Vācija sensacionāli nodrošina pusfināla dueli pret Kanādu

21/02/2018 16:42

Pēdējo vietu Phjončanas ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīra pusfinālā pārsteidzoši nodrošinājusi Vācijas izlase, kas izlaida divu vārtu pārsvaru, taču pagarinājumā ar 4:3 uzveica pagājušo spēļu sudraba medaļnieci Zviedriju.

Vācieši vadību ieguva mača 14. minūtē, kad ar tālu uzmetienu no zilās līnijas 1:0 panāca Kristians Erhofs. Friči bija ieguvuši iniciatīvu un jau pēc nieka 29 sekundēm Marsels Nēbelss no vārtu priekšas Vācijas pārsvaru dubultoja – 2:0!

Otrajā periodā laukumā noritēja pamatīga cīņa, hokejistiem nespējot izveidot daudz vārtu gūšanas momentu un rezultātam paliekot nemainīgam.

Turpretim pēdējās 20 minūtēs ar lieliem spēkiem atspēlēties metās zviedri, kam spēles 47. minūtē izdevās vienus vārtus atgūt, pirmo punktu Olimpiskajās spēlēs gūstot talantīgajam aizsargam Rasmusam Dalīnam.

Tomēr tikpat drīz zviedri iekrita pretuzbrukumā, Dominikam Kahunam ar florbolam raksturīgu velkošo plaukstas metienu atgūstot Vācijai divu vārtu pārsvaru – 3:1!

Arī šoreiz Zviedrijas izlase sev raksturīgi turpināja cīnīties līdz pēdējam, brīžiem ārkārtīgi iespiežot vāciešus viņu aizsardzības zonā. Tas nesa augļus – Patriks Herslijs un Mikaels Vīkstrands divu minūšu laikā rezultātu izlīdzināja (3:3), turklāt vēlāk zviedri bija arī ļoti tuvu saviem ceturtajiem vārtiem. Taču vācieši spēli izvilka līdz pagarinājumam, kura otrajā minūtē ar gaļu ripu vārtos iestūma Patriks Raimers, Vācijai izcīnot sensacionālu panākumu ar 4:3.

Pusfinālā vācieši spēkosies ar Kanādu, kas šodien ar 1:0 apspēlēja līdzšinējo bronzas medaļnieci Somiju. Vienīgais precīzais metiens Maksīma Noro rēķinā.

Vācijas hokeja izlases augstākais sasniegums olimpisko spēļu hokeja turnīros ir 1932. un 1976. gados izcīnītās bronzas medaļas.