Vācija piedzīvo pamatīgu izbīli, bet Kross kļūst par nacionālo varoni, izraujot uzvaru

23/06/2018 22:56

Pasaules kausa izcīņas F apakšgrupā dramatisku uzvaru izcīnījusi Vācijas futbola izlase, kas ar 2:1 pieveica Zviedrijas futbolistus. Uzvaras vārtus 95. minūtē guva pussargs Toni Kross.

Pirms spēles

Zviedrijas izlasē uz jautājuma zīmes dalībai mačam būs trīs futbolisti – aizsargi Pontuss Jansons un Filips Helanders, kā arī pussargs Markuss Rodēns, kuri saķēruši vēdera vīrusu. Atgādinām, ka uzvaras vārtus pirmajā duelī pret Koreju guva Andreass Grankvists, kurš atzīmējās no 11 metru soda sitiena atzīmes. Pirms tam Pasaules kausa finālturnīrā Zviedrijas izlase bija piedalījusies 2006. gadā Vācijā, tiekot astotdaļfinālā. Zviedrija reiz spēlējusi PK finālā – 1958. gada turnīrā, kas norisinājās tieši zviedru mājās. Trešā vieta izcīnīta 1994. gadā ASV.

Tikmēr Vācijas izlases saņēmusi lielu kritiku par pirmo maču, taču tai pat laikā Joahims Lēvs ir ļoti mierīgs. Brazīlijā Vācijas izlase nepiedzīvoja nevienu neveiksmi, bet vienīgais neizšķirts tika nospēlēts ar Ganu (2:2). Četrkārtējā pasaules čempionei zviedru ”rieksts” nebūs vieglākais uzdevums, ņemot vērā, ka pēdējās trīs oficiālajās spēlēs, ko Vācija un Zviedrija aizvadījušas, Vācijai ir tikai viena uzvara, bet divas spēles beigušās neizšķirti.

Sākumsastāvi:

Vācija (4-2-3-1): Neuers; Kimmihs, Rūdigers, Boatengs, Hektors – Rūdijs, Kross – Millers, Drakslers, Roiss – Verners
Zviedrija (4-4-2): Olsens; Augustinsons, Grankvists, Lindelofs, Lustigs – Forsbergs, Ekdāls, Larsons, Klāsons – Toivonens, Bergs

Spēles apskats

Vispirms Zviedrijas izlasi vadībā izvirzīja Ola Toivonens, kurš pretuzbrukumā pārmeta pāri bumbu pāri Manuela Neuera rokām un virziīja vadībā Zviedriju. Otrā puslaika sākumā vācieši uzsāka pakaļdzīšanos un panāca 1:1. Marko Roiss pārspēja Zviedrijas izlases vārtu vīru Olsenu. Pēcāk sekoja Vācijas dominace, taču momentus neizdevās realizēt. Turklāt nepalīdzēja tas, ka Žeroms Boatengs nopelnīja otro dzelteno kartīti, atstājot Vāciju mazākumā. Jau kompensācijas laikā uz maiņu nākušais Brants norībina vārtu stabu, bet par nacionālo varoni kļuva pussargs Toni Kross, kurš 95. minūtē ar skaistu sitienu izrāva Vācijai laimīgu uzvaru.

Pirms pēdējās kārtās, kurā Meksika spēlēs ar Zviedriju, bet Vācija ar Dienvidkoreju, līderi ar sešiem punktiem ir meksikāņi. Pa trim punktiem ir Vācijai un Zviedrijai, bet Dienvidkoreja ir bešā