UEFA EL: 17 vārti duelī, lietuviešu vasara turpinās, igauņiem fiasko (VIDEO)

20/07/2018 09:35

Kā jau ierasts, UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 1. kārta sagādājusi dažus pārsteigumus, kā arī ļoti iepriecinājusi vai, turpretim, ārkārtīgi sarūgtinājusi atsevišķu valstu futbola līdzjutējus.

Edinburgas “Hibernian” Fēru salu vienību “NSI Runavik” summā pieveic ar … 12:5

Ja pirmajā spēlē Skotijā vietējā “Hibernian” saliniekus sagrāva ar 6:1, tad “Runavik” viesus pārsteidza savā laukumā, kur jau pirmajās sešās minūtēs fērieši bija guvuši divus vārtus. Tiesa gan “Hibernian” atbildēja teju tikpat ātri, izlīdzinot spēles rezultātu (2:2).

Puslaika noslēgumā “Runavik” vadību uz mirkli atguva (3:2), tomēr jau atkal drīz vien viesi rezultātu izlīdzināja (3:3), abām vienībām pārtraukumā dodoties esot guvušām jau sešus vārtus.

Otrā puslaika ievadā “Hibernian” pirmoreiz mačā ieguva sev minimālu pārsvaru – 4:3 – taču jau drīz vien to atlaida, fēriešiem panākot izlīdzinājumu – 4:4.

Pēdējais vārds piederēja Stīvenam Molanam, kurš ar diviem ātriem vārtu guvumiem nokārtoja dramatisku uzvaru “Hibernian” – 6:4. Divu spēļu summā skotu klubs uzvarēja ar 12:5 un nākamajā kārtā tas spēkosies ar grieķu komandu “Asteras Tripolis”.

“Trakai” izslēdz kazahus, “Žalgiris” ar pūlēm nolauž fēriešus

Nelielu sensāciju sagādājusi Lietuvas vienība “Trakai”, kas izbraukumā negaidīti ar 1:0 apspēlēja Kazahstānas klubu “Irtysh” no Pavlodaras, nodrošinot nākamās kārtas dueli ar spēcīgo Belgradas “Partizan” no Serbijas.

Savukārt Viļņas “Žalgiris” pēc nospēlēšanas 1:1 ar Fēru salu “Klaksvik” (divu spēļu summā uzvara ar 3:2) nākamajā kvalifikācijas kārtā pretī saņēma Lihtenšteinas kausa ieguvēju “Vaduz”.

Diemžēl Kipras karstumu neizturēja cits Lietuvas klubs Kauņas “Stumbras”, kas Limasolā salūza vietējās “Apollon” priekšā, divu spēļu summā atzīstot tā pārākumu ar 1:2.

Veiksmīga kārta arī norvēģiem, dāņiem, slovākiem, luksemburgiešiem, zviedriem, poļiem, baltkrieviem, serbiem, slovēņiem un bosniešiem

Perfekta (nākamajā kārtā iekļuvuši visi trīs startējušie klubi) kārta šī ir izdevusies Serbijas (Suboticas “Spartak”, Belgradas “Partizan”, Nišas “Radnički”), Baltkrievijas (Minskas “Dinamo”, Soļihorskas “Shakhtyor”, Brestas “Dinamo” (startēs no nākamās kārtas)), Slovākijas (“Dunaujska Streda”, Bratislavas “Slovan”, “Trenčin”), Dānijas (“Copenhagen”, “Nordsjaelland”), Norvēģijas (“Sarpsborg 08”, “Molde”), Polijas (Zabžes “Gornik”, Poznaņas “Lech”), Zviedrijas (Solnas “AIK”, Gēteborgas “Hacken”), kā arī Slovēnijas klubiem (“Maribor”, “Rudar Velenje” un “Domžale”).

Tāpat negaidīti nākamajā kārtā iekļuvušas arī veselas divas Luksemburgas vienības “Progres Niedercorn” un Ešas “Fola”, kā arī divas Bosnijas un Hercegovinas komandas Sarajevas “Željezničar” un “Sarajevo”.

Katastrofa Igaunijai, Melnkalnei, Moldovai, Somijai, Maķedonijai un Azerbaidžānai

Ja igauņu klubu Narvas “Trans”, Nimmes “Kalju” un Tallinas “Levadia” izkrišana bija paredzama, tad tā nevar teikt par Azerbaižānas komandām “Keshla” un “Gabala”, kas atzina divu pundurvalstu klubu attiecīgi Maltas “Balzan Youths” (summā 3:5) un Luksemburgas “Progres Niedercorn” (1:2) pārākumu.

Fiasko piedzīvoja arī Baku “Neftchi”, kas pēc uzvaras savā laukumā ar 3:1 izbraukumā pilnībā sabruka ungāru “Ujpest” priekšā – 0:4.

Labāk neveicās arī melnkalniešiem, no kuru zaudējumiem jāatzīmē “OFK Titograd” neveiksme pret Fēru salu Torshāvnas “B36”, kas nākamajā kārtā pretī saņems slaveno turku klubu Stambulas “Bešiktaš”.

No tālākas cīņas izkrita arī pa trim Somijas, Maķedonijas un Moldovas klubiem.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 1. kārtas atbildes spēles

16:00 Finished  Kairat Almaty (Kaz) 7 – 1 UE Engordany (And) 10:1 (summā)
16:00 Finished  Tobol Kostanay (Kaz) 2 – 0 Samtredia (Geo)  3:0
18:00 Finished Dinamo Minsk (Blr) 1 – 2 Derry City (Nir)  3:2
18:00 Finished FC Viitorul Constanta (Rou) 0 – 0 Racing Luxembourg (Lux)  2:0
18:00 Finished Gandzasar Kapan (Arm) 2 – 1 Lech Poznan (Pol)   2:3
18:00 Finished Irtysh Pavlodar (Kaz) 0 – 1 Trakai (Ltu)   0:1
18:00 Finished Laci (Alb) 1 – 0 Anorthosis (Cyp)  2:2 (“Laci” guva vairāk vārtu izbraukumā)
21:30 Finished  Partizan (Srb) 3 – 0 Rudar Prevlja (Mne)  6:0
21:30 Finished  Trencin (Svk) 1 – 1 Buducnost (Mne)
21:45 Finished Coleraine (Nir) 0 – 2 Spartak Subotica (Srb)   1:3
21:45 Finished  Dundalk (Irl) 2 – 1 Levadia (Est)  3:1
21:45 Finished NSI Runavik (Fai) 4 – 6 Hibernian (Sco)   5:12
21:45 Finished  Osijek (Cro) 2 – 1 Petrocub (Mda)  3:2
21:45 Finished Tre Fiori (San) 0 – 3 Rudar Velenje (Slo)   0:10
22:00 Finished Domžale (Slo) 1 – 1 Siroki Brijeg (Bih)  3:3 (“Domžale” guva vairāk vārtu izbraukumā)
22:00 Finished  Ujpest (Hun) 4 – 0 Neftci Baku (Aze)  5:3
22:15 Finished  Hafnarfjordur (Ice) 0 – 0 Lahti (Fin)  3:0