Velosportists Skujiņš šovasar pirmo reizi piedalīsies prestižajā “Tour De France”

29/06/2018 19:39

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš iekļauts “Trek-Segafredo” komandas dalībnieku sarakstā prestižajam daudzdienu velobraucienam “Tour de France”, piektdien paziņoja vienība.

Pašlaik 27 gadus vecajam Skujiņam šis būs pirmais “Tour de France” karjerā. Pērn viņš piedzīvoja debiju lielajās tūrēs, “Vuelta a Espana” izcīnot 123. vietu kopvērtējumā. Savu labāko rezultātu latvietis sasniedza 18. posmā, kurā piedalījās atrāvienā un izcīnīja 17. vietu.

Skujiņš maijā izcīnīja uzvaru vienā no UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena posmiem, triumfējot šo sacensību kalnu karaļa vērtējumā. Tāpat viņš janvāra beigās uzvarēja UCI pirmās kategorijas velobraucienā “Trofeo Lioseta Andratx”, kas viņam bija vien otrās sacensības “Trek-Segafredo” komandā.

Kā vēstīts, Skujiņš ceturtdien tika kronēts par Latvijas čempioni individuālajā braucienā.

Šī gada “Tour de France” norisināsies no 7. līdz 29. jūlijam, riteņbraucējiem aizvadot 21. posmu.

Skujiņš individuālajā braucienā startēs Latvijas čempiona kreklā. Lai tas notiktu arī grupas braucienos, viņam jāizcīna uzvara svētdien Talsos, kur notiks valsts čempionāta grupas brauciena sacensības.

“Trek-Segafredo” komandas sastāvā kopumā iekļauti astoņi sportisti. Vienības kapteinis būs nīderlandietis Bauke Mollema, bet sastāvā bez Skujiņa iekļauti arī vācu sprinteris Jons Degenkolbs, beļģis Jaspers Stujvens, francūzis Žiljēns Bernārs, etiopietis Cbago Grmajs, austrietis Mihaels Gogls un nīderlandietis Kūns de Korts.

Pērn “Tour de France” triumfēja brits Kristofers Frūms, izcīnot savu ceturto titulu un trešo pēc kārtas.

Kā zināms, šogad pirmajā lielajā tūrē – “Giro d’Italia” – piedalījās latvietis Krists Neilands, kurš kopvērtējumā izcīnīja 73. vietu.