjerā.

Savukārt Priedulēna uzvarētājai summā zaudēja 1,01 sekundi.

Lelinga ar šo rezultātu nodrošināja triumfu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Astoņu posmu summā Lelinga tika pie 1628 punktiem un Pasaules kausu ieguva otro gadu pēc kārtas. Viņai ar 1504 punktiem sekoja Hermana, kamēr trešā ar 1470 punktiem palika kanādiete Elizabete Vatčī, kura piektdien bija devītā.

Savukārt Priedulēna ar 992 punktiem sezonu noslēdza 11.vietā.

Dāmu sacensības sākotnēji bija paredzētas no rīta, bet pēc tam, kad 12 sportistes bija veikušas pirmo braucienu, tā rezultāti stiprā sniega dēļ tika anulēti. Priedulēna bija starp tām sportistēm, kuras veicas savus braucienus un uzrādīja septīto ātrāko laiku.

Priedulēna iepriekšējā nedēļā nepiedalījās Šveices trasē Sanktmoricā notikušajā Pasaules kausa septītajā posmā, tā vietā izcīnot divas otrās vietas otrā līmeņa Starpkontinentālā kausa sacensībās Vācijas trasē Altenbergā.

Priedulēna, spītējot augustā sarautajām ceļgala krusteniskajām saitēm, šosezon divas reizes bijusi ceturtā Pasaules kausa sacensībās, atkārtojot savu karjeras rekordu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien ieņēma otro vietu Pasaules kausa sezonas posmā, taču palika bez uzvaras kopvērtējumā, jo sacensību laikā tika diskvalificēts no pirms nedēļas notikušā iepriekšējā etapā Sanktmoricā.

Martins Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija triumfējis katru reizi kopš 2010.gada un ir pārliecinošs rekordists. Piecas reizes Pasaules kausu ieguva austrietis Kristians Auers, bet neviens cits to nav ieguvis vairāk par divām reizēm.

Šosezon viņš izcīnīja 1440 punktus un līdz ar to kopvērtējumā palika vien ceturtajā vietā, kamēr Tomass Dukurs izcīnīja trešo vietu. Pirms pēdējā posma M.Dukurs bija galvenais pretendents uz uzvaru kopvērtējumā, jo viņam būtu pieticis pat ar 13.vietu, taču latvietim materiālu pārkāpumu dēļ anulēja Sanktmoricā izcīnīto trešo vietu, par ko sportists zaudēja 200 punktus.

Sezonas noslēdzošajā, astotajā, posmā Martins Dukurs izcīnīja otro vietu, divu braucienu summā par 0,02 sekundēm piekāpjoties vācietim Akselam Jungkam, kamēr Tomass Dukurs uzvarētājam zaudēja 0,23 sekundes un bija trešais.

Pēc iepriekšējā posma kļuva skaidrs, ka februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Latvija vīru konkurencē būs pārstāvēta ar diviem atlētiem, kamēr sievietēm – ar vienu. Olimpisko spēļu skeletona sacensībās piedalīsies 30 vīrieši un 20 sievietes.

Turpat Kēnigszē trasē šajā nedēļas nogalē Pasaules kausa septītajā posmā sacentīsies arī bobslejisti, kuriem starti būs sestdien un svētdien.