“Ventspils” dramatiskā galotnē nosargā uzvaru Rīgā un desmito reizi triumfē LBL

06/06/2018 21:31

Par Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempioni desmito reizi kluba pastāvēšanas vēsturē kļuvusi “Ventspils”, kas finālsērijas sestajā mačā dramatiskā galotnē nosargāja uzvaru pār “Rīgas VEF” (80:78), sērijā līdz četrām uzvarām svinot uzvaru ar 4-2.

Kurzemniekiem šis bija pirmais LBL tituls kopš 2014. gada. Rezultatīvākais jauno čempionu sastāvā ar gūtiem 15 punktiem šovakar bija lietuvietis Juliuss Juciks, bet pa 12 punktiem pievienoja Aigars Šķēle un Rihards Lomažs. VEF rindās ar 22 punktiem izcēlās Kens Brauns.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Ventspils” aizsargs Šķēle.

VEF jau mača pirmajās minūtēs lika noprast, ka šajā sērijā vēl nekas nav galā, visu pirmo ceturtdaļu noturoties vadībā. Ceturkšņa gaitā mājinieki uz īsu brīdi iekrāja astoņu punktu handikapu (12:4), bet perioda pēdējās minūtes piederēja Kasparam Vecvagaram – deviņi punkti pēc kārtas, vienpersoniski ļaujot rīdziniekiem otro ceturtdaļu uzsākt ar +7 (27:20).

Puslaika turpinājumā ventspilnieki pakāpeniski spēja sadeldēt deficītu, bet 17. minūtē Māra Gulbja precīzais metiens pirmo reizi kopš rezultāta 0:0 atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Vēl vairāk – ventiņi pie tā neapstājās un pēc Riharda Lomaža un Maika Bruševica trīspunktniekiem ciemiņiem jau +6 (43:37). Roberta Štelmahera vadītā vienībā sekmīgi aizvadīja arī puslaika galotni, lielajā pārtraukumā dodoties pie rezultāta 47:39.

Trešās ceturtdaļas ievadā viesu pārsvars pieauga pat līdz +14 (53:39) un desmit punktu robežās tas saglabājās teju visa perioda garumā. VEF visiem spēkiem centās samazināt iekrātos mīnusus, taču nestabilais sniegums uzbrukumā liedza panākt kādu pavērsienu šajā cīņā. Ceturkšņa izskaņā +14 atjaunoja Dominesa Barneta trejacis (69:55), paverot Ventspilij ļoti labas izredzes uz čempiontitula izcīnīšanu.

Ar Aleksa Peresa un Kaspara Bērziņa pūliņiem VEF izšķirošā spēles nogriežņa sākumā pievilka līdz 61:69, kamēr viesi pirmos punktus guva vien pēc nospēlētām četrām minūtēm. Mājiniekiem izdevās uzlabot sniegumu aizsardzībā, ļaujot sāncenšiem nepilnu piecu minūšu laikā gūt vien divus punktus, kamēr Jāņa Gailīša padotie atbildēja ar 11 (66:71).

Sākoties pēdējām trim pamatlaika minūtēm, ventspilnieki joprojām saglabāja slidenu vadību (75:70), kas solīja aizraujošu mača izskaņu. Pēc viesu komandas uzbrukuma piezīmes 2+1 gājienu otrā laukuma galā realizēja Kens Brauns (73:75), bet nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Pols Kārters no tālās distances jau panāca 78:77.

Pēc minūtes pārtraukuma viesiem vadību atguva Gulbis (79:78), un 27 sekundes pirms finālsvilpes tiesības uz pēdējo uzbrukumu bija VEF. Izšķirošo metienu izpildīja Kārters, taču tas lidoja grozam secen, bet otrā laukuma galā abus sodiņus realizēja Emanuels Ubilla, ar ko bija pietiekami, lai nosargātu uzvaru un varētu sākt atzīmēt LBL čempiontitula atgūšanu – 81:78.

LBL finālsērija, sestā spēle

“Rīgas VEF” – “Ventspils” 78:81 (27:20, 12:27, 16:22, 23:12)

VEF: Brauns 22, Peress 16, Vecvagars 13, Ate 7, Kārters 7 (8 atl.b.), Bērziņš 5, Čavars 4, Helmanis 2, Janičenoks 2,

Ventspils: Juciks 15, Šķēle 12 (7 atl.b.), Lomažs 12, Bārnets 10, Ikovļevs, 9, Ubilla 8, Zaķis 6, Bruševics 5, Gulbis 4

Pirmie divi finālsērijas mači risinājās Ventspilī, abām komandām uzvaras dalot uz pusēm. Sērijas trešajā spēlē pagājušajā ceturtdienā Rīgā vadību duelī pārņēma laukuma saimnieki (76:66), bet sestdien ventspilnieki revanšējās ar rezultātu 89:83, izlīdzinot rezultātu sērijā 2-2. Pirmdien abas komandas atgriezās Kurzemes pilsētā, pārliecinošu panākumu (96:73) gūstot mājiniekiem.

“Ventspils” par valsts čempioni kļuvusi desmit reizes, pēdējo titulu izcīnot 2014. gadā, savukārt atjaunotais VEF klubs LBL triumfējis piecas reizes, tostarp pērn.