Timmas trīs tālmetieni neglābj “Baskonia” no vēl viena zaudējuma pret “Fenerbahce”

20/04/2018 22:42

“Turkish Airlines” Eirolīgas turnīrā šovakar otro ceturtdaļfināla spēli aizvadīja Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia”, izbraukumā vēlreiz piekāpjoties esošajai čempionei Stambulas “Fenerbahce” – 89:95 (23:25, 26:28, 19:18, 21:24). Tādējādi sērijā līdz trim uzvarām Turcijas klubs panācis vadību 2-0. Trešā tikšanās paredzēta nākamajā otrdienā Vitorijā.

Timma kārtējo reizi cīņu iesāka basku kluba starta pieciniekā un laukumā pavadītajās 21:46 minūtēs izcēlās ar 11 punktiem (2p. 1/1, 3p. 3/6) un vienu atlēkušo bumbu. Jāņa rēķinā arī viena kļūda, divi noteikumu pārkāpumi un seši efektivitātes punkti.

Tikmēr 22 gadus vecais Mālmanis mačam bija pieteikts, bet pie iespējas iziet laukumā netika.

Abu komandu pirmajā duelī trešdien “Baskonia” ne mirkli neizdevās radīt reālus draudus “Fenerbahce” panākumam, piekāpjoties ar 73:82. Šovakar Vitorijas klubs iesāka apņēmīgi, taču rezultatīvu pirmo ceturtdaļu tik un tā nācās noslēgt iedzinējos (23:25). Timma uz soliņu pirmo reizi devās pēc nospēlētām 8:45 minūtēm un tajā brīdī latviešu uzbrucējs bija guvis astoņus punktus, kas jau bija vairāk par iepriekšējā mačā gūtajiem pieciem.

Uzbrukuma basketbols turpinājās arī otrajā ceturksnī. Mājinieki uz īsu brīdi atrāvās pat līdz +9 (48:39), tomēr “Baskonia”, pateicoties Timmas un Lukas Vildoza trejačiem, līdz puslaika pārtraukumam spēja sadeldēt starpību līdz cerīgajiem -4 (49:53). Trešajā ceturksnī turpinājās līdzīga spēkošanās, viesiem uz īsu brīdi arī pārņemot vadību, bet izšķirošā perioda ievadā rezultāta tablo vēstīja līdzsvaru 72:72.

Sekoja “Fenerbahce” izrāviens 12:3, kas ļāva Stambulas vienībai atkal atrauties (84:75). Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Meta Dženinga un Rodriga Bobuā grozi panāca 82:86, taču meistarīgie mājinieki ātri vien atbildēja ar pieciem punktiem, 90 sekundes vēlāk atjaunojot +9 (91:82). Mača izskaņā Bobuā vienatnē guva septiņus punktus, tomēr uzvarai vai vismaz pagarinājuma izraušanai ar to bija par maz.