Septiņu vārtu spēlē Salāhs un Firmino nokārto “Liverpool” uzvaru pār “Roma”

24/04/2018 23:44

UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā mačā negaidīti apjomīgu uzvaru guvusi aizraujoša futbola cienītāja Jirgena Klopa vadītā “Liverpool”, kas ar 5:2 sagrāva “Roma”, spēles gaitā esot vadībā arī ar 5:0.

Mača sākumā abas komandas nerealizēja pa vienai izcilai vārtu gūšanas iespējai – piektajā minūtē no lieliskas pozīcijas garām “Romas” cietoksnim sita Roberto Firmino, kamēr 19. minūtē ar spēcīgu lielgabalšāvienu no soda laukuma robežas Liverpūles kluba vārtu pārliktni norībināja Aleksandars Kolarovs.

Pirmajā puslaikā liels pārsvars piederēja “Liverpool” – mājiniekiem to izdevās pārvērst rezultātā vien mača pirmā cēliena noslēgumā, tomēr tas ievadīja fantastisku cīņas turpinājumu.

Ar diviem fantastiskiem vārtu guvumiem izcēlās ēģiptietis Mohameds Salāhs, kurš 36. minūtē ar izcilu sitienu vārtu tālajā devītniekā panāca 1:0, bet pirmā puslaika kopensācijas laikā izgājienā viens pret viens filigrāni pārcēla bumbu pāri “Romas” vārtsargam Alisonam, “Liverpool” vadību dubultojot (2:0).

Šajās 45 minūtēs izredzes izcelties bija ne vien Salāham, bet arī Sadio Manē, Georginjo Vījnaldumam un Dežanam Lovrenam, tomēr tās palika neizmantotas, īsto uguņošanu mājiniekiem atliekot uz mača nākamo cēlienu.

Pēc pirmā puslaika varoņa Salāha piespēles 3:0 “Liverpool” labā no vārtu priekšas 56. minūtē panāca Sadio Manē. Tomēr “Liverpool” arī ar to nebija gana – jau pēc nieka piecām minūtēm ļoti līdzīgā stilā pēc Salāha piespēles tukšos “Romas” vārtos bumbu raidīja Roberto Firmino – 4:0!

Tas pats Firmino pēc stūra sitiena izspēles 69. minūtē guva jau piektos “Liverpool” vārtus, rezultātu padarot galīgi nepieklājīgu – 5:0. Tomēr pēc Mohameda Salāha nomaiņas mājinieku uzbrukuma viļņi noplaka, dodot iespēju “Romai” atlikušajā laikā kaut nedaudz atgūties, kas viesiem beigu beigās arī izdevās.

“Liverpool” atslābums noveda pie tā, ka “Romai” īsā laikā izdevās atgūt divus vārtus – 81. minūtē tas no mājinieku cietokšņa priekšas izdevās Edinam Džeko (1:5), kamēr pēc nieka 200 sekundēm “Roma” ieguva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. To aukstasinīgi realizēja Djego Peroti (2:5), dodot romiešiem minimālas iespējas atspēlēties atbildes spēlē savās mājās.

Rītdien tiks aizvadīts otrā pusfināla pirmais mačs, kurā Minhenes “Bayern” uzņems pašreizējo čempioni Madrides “Real”.