Senegāla izmanto poļu “dāvanas” un PK sāk ar uzvaru (VIDEO)

19/06/2018 20:08

Senegālas izlase Pasaules kausu futbolā sākusi ar uzvaru ar 2:1 pār Polijas valstsvienību.

Senegāla abus vārtus guva ne bez Polijas futbolistu palīdzības. Pirmajos vārtos bumba neveiksmīgi atleca vārtos no poļu aizsarga, bet otrajā puslaikā Senegāla izmantoja poļu neveiksmīgo saspēli savā laukuma pusē.

Pirms spēles

Poļi, kas šobrīd FIFA rangā ierindojas augstajā astotajā pozīcijā, Pasaules kausa finālturnīrā atgriezušies pēc 12 gadu pārtraukuma un uzskatāmi par vieniem no H grupas favorītiem. Adama Navalkas vadītās vienības galvenā zvaigzne neapšaubāmi ir Minhenes “Bayern” bombardieris Roberts Levandovskis, kurš aizvadītajā atlases ciklā izcēlās ar 16(!) vārtu guvumiem.

Komandas rindās netrūkst arī citu kvalitatīvu spēlētāju – Turīnas “Juventus” vārtsargs Vojčehs Ščensnijs, aizsargi Lukašs Piščeks (Dortmundes “Borussia”) un Kamils Gļiks (“Monaco”), kurš gan nav līdz galam atguvies no savainojuma, kā arī divi “Napoli” pārstāvji Arkadiušs Miļiks un Pjotrs Žeļinskis.

Tikmēr Āfrikas pārstāvji senegālieši nozīmīgākajā pasaules futbola forumā piedalās pirmo reizi kopš 2002. gadā, kad valstsvienība grupu turnīrā šokēja toreizējos pasaules čempionus francūžus (1:0). Zīmīgi, ka toreizējais senegāliešu kapteinis Aliu Sisē šobrīd ir Sengālas izlases galvenais treneris.

Arī Senegālai ir savs izteiktais uzbrukuma līderis – Anglijas Premjerlīgas granda “Liverpool” pārstāvis Sadio Manē, kurš aizvadītajā UEFA Čempionu līgas turnīrā izcēlās ar desmit precīziem raidījumiem.

Ņemot vērā Japānas itin negaidīto panākumu pār Kolumbiju (2:1), var teikt, ka jebkāds iznākums šodienas duelī starp poļiem un senegāliešiem situāciju H grupā sarežģīs tikai vēl vairāk.

Sākumsastāvi:
Polija: (4-2-3-1) Ščensnijs; Ribuss, Pazdans, Cioneks, Piščeks – Žeļinskis, Krihovjaks – Miļiks, Blaščikovskis, Grošickis – Levandovskis
Senegāla: (4-4-2) Ndiaje; Sabali, Sanē, Koulibali, Vagē – Sars, Gueje, Ndiaje (86′), Manē – Niangs, Djufs

Pirmais puslaiks

Pirmajās desmit minūtēs, kā jau bieži ierasts, komandas aizvadīja, neaizraujoties ar uzbrukumu, bet gan “zondēja” pretiniekus, pētot to taktisko izvietojumu un mēģinot sataustīt arī savu spēles pavedienu. Poļi senegāliešu aizsardzību centās uzlauzt pa labo malu, kur saimniekoja aizsargs Mačejs Ribuss un malējais pussargs Kamils Grošickis, kurš izceļas ar lielisku ātrumu, tomēr pirmajās divdesmit minūtēs bumba līdz uzbrukuma lielākajam spīdeklim Robertam Levandovskim nenonāca.

Arī turpinājumā risinājās līdzīga cīņa abu komandu izpildījumā, nevienai no valstsvienībām neuzņemoties pilnīgu iniciatīvu. Te aktīvāki bija poļi, te fiziskie senegālieši. Abas komandas daudz izmantoja diagonālās piespēles, cenšoties “izplest” laukumu. Ik pa brīdim abas vienības apmainījās ar ātriem uzbrukumiem, tomēr kopumā abu izlašu aizsardzības bastioni darbojās pārliecinoši, neļaujot vaļu sāncenšiem izmantot savas stiprās puses.

Rezultāts tika atklāts 38.minūtē – āfrikāņi atbruņoja Polijas aizsargu Piščeku, devās uz vārtiem, bet sitienu no metriem divdesmit izpildīja Idrisa Guajē, kura raidītajai bumbai neveiksmīgi pieskārās Brazīlijā dzimušais Polijas izlases aizsargs Cioneks. Ščensnijs varēja tikai noskatīties, kā bumba atrod ceļu vārtos – 0:1.

Otrais puslaiks

Otro puslaiku apņēmīgi iesāka poļi, kuri nopelnīja soda sitienu netālu no soda laukuma. To izpildīja Levandovskis, bet lielisku lēcienu nodemonstrēja senegāliešu vārtu vīrs Ndiajē, neļaujot izlīdzināt rezultātu. Pēc neilga brīža poļiem bija vēl viena iespēja izlīdzināt uz spēles tablo mirdzošo rezultātu. Lielisku centrējumu ar precīzu sitienu no labas pozīcijas nespēja noslēgt uzbrukumam pieslēgušais aizsargs Piščeks.

Arī turpinājumā poļi bija aktīvāki, tomēr vārtus savai komandai “atveda” Krihovjaks, kurš pārdroši piespēlēja puslaikā uz laukuma iznākušajam aizsargam Bednarekam, kurš īsti nebija gatavs šadam notikumu pavērsienam, bet Ščesnijs izgāja no vārtiem un vairs nebija glābējs. Senegālas uzbrucējs Niangs bija veiklāks un bumbu raidīja jau pavisam tukšajos Polijas vārtos.

Senegālieši vairāk sāka domāt par aizsardzību, bet Polijas komandai pietrūka izdomas, kā uzlauzt ļoti fiziski spēcīgo Senegālas aizsardzību, līdz 85.minūtē neveiksmīgu spēli aizvadījušais Krihovjaks spēja vienus vārtus Polijas komandai atgūt. Pēc standartsituācijas, kuru lieliski izpildīja Grošickis, pussargs spēja ar galvu raidīt bumbu Senegālas vārtos. Polija lieliem spēkiem devās pretī neizšķirtam, tomēr laiks bija par maz…

19.06.2018
Pasaules kauss, H grupa, “Otkrytiye Arena” (Maskava)
Polija – Senegāla 1:2 (0:1) – Krihovjaks 86′ – Cioneks (savos vārtos) 37′, Niangs 60′

Polija: Ščensnijs; Ribuss, Pazdans, Cioneks, Piščeks (Berezinskis 83′) – Žeļinskis, Krihovjaks – Miļiks (Kovnackis 73′), Blaščikovskis (Bednareks 46′), Grošickis – Levandovskis
Senegāla: Ndiaje; Sabali, Sanē, Koulibali, Vagē – Sars, Gueje, Ndiaje (Kojatē 88′), Manē – Niangs (Konate 75′), Djufs (Ndojē 61′)
Bumbas kontrole: 61% – 39%
Sitieni (vārtu rāmi): 10(4) – 8(2)
Brīdinājumi: Krihovjaks 12′ – Sane 49′, Guajē 72′