Rasisma skandāls Nacionālajā hokeja līgā

18/02/2018 18:25

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē starp Čikāgas “Blackhawks” un Vašingtonas “Capitals” negatīvi ar rasismu “izcēlies” kāds “Blackhawks” fans.

Spēles trešajā trešdaļā, kad “Capitals” jau atradās iedzinējos ar 1:7, “Capitals” uzbrucējs Devante Smits Pellijs izkāvās ar mājinieku aizsargu Konoru Mērfiju. Pēc kautiņa, atrodoties uz noraidīto spēlētāju soliņa, kāds no skatītājiem bļāvis: “basketbols, basketbols, basketbols,” netieši norādot uz to, ka tumšādainiem sportistiem jānodarbojas ar basketbolu.

Hokejists nebija apmierināts ar fana mājieniem, tāpēc devās ar viņu aprunāties. To, protams, pamanīja ledus halles darbinieki, kuri nekavējoties izsauca apsardzi, kas lika nekaunīgajam fanam pamest savu sēdvietu.

“Mums tika paziņots par incidentu, kurā kāds no faniem izteica apvainojošus komentārus “Capitals” uzbrucējam Devantem Smitam Pellijam. Iesaistītie fani nekavējoties tika izraidīti no tribīnēm, un mēs atvainojamies kā hokejistam, tā arī Vašingtonas klubam par viņu darbībām, ” pēcspēles paziņojumā vēsta Čikāgas “Blackhawks”.

Pēc spēles šo epizodi komentēja tikai “Capitals” galvenais treneris Berijs Trocs, kurš vēstīja, ka hokejists šo epizodi nekomentēs, jo jūtas nedaudz nomākts.

“Rasismam nav vietas ne mūsu spēlē, ne arī valstī. Domāju, ka tas ir pretīgi,” sacīja Trocs.

25 gadus vecajam uzbrucējam šī ir pirmā sezona ar “Capitals”. Iepriekš hokejists pārstāvējis arī Anaheimas “Ducks”, Montreālas “Canadiens” un Ņūdžersijas “Devils”. Šajā sezonā Smits Pellijs piedalījies 54 spēlēs, kuru laikā guvis septiņus vārtus un atdevis deviņas rezultatīvas piespēles, nopelnot 36 soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu (+2).