Rorigo Ābols par veiksmīgo čempionātu: Mēs visi bijām vienoti

29/05/2018 13:50

Jau vēstīts, ka aizvadītajā Pasaules čempionātā hokejā Latvijas valstsvienība pirmo reizi kopš 2009. gada sasniedza ceturtdaļfinālā, varonīgā cīņā atzīstot nākamās čempiones Zviedrijas pārākumu (2:3). Izlases hokejists Rorigo Ābols atklāja, ka ir prieks par ceturtdaļfināla sasniegšanu, taču komanda varēja tikt arī tālāk.

Aizvadītajā čempionātā Ābolam izdevies iekļūt otrajā virknējumā, kur viņš turnīra sākumā spēlēja ar Mārtiņu Karsumu un Miķeli Rēdlihu, bet pēc tam kopā ar Ronaldu Ķēniņu un Rūdolfu Balceru, kuriem arī izdevās realizēt vienu no skaistākajām izspēlēm turnīrā un gūt vārtus.

“Hārtlijs vienmēr ir mācījis, skrienot aizsardzībā, paskatīties uz atpakaļ. Šoreiz paskatījos arī uzbrukumā un zināju, ka Ronalds tur ir. Šajā situācijā rokas pašas pārņēma darbību un sanāca lieliska izspēle,” Ābols sarunā ar Sporta Studiju komentē vārtu guvumu pret Vācijas valstsvienību.

Tāpat hokejists atskatījās uz lielāko zaudējumu čempionātā, kad ar 1:8 atzīts Somijas izlases pārākums: “Sagrāve pret Somijas izlasi mums pat nāca par labu, jo sapratām, kas mums pietrūkst un kur vēl varam “pielikt”. Nākamajās spēlēs mēs tikai spēlējām labāk. Mēs visi bijām vienoti un tā bija atslēga, kāpēc mēs tik labi spēlējām.”

Ābols aizvadītajā čempionātā izcēlās ar vieniem gūtiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Viņa lietderības koeficients čempionātā bija neitrāls.

“Atbraucot mājās un skatoties, kā spēlē Zvierija un ASV, ir dīvaini, jo mēs saprotam, ka varējām tur būt. Mačā pret Zviedriju mēs bijām mierīgi un gatavi uzvarēt, taču mazliet kaut kas pietrūka,” izteicās hokejists, piebilstot, ka Latvijas hokejam jāmaina mentalitāte un nav tikai jāpriecājās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Jātēmē uz ko vairāk.