Šveice iztur milzīgu Kanādas spiedienu, sensacionāli nokļūstot līdz finālam (VIDEO)

19/05/2018 22:38

Sensacionālu sniegumu šajā pasaules čempionātā turpina demonstrēt Šveices hokejisti, kas pusfināla mačā noturēja divu vārtu pārsvaru un ar rezultātu 3:2 pārspēja zvaigžņoto Kanādas izlasi.

Spēles pirmajā periodā ritēja salīdzinoši līdzīga cīņa, kanādiešiem lielā mērā spēles sākumā nopelnītā noraidījuma dēļ vēl neiegūstot lielu un nospiedošu pārsvaru. Tā vietā savu iespēju pretuzbrukumā trešdaļas beigās nevainojami izmantoja Šveice, pēc lieliska plaukstas metiena 1:0 svas komandas labā panākot ceturtās maiņas uzbrucējam Tristanam Šervijam.

Līdz ar otro periodu iesākās arī izteiktāka Kanādas ofensīva, kas spēles 28. minūtē arī realizējās ar vārtu guvumu – ļoti līdzīgā stilā, kā savus vārtus guva Šervijs, izcēlās arī Bo Horvats, rezultātu izlīdzinot (1:1).

Tomēr visu labi iesākto kanādiešiem izbojāja noraidījums, kuru Šveices hokejisti izmantoja filigrāni, pusotru minūti nodzenājot kanādiešus savā zonā un beigu beigās ripu izspēlējot līdz tukšiem vārtiem, kur to Kanādas cietoksnī raidīja Gregorijs Hofmans – 2:1.

Šveicieši šādu rezultātu noturēja līdz pat perioda beigām, tomēr nekas vēl nebija izšķirts, jo bija priekšā vēl 20 minūtes, kurās kanādieši gāja “uz visu banku”.

Noslēdzošajā mača nogrieznī Šveice tika brutāli nomētāta – ja kanādieši pa Alpu zemes vārtiem izdarīja 18 metienus, tad Šveice… tikai vienu (!). Un to pašu realizēja! Skaitliskajā vairākumā Svena Andrigeto raidījumu izcili pielaboja Gaitans Hāss, panbākot 3:1 un sagādājot Kanādai aukstu dušu.

Iespējams, sava mūža labāko maču aizvadīja pasaules čempionāta izslēgšanas spēlēs brīnišķīgu sniegumu rādošais 30 gadus vecais “Bern” kluba vārtsargs Leonardo Dženoni, kurš šovakar tika galā ar 43 no 45 kanādiešu izdarītajiem metieniem.

Pašā cīņas noslēgumā Koltonam Pareiko ar ļoti spēcīgu šāvienu no zilās līnijas gan izdevās vienus vārtus atgūt, tomēr tas bija viss uz ko Kanāda šovakar bija spējīga – Šveices izlase pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezās pasaules čempionāta finālā

Tajā 2013. gada fināla atkārtojumā Šveice spēkosies ar Zviedrijas izlasi. Toreiz pašu mājās zviedri bija pārāki ar pārliecinošu 5:1. Šveicieši būs kāri atriebībai.

Kanāda – Šveice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Vārti:
 18:41 Šervijs (Unterzanders, Kukans) 0:1, 27:20 Horvats (Dibuā, Pažo) 1:1, 29:40 Hofmans (Fiala, Andrigeto, vair.) 1:2, 44:14 Hāss (Andrigeto, Diazs, vair.) 1:3, 57:53 Pareiko (Makdeivids, Šenns) 2:3
Metieni: 45:17 (9:5, 18:11, 18:1)
Soda minūtes: 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)