Sevastova parāda raksturu un pārspēj Makarovu, Latvijai vēsturiska uzvara pār Krieviju

22/04/2018 14:23

Krievijas pilsētā Hantimansijskā notiekošajā “Fed Cup” Pasaules 2. grupas “play off” mačā Anastasija Sevastova šodien ar rezultātu 6:2, 7:5 pārspēja pasaules 32. raketi Jekaterinu Makarovu, tādējādi nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru ar 3-1 pār Krievijas izlasi. Vēsturiskais panākums ļauj latvietēm pēc 24 gadu pārtraukuma atgriezties Pasaules otrajā grupā jeb starp planētas 16 spēcīgākajām valstsvienībām.

Turnīra ievadā Sevastova vakardien ar 3:6, 6:2, 4:6 piekāpās Anasatasijai Pavļučenko, savukārt Aļona Ostapenko ar 7:5, 6:4 tika galā ar Makarovu. Ostapenko izcīnīja panākumu arī šodienas mačā, ar 7:5, 6:1 pārspējot Sevastovu pārspējušo Pavļučenko. Līdz ar to mūsu otrās raketes cīņā pret Makarovu būtībā izšķīrās Latvijas un Krievijas dueļa liktenis, jo zaudējuma gadījumā dubultspēlē krievietes būtu izteiktu favorītu statusā.

Latvijai šī bija pirmā tikšanās ar četrkārtējo “FedCup” ieguvēju Krieviju. Zaudējums pret latvietēm nozīmē, ka krievietes pirmoreiz kopš 1997. gada būs spiestas sacensties Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupā.

Pasaules pirmajā un otrajā grupā kopumā ir 16 komandas (pa astoņām katrā), tomēr par nākamās sezonas formātu skaidrība būs vien pēc augustā gaidāmās sanāksmes. Kā visreālākais variants tiek minēts, ka abas grupas tiks apvienotas vienā lielā.

Mačs iesākās līdzīgi, abām tenisistēm uzvarot geimos pēc savām servēm (1:1). Sevastova noturēja savu servi arī nākamajā geimā (2:1), bet pirmo breiku nopelnīja, servējot Makarovai, pēc garākas izspēles panākot 3:1. Anastasija turpināja pārliecinoši un drīz vien panāca arī 4:1.

Makarovai servējot, krieviete vienu geimu spēja atgūt, taču notikumus kortā kontrolējošā Sevastovu atbildēja ar diviem uzvarētiem geimiem pēc kārtas – pasaules 15. rakete ātri vien atguva pārliecinošo pārsvaru (5:2), bet setu noslēdza, astotajā geimā nezaudējot nevienā izspēlē (6:2).

Arī otro setu Sevastova uzsāka pēc plāna, pēc savas serves izvirzoties vadībā (1:0). Otrajā geimā Anastasija bija vienas veiksmīgas izspēles attālumā no breika, taču notika pretējais, un Makarova ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet vēlāk arī izvirzījās priekšā 2:1. Jekaterina turpināja savu veiksmīgo sēriju un pie savas serves panāca jau bīstamo 3:1. Sevastovai izdevās pārtraukt Makarovas trīs uzvarētu geimu sēriju un, nezaudējot nevienā izspēlē, panākt 2:3.

Labu ritmu uzņēmusī Krievijas tenisiste nākamajā geimā nosargāja savu servi un atjaunoja breiku (4:2), tomēr nākamajā geimā Sevastova parādīja raksturu un pie 30:40 uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas, atkal pietuvojoties līdz minimum (3:4). Makarova kārtējo reizi nosargāja savu servi un pārliecinoši panāca 5:3. Arī Anastasija izpildīja minimālo uzdevumu, uzvarot geimu savā servē (4:5).

Ļoti svarīgajā desmitajā geimā Latvijas otrā rakete uzvarēja pirmās divas izspēles (30:0), bet pēc divām serves kļūdām Makarovas izpildījumā Sevastovai pavērās lieliska izdevība panākt neizšķirtu setā (40:0). Jekaterinai izdevās atspēlēt divas breikbumbas, taču vēl divas kļūdas servējot, ļāva Sevastovai uzvarēt geimu un izlīdzināt rezultātu setā (5:5).

Anastasija uzvarēja arī trešo geimu pēc kārtas (6:5), kas nozīmēja izšķirošo 12. geimu, kurā servēja Makarova. Sevastova ātri vien ieguva divas mačbumbas (40:15), un ar otro mēģinājumu pēc netverama raidījuma nodrošināja Latvijai uzvaru mačā  – 6:2, 7:5.