Rīgas ”Dinamo” hokejisti Minskā aizvadīs pēdējo sezonas spēli izbraukumā

27/02/2018 08:30
Dinamo Rīga, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas ”Dinamo” šovakar aizvadīs pirmspēdējo spēli sezonā, izbraukumā pulksten 18:30 tiekoties ar savu principiālo pretinieci Minskas ”Dinamo”. Spēles tiešraide kanālā ”Viasat Sport Baltic”.

Rīdzinieki janvāri mājās aizvadīja astoņas no desmit spēlēm, taču Ģirta Ankipāna vadītā komanda gandrīz divus mēnešus pirms KHL regulārā čempionāta beigām zaudēja pat teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs un iepriekšējā mēnesī piedzīvoja septiņus zaudējumus pēc kārtas.

Pirms olimpisko spēļu pārtraukuma Rīgas ”Dinamo” trīs dienu laikā aizvadīja divas spēles pret spēcīgo Helsinku ”Jokerit” komandu. Pirmajā tikšanās reizē rīdzinieki guva trīs vārtus pēdējā trešdaļā un viesos bija pārāki ar 4:2, tomēr pēc divām dienām somi izbraukumā revanšējās par piedzīvoto neveiksmi savā laukumā (2:1). Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Miķelis Rēdlihs, kurš trešās trešdaļas ievadā realizēja skaitlisko vairākumu.

Olimpisko spēļu pārtraukuma laikā rīdzinieki devās uz Šveices kūrortpilsētu Davosu, kur piedalījās četru komandu turnīrā. Miks Indrašis pirmajā spēlē izcēlās ar trim (2+1) rezultativitātes punktiem un palīdzēja Rīgas ”Dinamo” ar 3:0 sakaut Magņitogorskas ”Metallurg”. Nākamajā dienā rīdzinieki ar 1:2 piekāpās Čehijas klubam Tršinecas ”Oceláři”, tomēr pēdējā spēlē atstāja sausā HC Davos (2:0) un triumfēja turnīrā.

[post_bet]

Rīgas ”Dinamo” šovakar izbraukumā tiksies ar Minskas ”Dinamo” hokejistiem. Abas komandas krustos nūjas jau ceturto reizi šajā sezonā un aizvadīs pirmspēdējo spēli šosezon, jo arī minskieši ir zaudējuši cerības spēlēt Gagarina kausa izcīņā. Visos trīs abu komandu dueļos ir uzvarējuši viesi – Minskas ”Dinamo” uzvarēja Rīgā ar 2:1 (papildlaikā) un 3:2, bet rīdzinieki izbraukumā svinēja panākumu ar 3:1.

Daudziem par decembrī izcīnīto uzvaru viesos noteikti daudz spilgtāk ir palikusi atmiņā abu komandu iepriekšējā tikšanās reize, kas bija īpaša, jo notika zem klajas debess. ”Winter Ice Break” spēlē Rīgas ”Dinamo” izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru (2:0), taču viesi no Minskas guva trīs bezatbildes vārtus un četras minūtes un desmit sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva uzvaru ar 3:2. Rīdzinieku rindās ar precīziem metieniem izcēlās kanādietis Brendons Makmilans un Rihards Bukarts, kurš guva pirmos vārtus Rīgas ”Dinamo” kreklā.

Nākamajā spēlē Minskas ”Dinamo” ar 2:3 mājās piekāpās Vladivostokas ”Adimiral”, tomēr olimpiskajā pārtraukumā minskieši devās labā noskaņojumā, jo savā laukumā ar 3:2 pārspēja Bratislavas ”Slovan”. Uzvaras vārtus pēdējās trešdaļas ievadā guva kanādietis Kvintons Hovdens, kurš ar 16 vārtu guvumiem ir komandas labākais snaiperis.

Rezultatīvākais minskiešu spēlētājs gan ir aizsargs – Marks Andrē Granjāni, kurš 53 spēlēs ir nopelnījis 32 (5+27) punktus un savu tautieti Hovdenu (16+14) apsteidz par diviem punktiem. Savukārt trešo vietu ieņem cits kanādietis – Džastins Fonteins (12+15). Tāpat desmit vārtu robežu ir pārvarējis arī amerikānis Džeks Skilī 23 (11+12). Tikmēr Minskas ”Dinamo” pirmais vārtsargs Jonass Enruts šosezon ir devies laukumā 51 spēlē, atvairot 92,4% pretinieku metienu un vidēji ielaižot 2,04 ripas.

Rīgas ”Dinamo” šobrīd ieņem pēdējo vietu visā līgā, taču rīdziniekiem vēl ir iespēja to pamest, jo 46 punktus ir izcīnījusi arī Arta Ābola vadītā un Kristapa Sotnieka pārstāvētā Toljati ”Lada”, kam ir vairāk uzvaru pamatlaikā.

Pēdējo sezonas spēli Rīgas ”Dinamo” aizvadīs pēc divām dienām, kad savā laukumā atkal uzņems Helsinku ”Jokerit” komandu.