Skujiņam 166.vieta “Tour de France” otrajā posmā; Sagans sprinta finišā izcīna uzvaru

08/07/2018 19:47
Peters Sagans

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” komandas svētdien prestižajā daudzdienu velobraucienā “Tour de France” izcīnīja 166.vietu otrajā posmā, kurā uzvaras laurus spraigā sprinta finišā plūca slovāks Peters Sagans.

Svētdien riteņbraucēji veica 183 kilometrus garu posmu pa līdzenumu, kurā sprinta finišā “BORA – hansgrohe” vienību pārstāvošais Sagans distances izskaņā veica izrāvienu un apsteidza “Bahrain Merida” itāļu riteņbraucēju Soniju Kolbrelli un FDJ franču sportistu Arno Demarē, kuri palika attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Sagans sacensības pabeidza pēc četrām stundām, sešām minūtēm un 37 sekundēm, bet Skujiņš savā karjeras otrajā “Tour de France” posmā finišēja 166.vietā 174 sportistu konkurencē. Skujiņa grupa no uzvarētāja atpalika trīs minūtes un trīs sekundes.

Skujiņš uzrādīja sliktāko rezultātu starp savas komandas dalībniekiem, bet vislabāk veicās vācu sprinterim Jonam Degenkolbam, kurš ierindojās devītajā vietā. Skujiņa komandas biedrs pirmajā posmā bija astotais.

Jau ziņots, ka pirmajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 201 kilometrs pa līdzenumu, uzvaru finiša spurtā izraujot “Quick-Step Floors” vienības riteņbraucējam Fernando Gavirjam. Otro vietu izcīnīja Sagans, bet trešais bija vācietis Marsels Kitels no “Katjuša-Alpecin” vienības.

Kopvērtējuma vadībā šobrīd atrodas Sagans, no kura sešas sekundes atpaliek Gavirja. Tikmēr trešajā vietā pagaidām ierindojies Kolbrelli, kurš līderim zaudē desmit sekundes. Skujiņš kopvērtējumā šobrīd atrodas 64.pozīcijā.

Pašlaik 27 gadus vecajam Skujiņam šis ir pirmais “Tour de France” karjerā. Pērn viņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, “Vuelta a Espana” izcīnot 123.vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18.posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17.vietu.

Skujiņš maijā izcīnīja uzvaru vienā no UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena posmiem, triumfējot šo sacensību kalnu karaļa vērtējumā. Tāpat viņš janvāra beigās uzvarēja UCI pirmās kategorijas velobraucienā “Trofeo Lioseta Andratx”, kas viņam bija vien otrās sacensības “Trek-Segafredo” komandā.

Skujiņš pagājušajā ceturtdienā tika kronēts par Latvijas čempioni individuālajā braucienā.

Šī gada “Tour de France” norisināsies līdz 29.jūlijam, riteņbraucējiem aizvadot 21.posmu.

Pērn “Tour de France” triumfēja brits Kristofers Frūms, izcīnot savu ceturto titulu un trešo pēc kārtas.