”Spartaks” Belgradā iztur 78 minūtes, taču ”salūzt” un piekāpjas “Crvena Zvezda”

17/07/2018 23:24
Belgradas

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē zaudējumu piedzīvojusi pēdējo divu gadu čempionvienības Jūrmalas ”Spartaks”, kas izbraukumā ar 0:2 piekāpās Serbijas labākajai komandai Belgradas “Crvena Zvezda”.

Līdz ar to ”Spartaks” Eirokausu sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, kur otrajā kārtā tiksies ar pundurvalstiņas Sanmarīno čempioni Montedžardīno “La Fiorita”.

Pirms spēles

Abu komandu pirmā spēle pirms nedēļas Rīgā, “Skonto” stadionā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Nākamajā atlases kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, kamēr zaudētājiem sezona turpināsies UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā. Šī dueļa uzvarētāji UEFA Čempionu līgas otrajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar Marijampoles ”Sūduva”, kas negaidīti ”izsita” Kipras komandu APOEL.

Iepriekšējā sezonā “Crvena Zvezda” pārvarēja četras kvalifikācijas kārtas UEFA Eiropas līgā un iekļuva grupu turnīrā, pēc tam sasniedzot arī “play-off”, kur pirmajā kārtā divu maču summā ar 0:1 tika atzīts Krievijas kluba Maskavas CSKA pārākums. Serbijas čempionvienība 2011./2012.gada sezonā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā tikās ar “Ventspili”, divu maču summā izcīnot graujošu uzvaru ar 9:1.

Sākumsastāvi:
“Spartaks” (4-3-2-1): Nerugals; Freimanis, Ošs, Kosoričs, Šlampe – Dmitrijevs, Malejevs, Hornato – Višņakovs, Kobzars – Svārups
“Crvena Zvezda” (4-3-2-1): Borjans; Stojkovičs, Savičs, Rodičs, Degeneks – Krstičičs, Ebecilju, Jovičičs – Miličs, Radonjičs – Ben Nabuhans

Pirmais puslaiks

Pirmā izcilā vārtu gūšanas iespēja “Crvena Zvezda” bija 13. minūtē, kad pēc centrējuma brīvi pie tālā vārtu staba palika Miličs, taču viņa izdarītais sitiens lidoja pāri vārtiem. Lai gan ievērojams pārsvars piederēja mājiniecei, tomēr ”Spartaks” centās aktīvi doties pretuzbrukumos, taču allaž pietrūka pēdējā darbība – precīza piespēle vai labs sitiens. 33. minūtē vēl vienu labu uzbrukumu noorganizēja “Crvena Zvezda”, tomēr pēc saspēles soda laukumā spēcīgi pāri vārtiem sita Ben Nabuhans. Četras minūtes vēlāk, 37. minūtē, Serbijas čempionei kārtējā labā izdevība – Nerugals pēc lieliski noreaģē uz sitienu ar galvu , pārvirzot apaļo priekšmetu pāri “Spartaks” vārtu pārliktnim. “Crvena Zvezda” pirmajās 45 minūtēs neizdevās ”uzlauzt” jūrmalnieku vārtus, puslaikam noslēdzoties 0:0.

Otrais puslaiks

50. minūtē Kosoričs ”norāva” ļoti bīstamu “Crvena Zvezda” pretuzbrukumu, ļaujot mājiniekiem no aptuveni 25 metriem izpildīt labu standartsituāciju, tomēr Belgradas klubs to izniekoja, izdarot neprecīzu piespēli. 55. minūtē pēc lieliskas Kobzara piespēles neviena nepiesegts “Crvena Zvezda” soda laukumā palika Svārups, taču viņa izdarītais sitiens ar galvu kritienā lidoja vārtiem nedaudz garām. 64. minūtē “Crvena Zvezda” bija izcilākā iespēja izvirzīties vadībā, bet pēc lieliskas Belgradas kluba kombinācijas, Radonjiča raidītais sitiens trāpīja pa jūrmalnieku vārtu stabu, noripojot gar vārtu līniju. 78. minūtē pēc stūra sitiena “Crvena Zvezda” izvirzījās vadībā – bumbu teicami pie labā jūrmalnieku vārtu staba tika nogādāta Ben Nabuhanam, kurš bumbu raidīja tukšos ”Spartaks” vārtos – 0:1. Četras minūtes vēlāk Serbijas čempione panāca jau divu vārtu pārsvaru – “Crvena Zvezda” noorganizēja ātru pretuzbrukumu, kuru ar ļoti skaistu sitienu noslēdza Krstičičs – 0:2.

UEFA Čempionu līgas kvalifikācija, pirmā kārta
Belgrada, “Rajko Mitiča” stadions, 17.07.2018
Belgradas “Crvena Zvezda” – Jūrmalas “Spartaks” 2:0 (0:0) Ben Nabuhans 78′, Krstičičs 82′

Sitieni (rāmī): 18(8)-5(1)
Bumbas kontrole: 63%-37%
Brīdinājumi: Kosoričs 50′, Hornato 62′, Kobzars 76′

“Spartaks” (4-3-2-1): Nerugals; Freimanis, Ošs, Kosoričs, Šlampe – Dmitrijevs, Malejevs, Hornato – Višņakovs (Davidovs 49′), Kobzars – Svārups (Aguire 56′)
“Crvena Zvezda” (4-3-2-1): Borjans; Stojkovičs, Savičs, Rodičs, Degeneks – Krstičičs, Ebecilju (Melegs 72′), Jovičičs – Miličs (Pavkovs 60′), Radonjičs (Jovanovičs 85′) – Ben Nabuhans