“Spurs” piedzīvo trešo zaudējumu izslēgšanas spēlēs

20/04/2018 08:33

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” ceturtdien Nacionālās basketbolala asociācijas (NBA) Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē, maču aizvadot bez sava galvenā trenera Grega Popoviča, cieta zaudējumu Goldensteitas “Warriors” vienībai, nonākot neveiksmes attālumā no sezonas beigām.

“Spurs” savā laukumā atzina pērnā gada NBA čempionu pārākumu ar rezultātu 97:110 (23:26, 23:26, 26:32, 25:26), sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-3.

Sērijas ceturtā spēle svētdien atkal notiks Sanantonio laukumā.

Sanantonio komandu šajā mačā vadīja itāļu speciālists Etore Mesina, jo galvenais treneris Gregs Popovičs trešdien zaudēja savu sievu Erīnu, ar kuru bija precējies vairāk kā četrdesmit gadus. Erīna Popoviča mūžībā devās pēc ilgstošas cīņas ar slimību.

Bertāns ceturtdien spēlēja 20 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus. Viņš iemeta vienu no trim tālmetieniem un trāpīja abus “sodiņus”. Tāpat latvietis izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un nopelnīja trīs piezīmes, bet viņam esot laukumā “Spurs” guva par punktu vairāk nekā ielaida.

“Spurs” rindās Lamarkus Oldridžs izcēlās ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, kamēr Tonijs Pārkers pievienoja 16 punktus.

Savukārt “Warriors” rindās, kas joprojām spēlē bez sava rezultatīvākā vīra Stefana Karija, lielisks atkal bija cits līderis Kevins Durants, kurš guva 26 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles. Tāpat ar 19 punktiem izcēlās Klejs Tompsons.

“Wariors” savā labā noslēdza visas četras ceturtdaļas, pēc puslaika esot priekšā ar 52:46, bet pirms pēdējā spēles nogriežņa panākot arī 84:72.

Bertāns pirmo reizi laukumā devās pirmās ceturtdaļas beigās, kad ar rezultatīvu piespēli Pārkeram palīdzēja samazināt starpību līdz 21:22. Krietni vairāk viņš spēlēja cīņas otrajā daļā, taču arī tajā ar punktu gūšanu nesekmējās, latvietim aizmetot garām vienu trejaci. Savukārt noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Bertāns realizēja soda metienus, bet divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām arī tālmetienu, taču tobrīd “Spurs” jau zaudēja ar 88:103, līdz ar to mača liktenis bija jau izšķirts.

Jāpiebilst, ka vienā no epizodēm paslīdēja un potīti pagrieza “Warriors” līderis Durants, taču viņš pēc mača paziņoja, ka nekas nopietns potītei nav noticis un svētdien varēs doties laukumā.

Abas vienības arī pērn tikās izslēgšanas turnīrā, kad Rietumu konferences finālsērijā pārliecinoši ar 4-0 uzvarēja “Warriors” komanda, pēc tam līgas finālā pārspējot arī Klīvlendas “Cavaliers” vienību.

“Spurs” ar 47 uzvarām 82 spēlēs palika septītā Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā, kur “Warriors” ar 58 panākumiem bija otrā.

Bertāns regulārā čempionāta 77 spēlēs vidēji laukumā pavadīja 14,1 minūti, gūstot 5,9 punktus spēlē, izcīnot vidēji divas atlēkušās bumbas mačā un izdarot vienu piespēli. No spēles viņš uzbruka ar 44% precizitāti, bet no tālmetienu līnijas realizēja 37,3% metienu.

Zīmīgi, ka pērn savā NBA debijas sezonā Bertāns 67 pamatturnīra cīņās vidēji spēlēja 12,1 minūti mačā, gūstot 4,5 punktus, izcīnot 1,7 atlēkušās bumbas un izdarot 0,7 rezultatīvas piespēles, līdz ar to viņam šī sezona individuāli bijusi nedaudz labāka.

Sanantonio vienība NBA izslēgšanas turnīrā tikusi 21.sezonu pēc kārtas.