Rastorgujevam un Bendikai sezonas pēdējās PK sacensības iedzīšanas distancē

24/03/2018 10:00

Latvijas labākie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika šodien Krievijas pilsētā Tjumeņā aizvada sezonas noslēdzošās Pasaules kausa sacensības iedzīšanas distancēs.

Pirmie uz starta Pasaules kausa noslēdzošajā – devītajā posmā – 12,5 kilometru distancē dosies vīri, sacensības sākot plkst.14 pēc Latvijas laika, bet divas stundas vēlāk dāmas startēs desmit kilometru distancē.

Rastorgujevam ir lieliskas izredzes pacīnīties par otro goda pjedestālu šajā sezonā, jo distancē viņš dosies kā ceturtais, 35 sekundes pēc līdera francūža Martēna Furkada.

Titulētais Furkads ceturtdien bija ātrākais desmit kilometru sprintā, nodrošinot sev septīto Lielo kristāla globusu par uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, kā arī garantējot pirmo vietu sprinta kopvērtējumā. Furkads ceturtdien par 33,2 sekundēm apsteidza tautieti Simonu Destjē, bet vēl 0,3 sekundes viņam zaudēja zviedrs Frēdriks Lindstrems.

Turpat bija arī Rastorgujevs, pirmajam četriniekam iztiekot bez soda apļiem. Rastorgujevam ceturtā vieta bija atkārtots otrais visu laiku labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās. Viņš šādā līmenī uzreiz aiz goda pjedestāla bijis piecas reizes. Tāpat ceturtā vieta Rastorgujevam ir otrais labākais sasniegums šajā Pasaules kausa sezonā. Pirms divām nedēļām viņš septītajā posmā Kontiolahti sprintā izcīnīja otro vietu, otro reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla, bet pirmo reizi labāko trijniekā viņš bija pērnās sezonas pēdējā posmā, kad izcīnīja sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu.

No Latvijas sportistiem Pasaules kausa sacensībās uz goda pjedestāla kāpuši arī Ilmārs Bricis un Oļegs Maļuhins.

Pasaules kausa kopvērtējumā Furkadam ir 1056 punktus, bet tuvākajam sekotājam norvēģim Juhannesam Tīngnēsam Bē, kurš ceturtdien bija tikai 14.vietā, ir 974 punkti. Tā kā Pasaules kausa kopvērtējumā netiek ņemti vērā divi sliktākie sezonas rezultāti, tad Bē vairs nevar panākt Furkadu.

Trešais ar 658 punktiem ir krievs Antons Šipuļins, bet 624 punktus savācis vācietis Arnds Peifers. Savukārt Rastorgujevs ar 449 punktiem atrodas 13.vietā, kamēr Oskars Muižnieks, kurš biatlona sezonu jau noslēdzis, guvis sešus punktus un atrodams 92.pozīcijā.

Rastorgujevs pagājušajā nedēļā sprintā izcīnīja 15.vietu, tādā pašā pozīcijā finišējot arī iedzīšanā.

Latvijas biatlonists šīs sezonas pirmajos divos startos Pasaules kausā guva astotās vietas, bet turpinājumā desmitniekā individuālajās sacensībās neiekļuva. Tiesa, pirms olimpiskajām spēlēm viņš kļuva par Eiropas čempionu sprinta distancē, izpildot Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) uzstādītos mērķus.

Olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs guva 12.vietu iedzīšanā, bet pārējās distancēs saskārās ar lielām problēmām šaušanā un tika pie zemākām vietām. Tāpat Olimpiādē slēpoja arī Oskars Muižnieks, kurš 20 kilometru distancē bija virs Rastorgujeva, bet labāko četrdesmitniekā neiekļuva. Muižnieks, kurš nav noliedzis, ka viņa galvenais mērķis bija tikt uz olimpiskajām spēlēm, pēc olimpiskajām spēlēm sacensībās nepiedalās.

Savukārt Bendikai sestdien iedzīšanā nav lielu izredžu cīnīties par augstākajām vietām, jo piektdien 7,5 kilometru sprintā viņa ieņēma 59.vietu un pie iedzīšanas tika par mata tiesu, 61.vietu apsteidzot par 1,7 sekundēm.

Kā pirmā sacensības sāks baltkrieviete Darja Domračova, kura uzvarēja sprintā, kur viņai 1,2 sekundes zaudēja Kaisa Mekereinena no Somijas, bet trešā bija norvēģiete Tīrila Ekhofa, kura uzvarētājai zaudēja 33,3 sekundes.

Bendika iedzīšanu sāks divas minūtes un 47 sekundes pēc Domračevas.

Pasaules kausa kopvērtējumā divas sacensības pirms sezonas beigām līdere ar 756 punktiem ir Anastasija Kuzmina no Slovākijas, kurai 16 punktus zaudē Mekereinena. Tikmēr trešo vietu ar 701 punktu ieņem Domračeva.

Savukārt Bendika iekrājusi 82 punktus un atrodama 54.vietā.

Ilmāra Briča audzēkne Bendika savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Janvāra noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Bendika sprintā izcīnīja 39.vietu, iedzīšanā bija 33., bet 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 39.pozīcijā.

Šis Pasaules kausa posms noslēgsies svētdien, kad notiks masu starta sacensības.

Kā vēstīts, Pasaules kausu Tjumeņā boikotē Kanādas, Čehijas, Ukrainas un ASV biatlona izlases, kā arī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zeltu un sudrabu ieguvušais zviedru biatlonists Sebastians Sāmuelsons.