VEF viesosies pie CSKA un lūkos reabilitēties par sagrāvi Liepājā

27/05/2018 09:58

VTB Vienotās līgas “play-off” ceturtdaļfināla otro spēli šovakar plkst. 19:00 aizvadīs “VEF Rīga”, kas izbraukumā tiksies ar esošo čempioni Maskavas CSKA. Abu komandu pirmajā mačā Liepājā pārliecinošu panākumu guva titulētie armijnieki (83:112), sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties priekšā ar 1-0.

[post_bet]

Rīdzinieki ar astoņām uzvarām un 16 zaudējumiem izslēgšanas turnīrā iekļuva kā pamatturnīra astotā spēcīgākā vienība, kas nozīmēja ceturtdaļfināla dueli ar esošo čempioni (un astoņkārtējo kopumā) CSKA (bilance 22-2). Maču Liepājā VEF iesāka apņēmīgi un pirmajā ceturtdaļā rezultativitātē spēja turēt līdzi Eirolīgā rūdītajam sāncensim (25:28). Spēles turpinājumā gan Jāņa Gailīša padotajiem arvien acīmredzamāk sāka pietrūkt jaudas, tikmēr maskavieši negrasījās atlaist kāju no gāzes pedāļa.

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Spēlējām pret ļoti labu komandu. Pirmajā spēles daļā nespēlējām tā, kā vajadzēja un neizmantojām savas iespējas. Spēles otrajā daļā starpība palielinājās un nespējām tikt līdzi pretiniekiem. Apsveicam CSKA ar uzvaru šodien. Tagad jau ejam tālāk un gatavosimies nākamajām spēlēm.”

CSKA katrā no ceturtdaļām guva vismaz 26 punktus, kā rezultātā Liepājas Olimpiskā centra grozos kopumā saberot Eiropas basketbolam neierastos 112 punktus. Uzvaru kaldināja ļoti sabalansēts uzbrukums, vismaz desmit punktus gūstot septiņiem Maskavas kluba spēlētājiem. Rezultatīvākie ar 15 punktiem bija Nando De Kolo un Viljams Klaibērns.

VEF sastāvā, grozam uzbrūkot ar lielisku precizitāti (metieni no spēles 7/8), nepilnās 14 laukumā pavadītajās minūtes ar 20 punktiem atzīmējās Kaspars Bērziņš, tikmēr Mareka Mejera rēķinā 16 punkti.

Arī sērijas trešā spēle pēc divām dienām risināsies CSKA mājvietā. Nepieciešamības gadījumā sērijas ceturto un piekto spēli komandas aizvadīs attiecīgi 1. un 3. jūnijā Rīgā. “VEF Rīga” šobrīd aizvada arī cīņas Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā pret “Ventspili”, pēc pirmajām divām spēlēm Kurzemē rezultātam sērijā esot 1-1. Pagaidām nākamais fināla mačs tiek plānots 31.maijā, bet, ja rīdzinieki uzvarēs kaut vienā cīņā pret CSKA, kalendārs tiks pārskatīts.