Rastorgujevam 19.vieta Norvēģijā notiekošā vasaras biatlona festivāla rollerslēpošanas sacensībās

27/07/2017 19:51
Andrejs Rastorgujev - biatlons - Sportazinas.com

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Norvēģijā izcīnīja 15.vietu vasaras biatlona festivāla rollerslēpošanas sacensībās, kamēr dāmu konkurencē biatloniste Baiba Bendika ieņēma 28.pozīciju.

Sportistiem ceturtdien bija jāsacenšas 7,5 kilometru distancē, kur pa Līsebotnas serpentīniem bija jāmēro distance augšup kalnā.

Rastorgujevs distanci veica 31 minūtē un 31,9 sekundēs. Tikmēr pārliecinošu uzvaru izcīnīja norvēģu distanču slēpotājs Hanss Kristers Helunns, kurš tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk kā minūti, bet Rastorgujevs viņam zaudēja trīs minūtes un 54,3 sekundes.

Sestais šajā sacensībās bija titulētais Norvēģijas distanču slēpotājs Martins Junsrūds Sunbī.

Tāpat sacensībās piedalījās arī vairākas citi titulus izcīnījuši distanču slēpotāji un biatlonisti. Rastorgujevs aiz sevis atstāja tādus zināmus sportistus kā francūzieti Simonu Furkadu un norvēģus Ēmilu Hegli Svendsenu un Juhannesu Tīngnēsu Bē.

Sacensību finišu vīriem sasniedza 99 sportisti.

Savukārt dāmu konkurencē Bendika 7,5 kilometrus veica 40 minūtēs un 29,0 sekundēs. Tikmēr uzvaru izcīnīja titulētā zviedru distanču slēpotāja Šarlote Kalla, kura bija septiņas minūtes un 10,7 sekundes ātrāka par Bendiku.

Tāpat arī dāmu sacensībās bija zvaigžņots sastāvs, uz goda pjedestāla kāpjot titulētajām norvēģu distanču slēpotājām Heidi Vengai un Māritai Bjergenai.

Dāmu konkurencē finišēja 65 biatlonistes.

“Neveiksmīga diena priekš manis! Iesāku ļoti labu startu, tiekot pirmajā divdesmitniekā, kas ir labs rezultāts, jo īsti neesmu masu startu speciāliste. Tomēr pēc aptuveni diviem kilometriem, iebraucot tunelī, kur ir gandrīz pilnīga tumsa, kāda no aizmugures salauza man nūju un kilometru garo tuneli nācās braukt ar vienu nūju, pazaudējot daudz laika un pozīcijas! Pēc tuneļa tiku pie 152 centimetru garas nūjas, bet tā kā mana ir 145 centimetri, tad arī turpmāk braukšana nebija visai ērta! Gala rezultātā centos panākt pēc iespējas vairāk sportistes un finišēju 28.vietā! Lai arī neveiksmīgi, galvenais ir zināt, ka pašsajūta ir laba un sagatavošanās posms rit veiksmīgi!” Bendika raksta sociālajā vietnē “Instagram”.

Piektdien notiks visa veida sacensības gludajās disciplīnās, kā arī biatlonā, tostarp šaušanas dueļi gan dāmām, gan kungiem. Savukārt sacensību noslēdzošajā dienā plānots aizvadīt ceturtdaļfinālus, pusfinālus un finālus biatlona supersprintā.