“TTT Rīga” – Latvijas čempiones jau 17. reizi

21/04/2018 18:46

“TTT Rīga” basketbolistes sestdien savā laukumā pārliecinoši uzvarēja “Liepājas papīrs”/LSSS vienību arī trešajā Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālspēlē, rīdziniecēm 17.reizi nodrošinot valsts čempionu titulu.

“TTT Rīga” basketbolistes svinēja panākumu ar rezultātu 73:55 (18:15, 19:11, 25:13, 11:16), sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-0.

Par valsts čempionēm “TTT Rīga” basketbolistes kļuva piekto gadu pēc kārtas.

Rīdziniecēm Elisone Malota guva 22 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kamēr Gunta Baško pievienoja 12, bet Šeja Pedija un Karlīne Pilābere pa astoņiem punktiem.

Savukārt “Liepājas papīrs”/LSSS rindās ar 22 punktiem izcēlās Marina Ivaščanka, bet Laura Puriņa guva 16 punktus.

“TTT Rīga”, atšķirībā no pirmajiem diviem mačiem, šoreiz pirmajā ceturtdaļā neieguva ievērojamu pārsvaru, taču bija priekšā ar trim punktiem. Savukārt pēc puslaika mājiniecēm jau bija 11 punktu pārsvars (37:26), bet trešajā ceturtdaļā viņas pārsvaru palielināja jau līdz 23 punktiem (62:39), spēles beigām kļūstot par formalitāti.

Jau vēstīts, ka galvenās favorītes “TTT Rīga” spēlētājas pirms nedēļas savā laukumā finālsēriju pret liepājniecēm sāka ar graujošu uzvaru 80:57, bet trešdien viesos guva virsroku ar 94:60.

Abas finālistes Latvijas čempionātu ietvaros 27 sezonu laikā savā starpā tagad tikušās 101 reizi, un tikai divās cīņās rīdzinieces atzinušas pretinieču pārākumu. Savstarpējās spēles aizvadītas arī Latvijas un Igaunijas apvienotajā līgā, kur “TTT Rīgai” ir 17 uzvaras tikpat mačos, kā arī Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā, kur galvaspilsētas klubs uzvarējis trīs savstarpējos mačos.

Šī bija abu komandu trešā tikšanās cīņā par valsts čempionu zeltu.

Kā vēstīts, LSBL bronzas medaļas izcīnīja “TTT Rīga – Juniores” komanda, kas sērijā līdz divām uzvarām ar 2-1 pieveica “Rīgas Stradiņa Universitātes” (RSU) basketbolistes.

Abas finālistes LSBL izslēgšanas spēles sāka no pusfināla, kur “TTT Rīga” sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 pārliecinoši uzvarēja “TTT Rīga-Juniores” vienību, kamēr “Liepājas papīrs”/LSSS ne bez grūtībām ar 2-1 uzveica RSU.

LSBL pusfinālam kvalificējās Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta divas spēcīgākās komandas “TTT Rīga” un “Liepājas papīrs”/LSSS, bet vēl trīs vienības no elites divīzijas – RSU, “TTT Rīga-Juniores” un “Latvijas Universitāte” (LU) – un labākā starptautiskās divīzijas komanda no Latvijas, “Daugavpils Universitāte” (DU) cīnījās ceturtdaļfinālā.

Tajā “TTT Rīga – Juniores” ar 2-0 uzveica “Latvijas Universitāti”, bet RTU ar 2-1 bija labāka pār “Daugavpils Universitāti”.

Pērn finālsērijā “TTT Rīga” ar 3-0 pārspēja Liepājas basketbolistes, piekto gadu pēc kārtas un 16.reizi vēsturē izcīnot valsts čempiones titulu.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām šogad notika 27.reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinājās 23.reizi. “TTT Rīga” rēķinā ir 17 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016, 2017 un 2018), RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir “Cēsīm” (2009, 2012, 2013), bet pa vienam – “TTT Rapa” (1999) un “Avantis”/”Turība” (2006).

Savukārt Liepājas komanda 2016., 2017. un 2018.gadā kļuva par valsts vicečempioni, bet vēl septiņas reizes bijusi trešajā vietā.