“Spartaks” cīnās varonīgi un nosargā neizšķirtu ČL kvalifikācijas spēlē pret “Crvena Zvezda”

11/07/2018 20:52
Jūrmalas

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu ar neizšķirtu pret spēcīgo Belgradas “Crvena Zvezda” iesākusi Jūrmalas “Spartaks”, kas “Skonto” stadionā Rīgā nosargāja bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Atbildes spēle paredzēta pēc nepilnas nedēļas, 17. jūlijā “Raiko Mitiča” stadionā Belgradā.

Jūrmalnieki šo maču aizvadīs iespējami labākajā sastāvā, taču savu pēdējo maču Virslīgā esošie čempioni aizvadīja pirms nepilna mēneša un turnīra kopvērtējumā atrodas sev neierastajā ceturtajā pozīcijā. Tikmēr Belgradas klubs uz Rīgu ieradies ar trim Serbijas valstsvienības spēlētājiem, kuri vēl pavisam nesen aizstāvēja valsts krāsas aizvadītajā Pasaules kausa finālturnīrā. “Crvena Zvezda” pamatsastāvā būs divi no viņiem – Milans Rodičs un Nemaņa Radonjičs.

Starta sastāvi:

“Spartaks”: Nerugals – Freimanis, Kosoričs, Silva Honorato, Višņakovs, Dmitrijevs, Malejevs, Svarups, Šlampe, Ošs, Kobzars

“Crvena Zvezda”: Borjans – Jovičičs, Krstičičs, Babičs, Miličs, Stoiljkovičs, Rodičs, Stojkovičs, Ben Nabuhans, Radonjičs, Savičs

Pirmais puslaiks

Pie pirmā pusmomenta šajā cīņā tika jūrmalnieki, kuri piektajā minūtē nopelnīja tiešo brīvsitienu pie sāncenšu vārtiem, taču Oļega Dmitrijeva centrējums notikumus laukumā nesaasināja. Drīz vien pēc tam “Spartaks” jau veidoja nākamo daudzsološo uzbrukumu, pēc pretinieka apspēlēšanas mēģinājuma krītot Jevgēnijam Kobzaram. Diemžēl, bez Belgradas kluba spēlētāju palīdzības, un seko dzeltenā kartīte par simulāciju.

“Crvena Zvezda” turpinājumā vairāk kontrolēja bumbu, taču Latvijas čempioni spēja atbildēt ar bīstamu pretuzbrukumu – Alekseja Višņakova piespēle uz vārtu priekšu adresātu gan nesasniedz, un seko pārkāpums pret viesu vārtsargu. Tikko kā nācis laukumā uz maiņu 18. minūtē izdevīgā sitiena pozīcijā nonāk Milans Pavkovs, kura raidījums no salīdzinoši tuvas distances sanāk pagalam neprecīzs. 25. minūtē par pārkāpumu pret El Fardu Ben Nabuhanu uz “Spartaks” vārtiem tika nozīmēts bīstams soda sitiens. To izpildīja Radonjičs, bumbai lidojot vien dažus centimetrus gar vārtu tālo augšējo daļu.

Spēles notikumi jau ilgāku laiku bija pārcēlušies uz Jūrmalas kluba aizsardzības zonu. 32. minūtē ātrā pretuzbrukumā lielisku Radonjiča piespēli no sāniem uz vārtu priekšu precīzā raidījumā nespēja pārvērst Ben Nabuhans, bet jau mirkli vēlāk pēc Mārča Oša iemetiena bumba pēc Aleksandra Kosoriča sitiena ar galvu jau lidoja “Crvena Zvezda” vārtos, taču pēdējā brīdī viesus glāba komandas aizsargs. 38. minūtē teju identiskā sitiena pozīcijā kā neilgi pirms tam atkal nonāca Radonjičs – šoreiz viņa soda sitiens  daudz neprecīzāks.

Puslaika izskaņā dāvanu Pavkovam sarūpēja “Spartaks” aizsargs Gints Freimanis, pēc kura kļūdas bumba nonāca tieši uz kājas Belgradas kluba uzbrucējam – par laimi, arī pats Milans šķietami bija apjucis un sita spēcīgi, taču neprecīzi.

Izpildīto sitienu daudzums pirmajā puslaikā – “Crvena Zvezda” 11 (viens rāmī, seši garām, četri bloķēti), kamēr Jūrmalai tikai viens, ko no vārtu līnijas pēdējā brīdī “izvilka” sāncenšu aizsargs.

Otrais puslaiks

Titulētais Belgradas klubs kontrolēja notikumus arī otrā puslaika ievadā, īsā laikā tiekot pie divām labām vārtu gūšanas izdevībām. Tikmēr jūrmalnieki pašaizliedzīgi cīnījās aizsardzībā un neatbildēja uz “Crvena Zvezda” spēlētāju provokācijām. 55. minūtē aktīvais Višņakovs ielauzās pretinieku soda laukumā un krita – lai gan ne bez sāncenša palīdzības, tomēr šādā situācijā 11 metru soda sitiens neprasījās.

Kaut arī Belgradas vienībai joprojām piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tas nepārvērtās bīstamās izdevībās, un serbu kluba spēlētāju darbībās bija manāmas pirmās nervozitātes pazīmes. 69. minūtē pēc centrējuma bumbu pēdējā brīdī no devītnieka izvelk Nerugals, bet sadursmē ar Pavkovu cieš Freimanis, kurš pēc komandas mediķu palīdzības atgriežas laukumā. 74. minūtē soda laukumā ielauzās Ben Nabuhans, tomēr viņa raidījums bija pagalam neprecīzs.

Tuvojoties mača izskaņai, “Crvena Zvezda” spēlētāju centieni atklāt mača rezultātu kļuva arvien vienveidīgāki un vieglāk neitralizējami. 86. minūtē zelta izdevību sagaidīja uz maiņu nākušais Agirre, kurš nonāk aci pret aci ar Borjanu, taču pārspēt pretinieku vārtsargu viņam neizdodas. Tā arī izrādījās pēdējā reālā vārtu gūšanas izdevība šajā spēlē.