Sevastova ar trešo piegājienu uzvar Bukarestes finālā, iegūstot trešo lielo titulu

22/07/2018 18:52

Par Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē notikušā WTA “International” sērijas turnīra galveno varoni kļuvusi Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, kas pamatīgā svelmē nedaudz vairāk nekā pusotru stundu ilgā cīņā ar rezultātu 7:6(4), 6:2 uzveica horvātieti Petru Martiču.

Pasaules 60. rakete Martiča līdz šim nebija ieguvusi nevienu WTA titulu, pagaidām vienīgo lielā turnīra finālu aizvadot 2012. gadā Malaizijas galvaspilsētā Kualampurā. Šī bija abu tenisistu otrā tikšanās uz māla seguma korta – pērn Francijas atklātajā čempionātā Sevastova piedzīvoja pamatīgu sakāvi ar rezultātu 1:6, 1:6.

Pa ceļam uz finālu Sevastovas spēcīgākā sāncense bija ceturtdaļfināla pretiniece rumāniete Sorana Kirstija (57. vieta WTA rangā), kura tika pārspēta ar 3:6, 6:3, 6:2. Savukārt sestdien aizvadītajā pusfinālā Anastasija ar 6:1 pirmajā setā uzvarēja slovēnieti Polonu Hercogu (90.), drīz vien pēc tam sāncensei savainojuma dēļ izstājoties no tālākas cīņas.

Šovakar pirmā geimu pie savas serves zaudēja latviete, pirmā seta ievadā nonākot zaudētājos ar 1:3. Tomēr pēc diviem geimiem Sevastovai pietika ar divām breikbumbām, lai atbildētu pretiniecei ar to pašu – tas ļāva panākt neizšķirtu 3:3.

Turpinājumā tenisistes zaudēja nākamos četrus (!) geimus pie savas serves, rezultātam kļūstot neizšķirtam 5:5. Kritisks bija 11. geims, kurā Sevastova atspēlēja veselas četras breikbumbas, neļaujot pretiniecei turpināt servju laušanas sēriju.

Pirmais sets nonāca līdz taibreikam, kurā aukstasinīgākā, uzvarot ar 7:4, izrādījās latviete.

Otrais sets padevās jau daudz vieglāk nekā pirmais, Sevastovai divreiz laužot pretinieces servi, kā rezultātā uzvara ar 6;2, kā arī izcīnīts trešais WTA “International” sērijas turnīra tituls karjerā.

Par uzvaru šajā turnīrā Sevastova nopelnīja 280 WTA ranga punktus, kā arī savu kontu papildināja ar 43 000 ASV dolāru.