Svaress savā 100. spēlē izlases rindās atnes Urugvajai uzvaru un vietu astotdaļfinālā

20/06/2018 19:54

Pasaules kausā futbolā par pirmo astotdaļfinālisti kļuvusi Urugvaja, kas A apakšgrupas otrajā mačā ar 1:0 ne bez grūtībām pārspēja Saūda Arābiju. Dienvidamerikāņu uzvara nozīmēja arī to, ka vietu labāko 16 komandu pulkā nodrošinājusi arī mājiniece Krievija.

Vienīgos vārtus urugvajiešiem 23. minūtē guva “Barcelona” uzbrucējs Luiss Svaress, kuram šī bija 100. spēle valstsvienības rindās.

Pirms spēles

Viena no spēcīgākajām Dienvidamerikas izlasēm Urugvaja pirmajā kārtā pat ar lielisko uzbrucēju duetu Luisu Svaresu un Edinsonu Kavani priekšgalā, tikai pateicoties Hosē Marijas Himenesa precīzajam sitienam ar galvu 89. minūtē spēja tikt galā ar bez Mohameda Salāha spēlējušo Ēģipti (1:0). Uzvara šodien vietu astotdaļfinālā garantēs gan trīskārtējiem pasaules čempioniem, gan arī mājiniekiem krieviem, kuri vakar ar rezultātu 3:1 sarūpēja otro zaudējumu ēģiptiešu faraoniem.

Tikmēr Saūda Arābija pēc sagrāves atklāšanas mačā pret Krieviju (0:5) izkļūšanu no A grupas paredz, iespējams, tikai valstsvienības kvēlākie līdzjutēji. Ja izlasei tomēr vēl lolo cerības turpināt čempionātu arī pēc grupu turnīra, Saūda Arābijai šovakar nepieciešams vismaz punkts. Protams, to ir vieglāk pateikt nekā izpildīt, jo Urugvajai netrūks motivācijas, lai reabilitētos par neizteiksmīgo sniegumu mačā pret Ēģipti.

Sākumsastāvi:

Urugvaja: (4-4-2) Muslera; Varela, Himeness, Godins, Sesares – Vecino, Bentakūrs, Rodrigess, Sančess – Kavani, Suaress

Saūda Arābija: (4-5-1) Al Ovaiss; Al Burajks, Havsavi, Albulajhi, Al Šahrani – Al Davsari, Al Jasims, Otajfs, Al Faražs, Bahbirs – Al Muwalads Al Harbi

Pirmais puslaiks

Mača pirmās desmit minūtes aizritēja mierīgā cīņā, bumbu pamazām arvien vairāk kontrolējot un savu spēli meklējot Urugvajai. Drīz vien pie pirmajiem pusmomentiem tika gan Kavani, gan Svaress, taču uzbrukumu beigu fāzēs pietrūka pats galvenais – precīzs sitiens pa vārtiem. Tomēr 23. minūtē rezultāts tika atklāts – pēc stūra sitiena izgājienā kļūdījās Saūda Arābijas vārtsargs Al Ovaiss, bumba nonāca 100. spēli izlases rindās aizvadošā Svaresa rīcībā, kurš epizodi iepriekš sekmīgi bija atbrīvojas no sava pretspēlētāja un netraucēts raidīja bumbu vārtos.

Nonākuši iedzinējos, Saūda Arābijas futbolisti nenokāra galvas un centās atspēlēties. 28. minūtē labā sitiena pozīcija nonāca Hatans Bahbri, kurš tomēr nespēja ar vienu pieskārienu savaldīt bumbu, sitot to stipri virs vārtiem. Tikmēr urugvajieši pēc rezultāta atklāšanas šķietami nedaudz atslāba, ļaujot sāncenšiem vairāk kontrolēt bumbu un tuvoties soda laukumam. Tomēr pirmajā puslaikā neviena no komandām pie reālām iespējām izcelties tā arī vairs netika un Urugvaja saglabāja vadību.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma par pirmo bīstamo momentu parūpējās Svaress, kura izpildītais tiešais brīvsitiens viltīgi aizceļoja līdz pat Saūda Arābijas vārtiem, un Al Ovaiss tikai ar grūtībām to spēja izvilkt no ielidošanas tālajā stūrī. 63. minūtē pēc lieliska Kavani centrējuma uz tālo stabu lieliskā pozīcijā bija nonācis Karloss Sančess, tomēr viņa raidījums ar galvu lidoja nedaudz virs vārtiem. Vēlāk ilgāku laiku laukumā ritēja cīņa par iniciatīvu, bumbai galvenokārt uzturoties viduszonā.

Urugvaja par savu uzvaru nevarēja justies droši līdz pat mača izskaņai, jo uzbrukumā spēle īsti nevedās, bet otrā laukumā sāncenši ik pa laikam spēja noorganizēt pa kādam puslīdz bīstamam pretuzbrukumam. Arī mača arbitra piešķirtajās četrās kompensācijas laika minūtēs Saūda Arābijas futbolisti, kaut arī bija spēli teju pilnībā pārcēluši uz Urugvajas aizsardzības zonu, pie reālām izdevībām izraut neizšķirtu tā arī netika.