“Ventspils” izbraukumā piekāpjas “Neptunas” (VIDEO)

18/10/2017 21:07
BK

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrajā spēlē trešdien ar rezultātu 80:87 (22:24, 26:24, 16:22, 16:17) ļoti līdzīgā cīņā piekāpās Lietuvas klubam Klaipēdas “Neptūnas”.

Visu maču cīņa notika punkts punktā, tomēr pēdējos uzbrukumos nedaudz labāki bija lietuvieši, sagādājot “Ventspils” komandai pirmo zaudējumu šosezon.

“Ventspils” rindās 17 punktus iemeta Emanuēls Ubilla, ar 15 punktiem un sešām bumbām zem groziem atzīmējās Bleiks Hamiltons, kamēr 14 punktus savāca vēl viens leģionārs Maiks Brusevics.

Tikmēr “Neptunas” vienībā 18 punktus savāca Mindaugs Girdžūns, kamēr 14 punktus iemeta ventspilnieku pagājušās sezonas spēlētājs Edgars Žeļonis.

Pirmos piecus punktus mačā iemeta mājinieki, bet klusuma brīdi ar tālmetienu pārtrauca Hamiltons. Kaut vēlāk ventspilnieki nokļuva iedzinējos arī ar 5:10, kopumā bija līdzvērtīga cīņa, viesiem pretiniekus tālāk nelaižot. Ventspilnieki pirmajā ceturtdaļā vadībā bija vien uz īsu brīdi, bet Žeļonis pirmajās desmit minūtēs iemeta astoņus punktus “Neptūnas” labā. Pēc pirmās ceturtdaļas “Ventspils” bija iedzinējos ar 22:24.

Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki bija vēl veiksmīgāki un iemeta pirmos astoņus punktus, kas viņu pārsvaru deva jau desmit punktu apmērā. Tomēr atkal “Ventspils” ne tikai panāca pretiniekus, bet perioda sestajā minūtē Brusevics ar savu trešo tālmetienu jau izvirzīja viesus priekšā ar 42:40. Turklāt brīdi vēlāk precīzi bija vēl divi ventspilnieku trejači un pirmajā puslaikā viesi trāpīja astoņus no 12 tālmetieniem. Kopumā pēc puslaika rezultāts bija neizšķirts 48:48.

Otrā puslaika sākumā “Ventspils” pirmajās trijās minūtēs guva tikai divus punktus, regulāri pieļaujot kļūdas. Kopumā trešā ceturtdaļa “Ventspils” komandai nebija no veiksmīgākajām un viesi pirmajās deviņās minūtēs iemeta vien 12 punktus, tomēr desmitajā pievienoja četrus. Kaut deficīts tika samazināts līdz trim punktiem, līdz ar beigu signālu Toms Delininkaitis trāpīja tālmetienu un “Ventspils” bija iedzinējos ar 64:70.

Arī noslēdzošajā spēles nogrieznī ventspilnieki ilgstoši nespēja pietuvoties tuvāk par četriem punktiem. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas komanda jau bija panākusi 74:76, tomēr turpinājumā abas vienības uzbruka ļoti rezultatīvi, visu laiku deficītam mainoties 2-4 punktu robežās. Tomēr izšķirošais brīdis notika pusminūti pirms pamatlaika beigām, kad Girdžūns trāpīja tālmetienu un “Ventspils” jau zaudēja ar 80:87, turpinājumā nespējot izglābties.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā spēlē Ronalda Zaķa metiens septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām nodrošināja ventspilnieku uzvaru 73:72 savā laukumā pār iepriekšējās sezonas sacensību čempioni Tenerifes “Iberostar” no Spānijas. Savukārt “Neptūnas” savu skatītāju priekšā ar 75:73 uzvarēja iepriekšējās sezonas Francijas čempioni Šalonas pie Sonas “Elan”.

“Ventspils” komanda, pie kuras stūres pirms šīs sezonas atgriezās Roberts Štelmahers, sezonu bija iesākusi ar sešām uzvarām sešos mačos, pirmo neveiksmi piedzīvojot trešdien – bez veiksmīgā sākuma FIBA Čempionu līgā gūti pieci panākumi pēc kārtas arī “OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL). Tikmēr Klaipēdas basketbolisti Lietuvas čempionātā septiņās spēlēs guvuši piecas uzvaras, turklāt uzveikts arī Lietuvas grands Kauņas “Žalgiris”.