Strēlniekam astoņi punkti, “Olympiacos” izlīdzina rezultātu 1/4 fināla sērijā pret “Žalgiris”

20/04/2018 23:29

“Turkish Airlines” Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijā pret Kauņas “Žalgiris” neizšķirtu 1-1 panākusi Jāņa Strēlnieka Pirejas “Olympiacos”, kas šovakar izcīnīja uzvaru ar rezultātu 79:68 (17:15, 24:17, 13:22, 25:14). Turnīra “Final Four” stadijā iekļūs komanda, kas pirmā izcīnīs trīs panākumus. Sērijas trešais mačs paredzēts nākamajā otrdienā Kauņā.

Muguras sāpju dēļ Strēlnieka dalība šajā mačā bija apdraudēta, taču latviešu aizsargs tomēr bija gatavs doties laukumā un Grieķijas superkluba panākumu kaldināja ar 13:56 minūtēs gūtiem astoņiem punktiem (1p. 2/2, 2p. 0/2, 3p. 2/4), divām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Latvijas izlases aizsarga rēķinā arī trīs personiskās piezīmes un astoņi efektivitātes punkti.

Šī mača tiesnešu komandā bija arī Latvijas vadošais basketbola arbitrs Oļegs Latiševs.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu bija Džamels Maklins, bet 17 punktus pievienoja Vasiliss Spanuliss. “Žalgiris” sastāvā ar 20 punktiem izcēlās Brendons Deivīss.

“Olympiacos” bija noskaņojušies revanšēties par pirms pāris dienām piedzīvoto neveiksmi pagarinājumā (78:87) un jau no pirmajām minūtēm darbojās daudz agresīvāk. Pirmajā ceturtdaļā vien mājinieki izpildīja 11 soda metienus, kamēr “Žalgiris” nevienu. Punktu izteiksmē gan tas neko daudz nedeva, jo Pirejas klubs pirmo ceturksni noslēdza tikai ar +2 (17:15).

Otrajā ceturtdaļā “Olympiacos” izdevās nedaudz atrauties, pirmo puslaiku noslēdzot pie rezultāta 41:32. Lietuvas basketbola flagmanis negrasījās padoties un pēc lielā pārtraukuma sadeldēja iekrāto deficītu (54:54), taču izšķirošajā ceturksnī Kauņas kluba uzbrukums pilnībā apstājās, nepilnās septiņās minūtēs spējot gūt tikai vienu punktu. Tikmēr mājinieki jau bija pamanījušies iekrāt 13 punktu handikapu, kas būtībā arī izšķīra mača likteni.