“Riga” galotnē izrauj uzvaru pār “Liepāja/Mogo”

16/09/2017 21:25
FC

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas spēlē sestdien “Riga” divreiz izcēlās pamatlaika pēdējās sešās minūtēs un savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0) apspēlēja “Liepāja”/”Mogo” vienību.

Līdz ar to liepājniekiem neizdevās līdz punkta attālumam pietuvoties kopvērtējuma līderei Jūrmalas “Spartakam”, tomēr pirmās četras komandas nu ir piecu punktu robežās.

Pirmajā puslaikā labāki uzbrukumā bija rīdzinieki, tomēr rezultāts netika atklāts. Tas notika 55.minūtē, kad pēc lieliskas Staņislava Lebambas piespēles Artūrs Karašausks izgāja viens pret vārtiem un cēla bumbu pāri mājinieku vārtsargam Vladislavam Kurakinam.

Tomēr 84.minūtē “Riga” panāca izlīdzinājumu – liepājnieku vārtsargam Valentīnam Raļkevičam uzkrita virsū Džordže Šušņars un to izmantoja Antons Kurakins, ieraidot bumbu tukšajos vārtos. Savukārt 89.minūtē pēc Oļega Timofejeva iespēles vārtu priekšā izcēlās jau Šušņars, jo atkal bumbu nespēja tvert Raļkevičs.

Pēc trīs zaudējumu sērijas virslīgā Rīgas klubs nu jau četrās cīņās pēc kārtas palicis nepārspēts, turklāt trešdien Latvijas kausa ceturtdaļfinālā pēcspēles sitienos tika uzvarēta “Jelgava”. Savukārt Liepājas klubs iepriekšējās sešās virslīgas spēlēs bija cietis tikai vienu zaudējumu, bet tas bija svarīgā mačā pret kopvērtējuma līderi “Spartaku”.

Šī abām komandām bija ceturtā un pēdējā spēkošanās šīs sezonas virslīgas turnīrā. Ja sezonas pirmajā mačā ar 1:0 uzvarēja “Riga”, nākamajos divos dueļos ar 2:0 un 2:1 pārāki bija vēju pilsētas futbolisti.

Kā vēstīts, pirms tam sestdien RFS komanda ar rezultātu 1:0 (1:0) savā laukumā apspēlēja pagājušās sezonas čempioni un pašreizējo kopvērtējuma līderi Jūrmalas “Spartaku”.

Vienīgos vārtus pēc jūrmalnieku vārtsarga Vitālija Meļņičenko kļūdas 35.minūtē guva Laša Šergelašvili. Meļņičenko kļūdījās izgājienā un gruzīns precīzi sita no aptuveni 35 metru attāluma.

Kopumā mačā pārsvars piederēja “Spartakam”, tomēr izcelties kaut vienu reizi čempioniem tā arī neizdevās.

RFS izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, kamēr “Spartaks” cieta otro neveiksmi pēc kārtas. Jūrmalnieki virslīgā pirmajā kārtā zaudēja tieši RFS vienībai, bet pēc tam sekoja 14 bezzaudējumu sērija, tostarp divreiz spēlējot pret nu jau diskvalificēto “Babīti”/”Dinamo”. Sērija noslēdzās augusta sākumā ar graujošu neveiksmi 0:4 pret “Ventspili”. Pēc tam tika izcīnītas divas uzvaras, bet iepriekšējā mačā atkal tika paklupts aiz “Ventspils” – 0:3.

Līdz ar to šosezon “Spartaka” komanda 18 mačos cietusi četras neveiksmes, pa divām reizēm piekāpjoties RFS un “Ventspilij”. Jau 27.septembrī “Spartaks” vēlreiz spēkosies ar RFS spēlētājiem.

Apmainoties pretiniekiem, šīs pašas četras komandas nākamajā trešdienā aizvadīs Latvijas kausa pusfināla spēles, “Liepāja”/”Mogo” savā laukumā uzņemot RFS, bet “Riga” komandai galvaspilsētā spēkojoties ar “Spartaku”.

Kārtas noslēdzošā spēle notiks svētdien, kad “Metta”/”Latvijas Universitāte” savā laukumā uzņems “Ventspili”.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 34 punktiem 18 mačos joprojām ir “Spartaks”, kam ar 30 punktiem tagad seko “Liepāja”/”Mogo” un “Riga”, ceturtajā pozīcijā ar 29 punktiem ir RFS vienība, bet pie 27 punktiem tikuši “Ventspils” futbolistiem.

Vēl “Jelgavai” ir 18, bet “Metta”/”Latvijas Universitāte” guvusi desmit punktus.