Sīrija mača izskaņā trāpa pa stabu un Pasaules kausam nekvalificējas

10/10/2017 15:19

Austrālijas futbola izlase otrdien Sidnejā nodrošināja vietu 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas starpkontinentu pārspēlēs, Āzijas zonas “play-off” atbildes mačā tikai papildlaikā salaužot Sīrijas pretestību.

Austrālija savā laukumā pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Sīriju, taču ar šādu pašu rezultātu noslēdzās komandu pirmā tikšanās pagājušajā nedēļā, līdz ar to uzvarētāja divu spēļu summā pēc nospēlētām 90 minūtēm netika noskaidrota.

Papildlaika 19.minūtē uzvaras vārtus guva austrāliešu spožākā zvaigzne Tims Kehils, bet sīrieši nepaguva atspēlēties, turklāt pagarinājuma beigās trāpīja pa vārtu stabu. Līdz ar to Austrālija svinēja uzvaru ar 2:1, bet divu spēļu summā guva virsroku ar 3:2.

Pamatlaikā komandas jau spēles pirmajās 13 minūtēs apmainījās vārtu guvumiem. Vispirms sīriešu uzbrucējs Omars al Soma sestajā minūtē atklāja cīņas rezultātu, bet septiņas minūtes vēlāk Kehils panāca izlīdzinājumu.

Austrālija starpkontinentu pārspēlēs tiksies ar Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) ceturto labāko vienību, kas noskaidrosies naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika. Uz ceturto vietu CONCACAF zonā pretendē ASV, Panama un Hondurasa.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Sīrijas izlases iekļūšana Pasaules kausa kvalifikācijas Āzijas zonas pārspēlēs vietējiem iedzīvotājiem valstī, kur 2011.gadā notiek pilsoņu karš, raisīja lielu prieku.

No citām zonām Āfrikā pašlaik tiek aizvadītas, izšķirošā, trešā posma sacensības, kas ilgs līdz novembrim, noskaidrojot piecas finālturnīra dalībnieces, arī Eiropas zonā visas 13 finālturnīra dalībnieces tiks noskaidrotas līdz novembrim, CONCACAF zonā izšķirošajā, piektajā, posmā tuvāko dienu laikā noskaidros 3+1 komandu finālturnīram, bet Dienvidamerikā drīzumā noslēgsies pamata kārta, noskaidrojot četras finālturnīra dalībnieces un piekto komandu, kas piedalīsies pārspēlēs ar Okeānijas zonas labāko vienību par kādu kļuvusi Jaunzēlande.

No CONCACAF zonas ceļazīmi uz Pasaules kausa ieguvušas Kostarika un Meksika, bet no Āzijas finālturnīram kvalificējušās Irāna, Japāna, Dienvidkoreja un Saūda Arābija. Šobrīd no Dienvidamerikas ceļazīmi izcīnījusi Brazīlija, bet no Eiropas uz finālturnīru tikušas Beļģija, Vācija, Anglija, Spānija, Polija, Islande un Serbija, kamēr no Āfrikas iekļuvusi Nigērija un Ēģipte.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā risināsies no 2018.gada 14.jūnija līdz 15.jūlijam.