Šveices izlases līderiem Šaķiri un Džakam var nākties izlaist nākamās divas spēles

24/06/2018 15:59

Šveices futbola izlases spēlētāji Granits Džaka un Džerdans Šaķiri var saņemt līdz pat divu spēļu diskvalifikāciju par politiski nekorekto rīcību aizvadītajā mačā pret Serbiju (2:1).

Jau ziņots, ka šveicieši E apakšgrupas otrā apļa cīņā ar 2:1 pārspēja serbus. Vadībā mača ievadā pēc Aleksandra Mitroviča precīzā raidījuma izvirzījās Serbija, tomēr vispirms 52. minūtē izlīdzinājumu ar lielisku tālsitienu panāca Džaka, bet pamatlaika pēdējā minūtē serbu aizsargu kļūdu izmantoja Šaķiri, kurš aizskrēja līdz pat sāncenšu vārtiem un guva uzvaru nesošos vārtus.

Gan Džaka, gan Šaķiri vārtu guvumus atzīmēja, ar rokām rādot Albānijas karogā redzamā divgalvainā ērgļa siluetu. Pēc Šaķiri uzvaras vārtiem abi futbolisti šīs ar politisko zemtekstu apvītās svinības demonstratīvi izpildīja serbu līdzjutēju priekšā.

Džaka un Šaķiri pēc etniskās piederības ir Kosovas albāņi, kuru vecāki 1990. gadu sākumā izceļoja no kara nomāktās Dienvidslāvijas, pārceļoties uz dzīvi Šveicē. Galvenokārt albāņu apdzīvotā Kosova 2008.gadā pasludināja neatkarību no Serbijas, taču Serbija joprojām neatzīst Kosovas valsti.

FIFA aizliedz stadionos veikt jebkādas politiskās darbības vai simbolu izplatīšanu, tāpēc uzsākusi izmeklēšanu. Nolikums paredz, ka par šādu rīcību attiecīgi spēlētāji var tikt sodīti ar divu spēļu diskvalifikāciju, kā arī vismaz 5000 šveices franku lielu soda naudu (~4300 eiro). Lai iespējami labāk traktētu konkrēto gadījumu ar Džaku un Šaķiri, FIFA pieaicinājusi attiecīgās jomas profesionāļus, kuri spēs objektīvi novērtēt futbolistu rīcības nopietnību.

Ja piepildīsies sliktākais scenārijs, Šveices valstsvienībai noslēdzošajā grupu turnīra mačā, kā arī iespējamajā astotdaļfinālā spēlē būs jāiztiek bez diviem no saviem neapšaubāmajiem līderiem.