Sevastova zaudē “WTA Elite Trophy” pusfinālā un noslēdz sezonu

04/11/2017 12:34
Anastasija Sevastova, Sportazinas.com

Latvijas otrā rakete tenisā Anastasija Sevastova Ķīnā notiekošā otrā līmeņa sezonas noslēguma turnīra “WTA Elite Trophy” pusfinālā sestdien ar 3-6, 3-6 zaudēja Jūlijai Gērgesai no Vācijas, noslēdzot savu veiksmīgo sezonu.

Sevastova šo turnīru noslēdza ar 240 WTA ranga punktiem, turklāt nākamās nedēļas rangā viņa varētu vēl par vienu vietu labot savas karjeras rekordu rangā un pakāpties uz 14.pozīciju.

Sevastovai šis mačs sākās neveiksmīgi, jo Gērgesa uzsāka ļoti agresīvi un jau pirmajā geimā lauza Latvijas pārstāves servi. Arī turpmākajos geimos vāciete spēlēja ļoti pārliecinoši un iniciatīva bija viņas rokās, kā rezultātā trešajā un piektajā geimā Sevastova tikai ar lielām grūtībām spēja nosargāt savu servi, sāncensei kopumā neizmantojot piecas breikbumbas. Pirmā seta viducī cīņa gan mazliet izlīdzinājās, tomēr Latvijas otrajai raketei neradās pretargumenti vācietes aktīvajai spēlei, turklāt Gērgesa devītajā geimā izmantoja breikbumbu un triumfēja setā ar 6-3.

Arī otrajā setā turpinājās līdzīga spēles gaita, jo Gērgesa spēlēja ļoti pārliecinoši un viņa teju katru reizi veiksmīgi tika galā ar Sevastovas otro servi. Otrā seta otrajā geimā vāciete droši lauza pretinieces servi un pēcāk nonāca vadībā ar 3-0. Pēc šāda pavērsiena Latvijas tenisiste kortā izsauca savu treneri, kurš centās sportisti nomierināt.

Tiesa, spēles gaita tā arī nemainījās – mača turpinājumā Sevastova nespēja rast argumentus un piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu. Arī otrajā setā viņa piedzīvoja neveiksmi ar 3-6, turklāt visā cīņā viņa tā arī ne reizi netika pie breikbumbas.

Gērgesai šī bija jau astotā uzvara pēc kārtas.

Pašlaik Sevastova WTA rangā ir 15.vietā, kas ir sportistes karjeras rekords. Tikmēr Gērgesa, kura piektdien nosvinēja 29.dzimšanas dienu, šobrīd rangā atrodama 18.pozīcijā.

“WTA Elite Trophy” turnīrā šogad piedalījās 12 tenisistes, kuras pasaules rangā atrodas starp desmito un 23.pozīciju. Spēlētājas bija sadalītas četrās apakšgrupās, to uzvarētājām kvalificējoties pusfinālam.