Vaņins un “Zurich” atgriežas uz uzvaru takas

01/10/2017 19:38

Latvijas futbola izlases vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā “Zurich” komanda svētdien Šveices čempionāta spēlē ar 3:0 (1:0) uzvarēja “Lugano” komandu, atgriežoties uz uzvaru takas.

Vaņins, kā ierasts, “Zurich” vārtos aizvadīja visu maču.

Mājinieki vadībā izvirzījās spēles 20.minūtē, kad bumbu savos vārtos ieraidīja Fabio Daprela, bet otrajā puslaikā Mihaels Frejs un Žanē Modū panāca graujošo 3:0.

“Zurich” iepriekšējos piecos Šveices čempionāta mačos pie uzvarām nebija tikusi, četras cīņas noslēdzot neizšķirti, bet iepriekšējā mačā zaudējot, kas komandai bija pirmais zaudējums sezonā.

Šveices čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 23 punktiem desmit mačos ir Bernes “Young Boys” vienība, kurai ar 17 punktiem tagad seko “Zurich”, bet vēl divi punkti mazāk ir “St.Gallen” un “Basel” komandām.

Cīrihes komanda šosezon ielaidusi tikai piecus vārtus, kas ir labākais rādītājs līgā.

Kā zināms, Vaņins pēc līguma pārtraukšanas ar “Sion” komandu iepriekšējā vasarā pievienojās “Zurich” vienībai, kas bija izkritusi uz valsts otro līgu. Pagājušajā sezonā viņš droši palīdzēja tai atgriezties spēcīgākajā čempionātā.

Vaņins jau nākamajā nedēļā tiek gaidīts Latvijas izlasē, kas ar spēlēm pret Fēru salām un Andoru noslēgs dalību 2018.gada Pasaules kausa izcīņā.

“Zurich” klubs, kas dibināts 1896.gadā, par Šveices čempionu kļuvis 12 reizes, tomēr iepriekšējo reizi tas notika 2009.gadā, kamēr par Šveices kausa ieguvēju tas kļuva vēl pērn.

Lai arī vēl 2015.gadā “Zurich” komanda augstākajā līgā izcīnīja bronzas medaļas, jau gadu vēlāk tā palika pēdējā starp desmit vienībām un bija spiesta atstāt stiprāko sabiedrību.

Pašlaik 37 gadus vecais Vaņins arī pagājušajā sezonā bija ļoti stabils “Zurich” pamatvārtsargs, pērn ar Cīrihes komandu parakstot trīs gadu līgumu.