”Salavat Yulaev” turpina uzvarēt, ”Lada” piedzīvo kārtējo zaudējumu

21/01/2018 15:59
Oskars Bārtulis, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā šodien (21.01.) Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ufas “Salavat Yulaev” uzveica Bratislavas “Slovan” vienību, savukārt Arta Ābola trenētā Toljati “Lada” bez savainotā Kristapa Sotnieka piekāpās Astanas “Barys”.

“Salavat Yulaev” mājās ar 5:3 pieveica Rietumu konferences pastarīti “Slovan” un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas. Raiens Garbuts desmitajā minūtē izvirzīja vadībā “Slovan”, taču Vladimirs Tkačevs minūti un 28 sekundes līdz pirmajam pārtraukumam izmantoja vienīgo viesu noraidījumu pirmajā trešdaļā un atjaunoja līdzsvaru – 1:1.

Otrā perioda ievadā “Slovan” ieguva pirmo vairākumu, tomēr laukuma saimnieki izturēja mazākumu un guva trīs vārtus ļoti īsā laika posmā. Nedaudz vairāk nekā minūtes laikā ar precīziem metieniem izcēlās Linus Umarks, Georgijs Busarovs un Tkačevs, kurš izcēlās otro reizi mačā un panāca pārliecinošo 4:1. Pēc ceturto vārtu zaudējuma vietu “Slovan” vārtos ieņēma kādreizējais Rīgas “Dinamo” vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš nomainīja savu tautieti Jakubu Štepaneku. Pēc Zaka Bojčuka un bijušā rīdzinieka Juraja Mikuša vārtiem
“Slovan” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr beigās piedzīvoja zaudējumu ar 3:5.

Oskars Bārtulis spēlēja Ufas komandas trešajā aizsargu pārī kopā ar Aleksandru Loginovu. Aizsargs laukumā pavadītajās nedaudz vairāk nekā 18 minūtēs bloķēja divus metienus un veica vienu spēka paņēmienu. Septiņās spēlēs “Salavat Yulaev” rindās Bārtulis atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli. Savukārt Vladivostokas “Admiral” sastāvā Bārtulis 32 spēlēs šosezon atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

“Salavat Yulaev” šodien izcīnīja devīto uzvaru pēdējās 11 spēlēs, kas komandai ir ļāvis pakāpties uz otro vietu Austrumu konferences kopvērtējumā ar 86 izcīnītiem punktiem.

Citā spēlē Arta Ābola trenētā Toljati “Lada” ar 3:4 viesos piekāpās Astanas “Barys”. Mājinieki jau pirmajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, kura realizēšanai Naidželam Dousam bija nepieciešama vien pusminūte – 1:0. Pirmās trešdaļas turpinājumā “Lada” palika trijatā, taču nosargāja savus vārtus neskartus un 27. minūtē panāca pat izlīdzinājumu, kad savus otros vārtus sezonā guva Aleksandrs Streļcovs – 1:1. Pēc četrām ar pusi minūtēm Kevins Dalmens izmantoja kādreizējā Rīgas “Dinamo” aizsarga Čārlza Genoveja noraidījumu un izvirzīja vēlreiz vadībā “Barys” – 2:1. Lai gan noslēdzošajā trešdaļā ‘’Lada’’ divas reizes atspēlējās, trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Douss guva savus otros vārtus spēlē un nodrošināja “Barys” uzvaru – 4:3.

Kristaps Sotnieks savainojuma dēļ atkal palika ārpus pieteikuma. Viņš nav spēlējis kopš pagājušā gada 29. decembra, kad laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā astoņas minūtes Toljati zaudējumā Rietumu konferences vicelīderei Maskavas CSKA (1:2). Šosezon Sotnieks piedalījies vien 15 spēlēs, kurās guvis divus vārtus.

“Lada” ar 53 spēlēs izcīnītiem 47 punktiem ieņem priekšpēdējo (13.vietu) Austrumu konferences kopvērtējumā, par vienu punktu apsteidzot Hantimansijskas “Yugra”, kas rītvakar tiksies ar Rīgas “Dinamo”.