Strēlnieks netrāpa uzvaras metienu, “Olympiakos” dramatisks zaudējums Spanuļa rekordmačā

30/03/2018 21:21
Jānis Strēlnieks, Sportazinas.com

ULEB Eirolīgas 29. kārtas līdz šim dramatiskākajā mačā Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Pirejas “Olympiakos” viesos atspēlēja 16 punktu deficītu (33:49), tomēr pamatlaika beigās izlaida paši savu pārsvaru un pagarinājumā ar rezultātu 85:87 piekāpās Malagas “Unicaja” vienībai.

Spēle bija zīmīga ar to, ka tās pirmajā ceturtdaļā ilggadējais “Olympiakos” līderis Vasilis Spanulis pārspēja sava bijušā komandas biedra Dimitra Diamantida Eirolīgas rekordu izdarītajās rezultatīvajās piespēlēs (1255). Spanulim šī mērķa sasniegšanai vajadzēja par sešām spēlēm mazāk (272) nekā Diamantidim.

“Unicaja” komandai šovakar padevās izcila otrā ceturtdaļa (28:11), kamēr “Olympiakos” līdzīgā stilā atbildēja ar trešo ceturksni (23:7).

Viesi pamatlaika beigās bija ieguvuši savu lielāko pārsvaru (74:67), tomēr atlikušais laika nogrieznis Grieķijas komandai pārvērtās par katastrofu, “Unicaja” basketbolistiem spējot gūt septiņus punktus pēc kārtas un izraut pagarinājumu – 74:74.

Saspringtā piecu minūšu pagarinājumā veiksme atkal uzsmaidīja mājiniekiem, kuru labā uzvaru (87:85) divas sekundes līdz tā beigām izrāva Džeimss Augustīns. “Olympiakos” gan vēl bija iespēja izraut uzvaru, tomēr Jāņa Strēlnieka raidījums teju no laukuma centra mērķi nesasniedza.

Kopumā latviešu saspēles vadītāja rēķinā 26:42 spēlētajās minūtēs desmit punkti (2/3 2p., 2/7 3p.), viena atlēkusī bumba, kā arī četras piezīmes.

Tikmēr apmeklētības rekords sasniegts Kauņā, kur vietējā “Žalgiris” 15 525 līdzjutēju klātbūtnē ļoti principiālā duelī ar 85:73 sasita līdervienību Maskavas CSKA. Izšķirošā bija pēdējā ceturtdaļā, kurā Lietuvas čempione uzvarēja ar 21:13.

Savu 18. uzvaru izcīnīja Madrides “Real”, kas saspringtā galotnē ar 82:79 viesos pieveica Belgradas “Crvena Zvezda”. Uzvaras tālmetienu sekundi līdz mača beigām iemeta 19 gadus vecais slovēņu supertalants Luka Dončičs.

Visbeidzot Atēnu “Panathinaikos Superfoods” savā laukumā ar 75:56 sagrāva Valensijas “Basket”. 17 punkti un desmit rezultatīvas piespēles Nika Kalatesa rēķinā.