Spānija paliek bez trenera PK priekšvakarā – nebijis precendents. Kādēļ tā notika?

14/06/2018 17:08
Nokopēts

Līdz Pasaules kausa atklāšanas spēlei palikušais tikai dažas stundas, bet uzmanības centrā ir nevis Krievijas un Saūda Arābijas duelis. Skati ir pievērsti citai izlasei, vienai no favorītēm visā turnīrā – Spānijas komandai, kas pēkšņi, diennakti pirms turnīra, palikusi bez galvenā trenera.

Spānijas futbola federācijas jaunais prezidents, Luiss Rubialess, kurš amata vēl nav nostrādājis pilnu mēnesi, no amata bez lielām ceremonijām atlaida Hulenu Lupetegi, kurš nule kā bija apsolījis nākamajā sezonā vadīt Spānijas futbola grandu “Real”.

No malas futbola komentētājiem šāds solis likās pārāk šokējošs – kādeļ atbrīvot treneri pirms turnīra, ko tas var dot tādai izlasei kā Spānija? Šaviens sev kājā…

Tomēr Spānijas mediji situāciju redzēja citādi. Lupetegi tiek uzskatīts par nodevēju, kurš Spānijas izlases vietā izvēlējās kļūt par “Real” treneri. Spānijas izdevumos žurnālistu nekautrējas lietot apzīmējumus līdzīgus šiem vārdiem – nodevējs, izdzimtenis, gļēvulis…

Federācijas prezidents Rubialess par sava padotā nākamo darba vietu uzzinājis piecas minūtes pirms šī informācija tika oficiāli izplatīta Madrides “Real” mājaslapā. Izdevums El Pais rakstīja – Rubialess to uzzinājis no Florentīna Peresa, “Real” prezidenta, kurš piezvanījis un pateicis, ka Lupetegi pievienosies “Real”.

Rubilaess esot lūdzis ar šo paziņojumu mazliet pagaidīt, lai netiktu traucēta gatavošanās čempionātam, lai komandas spēlētājus “neķertu trieka”…

Peresam savas valsts federācijas prezidenta lūgums bija nesvarīgs, pēc trīs minūtēm ziņa pāršalca visu pasauli… Un tieši – necieņa, no “Real” un paša Lupetegi, kalpoja par galveno kairinātāju Rubialesam, noraut stopkrānu pirms viena no svarīgākajiem turnīriem.

Rubialess uzzinājis par Lupetegi nodevību, uzreiz sēdās lidmašīnā, pameta Maskavu un pēc pāris stundām jau bija Krasnodarā, kur bazējās Spānijas vienība. Nekavējoties abi vīri sēdās pie galda, lai pārrunātu situāciju un rastu kādu kopsaucēju. Spānijas mediji vēstija, ka Lupetegi mēģinājis vienoties ar prezidentu par to, ka izlase nav jāšūpo – viņš novadīs turnīru un tad dosies “Real” apskāvienos…

Spānijas futbola izlase, Sportazinas.com

foto: TASS

Rubialess uzklausija, bet nepiedeva. Rubialess medijiem vēlāk teica, ka todien arī atzvanīja Peresam, bez kliegšanas vai skandāla eskalēšanas pazīmēm, jautājot: “Ko gan tu, “Real” prezidents, būtu darījis manā vietā?”

Nav zināms, ko Peress Rubialesam, atbildēja, bet skaidrs bija viens, ka Peress kopā ar Lupetegi ir vērsušies pret Spānijas lepnumu – futbola izlasi. Peress un Lupetegi ir nodevēji, kas privātas “Real” intereses stāda augstāk par dievu… un Spānijas izlasi.

Rubialesu vēl vairāk sadusmojis fakts, ka nule 51 gadu vecais Lupetegi pagarināja līgumu ar izlasi, bet pirms gājiena ar zirdziņu, nebija pat pakonsultējies ar cilvēku, kas viņam šādu uzticību bija devis.

Uzzinājuši par radušos situāciju, spēlētāji nolēma neklusēt un devās runāt ar prezidentu. Futbolisti, kurus pārstāvēja gan “Real” kapteinis Serhio Ramoss un “Barcelona” leģenda Andres Injesta, mēģināja atrunāt Rubialesu no radikāla lēmuma pieņemšanas. Futbolisti lūdza, lai trenerim ļauj nostrādāt čempionātu.

Lupetegi varbūt nav pats harizmātiskākais vadītājs, bet spēlētāji viņu ciena. Dāvidu de Heja, Isko, Dani Karvahalu, Tiago Alkantaru, Rodrigo un Koki treneris bija vadījis, kad minētie spēlētāji pārstāvēja U-21 izlasi. Visi kā viens, pieredzējušo spēlētāju atbalstīti, iestājās par Lupetegi atstāšanu amatā. Rubialess uzklausīja, bet atbildi nedeva.

Viens no Spānijas lielākajiem sporta izdevumiem “Marca” jau paspēja publicēt rakstu, ka Lupetegi, spēlētāju iesaistīšanās dēļ, tiks apžēlots. Informācija bija noplūdusi no komandas žurnālistu rokās, bet… Rubialess bija nelokāms.

Preses konferencē trešdienas rītā nodevējam tika pateikts paldies. Nodevējam, kurš pie Spānijas izlases stūres nebija zaudējis nevienu spēli – 14 uzvaras, seši neizšķirti. Pēc Rubialesa organizētās konferences bija paredzēta arī trenera iznākšana žurnālistu priekšā, tomēr Lupetegi to atcēla, un devās uz Madridi.

Par izlases galveno treneri uz turnīru tika nozīmēts cilvēks, kurš bija konkurents uz Lupetegi krēslu “Real” komandā. Bijušais vienības kapteinis un centra aizsargs Fernando Jerro…

Fernando Hjēro, Sportazinas.com

Foto: sefutbol.com

Rubialess ar savu gājienu iemantojis cieņu no līdzjutējiem, jo Spānijas godu nolicis pirmajā plānā, parādot, ka viņš pārstāv filozofiju, ka valsts galvenā komanda ir izlase, nevis “Barca” vai “Real”, bet tajā pašā laikā spēlētāju acīs viņa akcijas ir kritušās, jo skaidrs, ka milzīgais darbs, kas ielikts komandas sagatavošanas posmā ir vējā. Pat, ja Jerro saglabās iestrādnes, viņam būs gruti atbildēt par rezultātu, spēlētāji jūtas atstāti vieni paši likteņa varā. Kurš būs ieguvējs, to parādīs tikai turnīra gaita.

Grūti atrast līdzīgus piemērus, kad kas tāds noticis brīdi pirms Pasaules kausa sākuma. Spāņu žurnālisti jau atraduši divas kopsakarības vēstures rakstos. 1980.gadā, trīs dienas pirms Pasaules kausa Itālijā, Spānijas komandas galvenais treneris Ladislau Kubala pēkšņi paziņoja, ka pēc turnīra pamētīs valstsvienību un dosies trenēt “Barcelona”. Rezultāts: komanda neizkļuva no grupas, paliekot pēdējā vietā.

Spāņi piesauca vēl vienu gadījumu, 2008.gadā Luiss Aragoness tieši pirms Eiropas čempionāta, būdams Spānijas izlases treneris paziņoja, ka nākamajā klubu sezonā vairs netrenēs Spānijas izlasi, bet dosies uz Turciju, lai strādātu ar “Fenerbahce”. Rezultāts: Spānijas zelta medaļas un ēras sākums, kas iezīmēja “sarkanās fūrijas” dominanci Eiropas futbolā! Tā kā, ei nu sazini, kāds būs rezultāts šogad…

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām