Rīgas ”Dinamo” spēlētājam rezultatīva piespēle Kanādas izlases uzvarā Eirotūrē

09/11/2017 08:34

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” aizsargs Karls Stolerijs trešdien Šveicē izcēlās ar rezultatīvu piespēli Eirotūres mačā, palīdzot Kanādas izlasei ar rezultātu 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) apspēlēt mājinieci.

Otrajā trešdaļā vispirms Šveici vadībā izvirzīja Mihaels Fora, bet pēc tam Kanādas labā precīzi bija Žilbērs Brulē, Ēriks O’Dels un savulaik Rīgas “Dinamo” rindās spēlējušais Mets Elisons.

Stolerijs atzīmējās O’Dela vārtu guvumā, kad brīdi pēc vairākuma beigām izpildīja metienu no zilās līnijas, ko pielaboja komandas biedrs.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām šveiciešu deficītu samazināja Romēns Lofels, tomēr izglābties mājiniekiem neizdevās.

Vēl vienā Karjala kausa spēlē ceturtdien Erebrū vietējā Zviedrijas izlase ar 5:3 (1:1, 2:2, 2:0) pārspēja Čehiju. Šeit pēc divām trešdaļām rezultāts bija 3:3, bet uzvaras vārtus 49.minūtē vairākumā iemeta Diks Akselsons.

Eirotūres pirmais posms jeb Karjala kauss risināsies līdz svētdienai. Parasti Eirotūrē piedalās četras izlases, kurām šosezon pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm pievienojušās arī Šveice un pārsvarā ar Eiropā spēlējošiem hokejistiem esoša Kanāda. Nākamajā etapā, kas notiks decembrī, sacensībās Šveices vietā spēlēs Dienvidkoreja, savukārt Kanāda un Šveice gada mijā piedalīsies tradicionālajā Špenglera kausā, kurā sacentīsies arī Rīgas “Dinamo”.

Iepriekšējā sezonā Eirotūres kopvērtējumā triumfēja Krievija, kas gadu iepriekš palika noslēdzošajā, ceturtajā, pozīcijā.

Uz Karjala kausu Kanādas izlasē iekļauti vien četri hokejisti, kas šosezon spēlē Ziemeļamerikā, bet sastāvā dominē KHL vienību spēlētāji, kādi ir 15.

Jau augustā Rīgas “Dinamo” spēlētāji Stolerijs, Brendons Makmilens un šobrīd jau atlaistais Džastins Pīterss palīdzēja Kanādai arī turnīrā Sočos. Toreiz Pīterss divās spēlēs ielaida tikai vienus vārtus un tika uzskatīts, ka viņš ir ļoti reāls kandidāts dalībai olimpiskajās spēlēs, tomēr šo sezonu ļoti neveiksmīgi aizvada Rīgas “Dinamo” komanda, kas kanādieti lika atlaist un tagad viņš pārstāv Vācijas vienību Ķelnes “Haie”.

Stolerijs šosezon Latvijas komandas sastāvā 29 mačos atzīmējies ar diviem vārtiem, sešām rezultatīvām piespēlēm un negatīvu lietderības koeficientu -3.