“Riga” Eiropas līgas drāmā “Skonto” stadionā pendelēs tomēr piekāpjas Sofijas CSKA

19/07/2018 22:19

UEFA Eiropas līgā šovakar uzvaru pamatlaikā izcīnīja “Riga” FC vienība, kas ar 1:0 pārspēja Sofijas CSKA. Tā kā abu komanda pirmā tikšanās noslēdzās ar identisku rezultātu Bulgārijas kluba labā, sekoja papildlaiks un pēcāk arī 11 metru soda sitienu sērija, kurā ar rezultātu 5:3 pārāki tomēr izrādījās viesi.

Latvijas kluba labā vienīgos vārtus mača 44. minūtē guva Antonijs Černomordijs.

“Riga” pirmajā spēlē Sofijā, kas vienlaikus bija rīdzinieku debija uz Eiropas klubu futbola skatuves, pret 31 reizi par Bulgārijas čempioni kronēto CSKA cīnījās gana atzīstami, tomēr otrā puslaika ievadā portugāļa Tjagu Rodrigesa lieliskais tālšāviens atnesa mājiniekiem minimālu uzvaru mačā (1:0). Savas iespējas izraut vismaz neizšķirtu bija arī viesiem, taču Sofijas vienības komandu pāris reizes glāba lietuvietis Vitauts Čerņausks.

Šī dueļa uzvarētāju CSKA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā sagaida tikšanās ar aizvadītās Austrijas Bundeslīgas sezonas piekto spēcīgāko vienību “Admira Wacker”.

Starta sastāvi:

“Riga” (4-3-3): Ozols – Gabovs, Bajenko, Černomordijs, Kurakins – Jeņins, Saričs, Paničs – Vaščuks, Lemajičs, Deivīss

CSKA (4-2-1-3): Čerņausks – Sekuličs, Žefersons, Bodurovs, Horbadžhiskijs – Pintu, Antovs – Maļinovs – Rodrigess, Žoržinju, Despodovs

Pirmais puslaiks

Mača pirmās minūtes aizritēja, abām komandām cīnoties par spēles iniciatīvu, kā rezultātā galvenie notikumi spēles pirmajās desmit minūtes lielākoties risinājās laukuma vidusdaļā, un nedz “Riga”, nedz CSKA draudīgus momentus pie oponentu vārtiem neizveidoja. Līdz pirmajam sitienam bija jāgaida nepilnas 15 minūtes, kad no asa leņķa laimi izmēģināja mājinieku uzbrucējs Darko Lemajičs, taču par bīstamu raidījumu to bija grūti nosaukt.

Kaut arī viesi mazpamazām sāka pārņemt cīņas grožus, laukuma saimnieki aizsardzībā darbojās disciplinēti un nepieļāva nekādas vaļības. 22. minūtē Sjerraleones pārstāvis Džordžs Deivīss izpildīja bīstamu centrējumu, taču Bogdanu Vaščuku apsteigt paguva ciemiņu vārtsargs Čerņausks. Visai vienmuļš un piesardzīgs futbols turpinājās līdz pat pirmā puslaika pēdējām minūtēm. CSKA spēlētāju centieni ar tālām piespēlēm un centrējumiem pārsteigt rīdziniekus rezultātu nedeva.

Tomēr 44. minūtē rezultāts tika atklāts – pēc Antona Kurakina izpildītā stūra sitiena bumbu ar galvu sita Antonijs Černomordijs, Čerņausks šķietami nespēja satvert bumbu un tā lidoja vārtos – 1:0!

Otrais puslaiks

Spēles otrā cēliena pirmās desmit minūtes aizritēja visnotaļ nervozā cīņā ar vairākiem noteikumu pārkāpumiem un ne vienu vien pauzi, kad laukuma spēlētājiem tika sniegta mediķu palīdzība. Pirmā puslaika izskaņā gūtie vārti šķietami aktivizēja “Riga” futbolistus, kuri turpināja mērķtiecīgi lauzties sāncenšu aizsardzības zonā. Kaut arī CSKA bija uzskatāmi par izteiktu šī pāra favorītu, spēle laukumā bija teju izlīdzinājusies, un izredzes uz panākumu divu maču summā abām vienībām bija kļuvušas līdzīgas.

73. minūtē rīdziniekus no vārtu zaudējuma pēc bīstama Kirila Despodova sitiena ar galvu glāba Roberts Ozols, bet jau nākamajā uzbrukumā par rupjību pret Deivīsu savu otro dzelteno kartīti nopelnīja Rodrigess, kas nozīmēja automātisku sarkano. Ieguvuši viena vīra pārsvaru “Riga” arvien vairāk kontrolēja bumbu, taču bīstamās epizodēs pie CSKA cietokšņa savu pārsvaru mūsējiem pārvērst neizdevās.

Liktenīga varēja izrādīties spēles 87. minūta, kad Ozols savā soda laukumā nogāza pretinieku komandas uzbrucēju, par ko mača arbitrs uz mājinieku vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu. To izpildīja 21 gadu vecais Kirils Despodovs, taču Ozols spēja reabilitēties par iepriekšējo epizodi un atvairīja bulgāra sitienu. CSKA turpināja spiest un mēģināt izraut sev nepieciešamo neizšķirtu jau pamatlaikā, taču bez rezultāta.

Papildlaiks

Pagarinājuma pirmajā puslaikā teritoriālais pārsvars joprojām piederēja vairākumā esošajiem rīdziniekiem, taču spēle joprojām galvenokārt koncentrējās laukuma vidusdaļā. Pirmais “taims” arī nedaudz ievilkās, jo pēc sadursmes ar sāncensi neveiksmīgi piezemējās brazīlietis Enrike, kurš laukumu bija spiests pamest uz nestuvēm.

Otrajā pusē otro brīdinājumu šajā mačā izpelnījās Štefans Paničs, tādējādi arī “Riga” palika desmit vīru sastāvā. 114. minūtē divi bīstami sitieni padevās CSKA spēlētajiem, taču vietā bija Ozols. Tuvojoties papildlaika izskaņai, Sofijas kluba spiediens pieauga ar katru uzbrukumu, tomēr 11 metru sitienu sērija bija neizbēgama

Soda sitienu sērija

Pirmie sitienu izpildīja CSKA spēlētāji – precīzs bija Maļinovs 1:0. Sekoja Lemajiča raidījums – pāri vārtiem (1:0). Arī otrais viesu komandas sitiens bija precīzs, 2:0 panākot kapteinim Bodurovam. Nākamais uz soda sitiena atzīmes stājās Tjagu, kurš samazināja rezultātu līdz 1:2. Bulgārijas kluba spēlētāji turpināja būt precīzi – 3:1 panāca Žefersons. Pēcāk ar spēcīgu un precīzu sitienu 2:3 panāca Krišs Kārkliņš. Viesi bija nesatricināmi – 4:2 panāca Enrike. Sekoja Bajenko precīzais raidījums (3:4), taču izšķirošo “pendeli” realizēja Despodovs, nodrošinot Sofijas vienībai uzvaru divu spēļu summā (5:3).