Salāhs ar četriem vārtiem turpina pārsteigt Premjerlīgu

17/03/2018 23:43

Šodien Anglijas Premjerlīgā varēja novērot, iespējams, šīs sezonas iespaidīgāko individuālo sniegumu. ”Liverpool” bez problēmām tika galā ar ”Watford” (5:0), ko īpaši ietekmēja ēģiptiešu uzbrucējs Mohameds Salāhs, kurš piedalījās visos piecos vārtu guvumos, proti, pats guva četrus un izdarīja vienu rezultatīvo piespēli.

Spēles ceturtajā minūtē ”Liverpool” zvaigzne Salāhs nodemonstrēja lielisku prasmi ar bumbu, kad pretinieku aizsargs, cenšoties atbruņot uzbrucēju, pakrita netālu no saviem vārtiem. Ēģiptietis bija nekļūdīgs no nelielās distances. Tie bija Salāha 33. vārti šosezon, kas bija dalīts ”Liverpool” jaunpienācēju rekords.

Lai pārspētu Fernando Toresa 2008. gadā sasniegto, Salāham bija jāpagaida tikai līdz pirmā puslaika izskaņai, kad viņš izmantoja Endrjū Robertsona precīzo centrējumu. Tas bija viņa piektais dublis Premjerlīgā.

Neilgi pēc pārtraukuma Salāhs no asa leņķa izdarīja piespēli vārtu priekšā esošajam komandas biedram Robertu Firminu, kurš eleganti novirzīja bumbu vārtos. Tā bija afrikāņa jau devītā rezultatīvā piespēle līgā.

Salāhs gan netaisījās apstāties un 77. minūtē apspēlēja vairākus pretiniekus ”Watford” soda laukumā, pēc kā sita bumbu mērķī. Ar šiem vārtiem Salāhs kļuva par pirmo ēģiptieti, kurš guvis hat-trick Premjerlīgā.

Astoņas minūtes vēlāk Salāhs lieliski saspēlējās Deniju Ingsu, kurš gan nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu ar savu sitienu. Tomēr līdz atlēkušajai bumbai pirmais paspēja Salāhs, kurš guva savus ceturtos vārtus. Viņam vajadzēja tikai četrus sitienus šim sasniegumam – pēdējais ar tādu realizāciju bija Andrejs Aršavins 2009. gadā. Premjerlīgas vēsturē nu ir sešas spēles, kurās kāds ”Liverpool” spēlētājs spējis iesist četrus vārtus, nevienam klubam nav tik daudz.

Jāizceļ, ka Salāham līgā ir jau 28 gūtie vārti. Tas nozīmē, ka viņam vajag tikai vienu trāpījumu, lai atkārtotu Āfrikas futbolistu rekordu (Didjē Drogba 2010. gadā iesita 29), bet četrus, lai pārspētu turnīra pašu labāko rezultātu (Krištianu Ronaldu, Alans Šīrers un bijušais ”Liverpool” uzbrucējs Luiss Svaress guva 31 vārtu savās labākajās sezonās).