Titulētais brits Frūms ļoti tuvu pirmajai uzvarai prestižajā “Giro d’Italia”

26/05/2018 18:13

Titulētais britu velobraucējs Kristofers Frūms no “Sky” komandas sestdien prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” priekšpēdējā, 20. posmā, tikpat kā nodrošināja uzvaru sacensību kopvērtējumā, kamēr “Israel Cycling Academy” vienību pārstāvošais latvietis Krists Neilands smagajā kalnu etapā guva atzīstamu 39.vietu.

Pirms pēdējā posma Frūms savu tuvāko sekotāju, pērn uzvarējušo nīderlandieti Tomu Dumulēnu no “Sunweb” vienības, apsteidz par 46 punktiem.

Svētdien pēdējā posmā riteņbraucējiem būs jāveic 115 kilometrus gara distance pa līdzenumu, kurā lielas pārmaiņas kopvērtējumā nav gaidāmas.

Sestdien priekšpēdējā etapā solo uzvaru izcīnīja spānis Mikels Njeve no “Mitchelton-Scott” vienības, 214 kilometrus garās distances finišu sasniedzot pēc piecām stundām 43 minūtēm un 38 sekundēm.

Otrajā vietā finišēja nīderlandietis Roberts Gesniks no “LottoNL-Jumbo” komandas, bet trešais bija “BORA – hansgrohe” vienību pārstāvošais austrietis Fēlikss Grosšartners. Gesniks uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 16 sekundes, kamēr Grosšartners bija vēl 25 sekundes lēnāks.

Distances pirmajā daļā atrāvienā bija aizgājis arī Neilands, taču viņš un pārējie bēgļi tika noķerti. Latvietis uzvarētājam zaudēja 22 minūtes un 58 sekundes, kas viņam deva 39.vietu.

Cīņa par vadību kopvērtējuma ritēja līdz pat pēdējiem kilometriem. Pēdējā no trim pirmās kategorijas kāpumiem, aptuveni trīs kilometrus pirms finiša Dumulēnam radās grūtības noķert Frūmu un atņemt viņam līdera krekliņu. Frūms finišēja septītajā pozīcijā sešas minūtes un trīs sekundes aiz uzvarētāja, bet Dumulēns bija aiz viņa, tādējādi brits izdarīja skaļu pieteikumu uzvarai kopvērtējumā.

Frūms kļūs par pirmo britu riteņbraucēju, kurš uzvarējis “Giro d’Italia”.

Pērn par šo sacensību uzvarētāju kļuva Dumulēns, kurš kopvērtējuma uzvarētāja laurus izrāva vien pēdējā – 21.posmā, kurā dalībnieki sacentās individuālajā braucienā.

Pirmie trīs velobrauciena posmi notika Izraēlā, bet pēc tam sacensības pārcēlās uz Itāliju.

Arī iepriekš “Giro d’Italia”, kas norisinās jau 101.reizi, ir startējis ārpus Itālijas, taču ne reizi ārpus Eiropas kontinenta.

“Israel Cycling Academy” kā Izraēlas vadošā komanda ieguvusi “wild card” jeb rīkotāju īpašo ielūgumu dalībai šī gada velobraucienā, kur var spēkoties ar UCI Pasaules tūres vienībām. Pašlaik 23 gadus vecajam Neilandam šī ir debija prestižajās daudzdienu tūrēs.

Kontinentālā līmeņa vienība “Israel Cycling Academy” komandas rindās Neilands aizvada savu otro sezonu.

Neilands pērn tika kronēts par Latvijas čempionu grupas braucienā un šosezon sacensībās piedalās ar sarkanbaltsarkano karogu uz krekla.

No Latvijas sportistiem “Giro d’Italia” vissekmīgāk kopvērtējumā startējis Pjotrs Ugrjumovs, kurš 1993.gadā bija otrais, 1995.gadā izcīnīja trešo vietu, bet gadu vēlāk ieņēma ceturto pozīciju. Savukārt 1999.gadā uzvaru šo sacensību posmā guva Romāns Vainšteins, bet 2007.gadā uzvaru komandu vērtējumā guva Raivja Belohvoščika pārstāvētā “Saunier Duval”. No Latvijas sportistiem “Giro d’Italia” vēl startējuši arī Andris Naudužs, Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins.