”Salavat Yulaev” bez Bārtuļa otro reizi zaudē ”Traktor”, sērijā atkal neizšķirts

21/03/2018 18:23
Salavat Yulaev, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences pusfinālā šodien otro zaudējumu piedzīvoja Ufas ”Salavat Yulaev”, kas sērijas ceturtajā spēlē bez latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa ar 1:4 atzina Čeļabinskas ”Traktor” pārākumu un ļāva pretiniekiem sērijā atjaunot neizšķirtu (2:2).

Čeļabinskas ”Traktor” pirmās trešdaļas ievadā nerealizēja nevienu no diviem iegūtajiem vairākumiem, taču jau devītajā minūtē atklāja cīņas rezultātu. Laukuma saimniekus vadībā izvirzīja amerikāņu aizsargs Niks Beilens, kurš izdarīja lielisku metienu no tuvas distances un guva savus otros vārtus Gagarina kausa izcīņā – 1:0.

Lai gan Ufas ”Salavat Yulaev” nespēja izmantot Aleksandra Ribakova noraidījumu, pirmā perioda izskaņā viesi tomēr panāca izlīdzinājumu. Trīs minūtes pirms došanās pārtraukumā somu uzbrucējs Tēmu Hartikainens saņēma izcilu piespēli no sava tautieša Jonasa Kempainena un ar metienu pustukšos vārtos noslēdza skaistu kombināciju – 1:1.

Otrajā trešdaļā gan ”Traktor” guva divus bezatbildes vārtus un panāca 3:1. Zviedru uzbrucējs Rikards Ginge izlauzās vienatnē ar sāncenšu vārtsargu Benu Skrivenu un jau perioda 11. sekundē atgrieza mājiniekus vadībā. Savukārt piecas ar pusi minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Aleksandrs Šarovs dubultoja ”Traktor” pārsvaru.

Noslēdzošajā periodā laukuma saimnieki izdarīja divreiz vairāk metienus par saviem pretiniekiem un guva vēl vienus vārtus. Trešās trešdaļas vidū ”Traktor” aizsargs Artjoms Borodkins realizēja vairākumu un panāca pārliecinošo 4:1.

Oskars Bārtulis jau piekto spēli pēc kārtas palika ārpus ”Salavat Yulaev” pieteikuma. Latviešu aizsargs šo sezonu uzsāka Vladivostokas ”Admiral” sastāvā (32 spēlēs 0+5), taču sezonas gaitā finansiālu problēmu dēļ komandu pameta un pārcēlās uz Ufu. Regulārajā čempionāta ”Salavat Yulaev” sastāvā Bārtulis desmit mačos izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bet aizvadītajās četrās izslēgšanas spēlēs viņš nav nopelnījis nevienu punktu.

Pēc šodien izcīnītās uzvaras ”Traktor” sērijā panāca izlīdzinājumu (2:2). Piektā spēle tiks aizvadīta pēc divām dienām Ufā.

Tikmēr citā mačā Kazaņas ”Ak Bars” izbraukumā ar 3:2 pieveica Magņitogorskas ”Metallurg” un nonāca viena panākuma attālumā no iekļūšanas Austrumu konferences finālā (3-1). Uzvaru viesiem trešās trešdaļas sākumā nodrošināja Staņislavs Galijevs.

Sērijas piektā un, iespējams, pēdējā spēle tiks aizvadīta pēc divām dienām Kazaņā.