Video atkārtojums piepalīdz zviedriem tikt galā ar Dienvidkoreju

18/06/2018 16:52

Krievijā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā pie pirmās uzvaras tikusi Zviedrijas izlase, kas ar 1:0 Ņižņijnovgorodā pārspēja Dienvidkorejas izlasi. Vienīgos vārtus guva zviedru kapteinis Andreas Grankvists, kurš bumbu raidīja vārtos no 11 metru atzīmes, pēc tam, kad tiesnesis bija savu lēmumu mainījis pēc video atkārtojuma noskatīšanās.

Pirms spēles

Pirms spēles uzplauka neliels “skandāliņš”. Kļuva zināms, ka zviedri vairākkārtīgi centušies iekļūt Dienvidkorejas treniņos, bet viens no treneru štāba atkāljis, ka devies arī uz Austriju, kur kalnos, pirms došanās uz PK, trenējusies šodienas pretiniece. Skauts pastāstījis, ka ar jaudīgu teleskopu un kameru, devies augstāk kalnos, un no kādas mājas vērojis Dienvidkorejas treniņus. Dienvidkorejas treneris tikai par to pasmaidījis, sakot, ka aziātus vienu no otra atšķirt esot sarežģīti, turklāt regulāri spēlētāji mainījuši numurus.

Sākumsastāvi:
Zviedrija: (4-4-2) Olsons; Augustinsons, Grankvists, Jansons, Lustigs – Klasons, Larsons, Ekdals, Forsbergs – Bergs, Toivonens
Dienvidkoreja: (4-1-4-1) Hjunvo Čo; Parks (Minvu Kims 28′), Lī, Hjunso Jangs, Minvū Kims – Kī – Lī, Jačeols Ko (Sungvū Lī 73′), Sons, Hvangs – Šinvūks Kims

Pirmais puslaiks

Pirmajā desmitminūtē izlases nodarbojās ar pretinieka “iepazīšanu”. Ar bumbu vairāk bija dienvidkorejieši, kas centās veidot kombicionālus uzbrukumus, bet zviedri pirmajās minūtēs centās spēlēt bez lieka riska. Dienvidkoreja vairāk lūkoja izmantot savu kreiso flangu, kur spēlē komandas līderis Sons, kurš ikdienā spēlē “Tottenham Hotspur” vienībā Anglijas Premjerlīgā.

Puslaika vidusdaļā zviedri pārņema iniciatīvu un jau krietni vairāk kontrolēja bumbu. Pirmais reālais vārtu gūšanas moments bija vērojams 20.minūtē, kad bumba veiksmīgi vārtu priekšā nonāca pie Artjoma Rudņeva bijušā komandas biedra Hamburgā Markusa Berga, kurš no divu metru attāluma nerealizēja lielisku iespēju – Koreju glāba vārtu vīrs Hjunvo Čo.

Puslaika noslēgumā zviedri ar lieliem spēkiem devās uz priekšu, lai gūtu “vārtus uz ģērbtuvēm”. Tuvu golam bija Krievijā ikdienā spēlējošais Viktors Klāsons, kurš sita ar galvu, bet uz ģērbtuvēm futbolisti devās, kad tablo vēljoprojām vēstīja par bezvārtu neizšķirtu.

Otrais puslaiks

Labu sniegumu otrā puslaika sākumā atkal rādīja korejiešu vārtsargs Hjunvo Čo, kurš lieliski nospēlēja pēc Zviedrijas izpildītas standartsituācijas, kad otro reizi spēlē glāba savu komandas no gandrīz 100% vārtu gūšanas iespējas. Bet arī dienvidkorejieši sagādāja grūtības Zviedrijai, neļaujot aizsargiem atslābināties.

Āzijas kontinenta pārstāvji devās bīstamos pretuzbrukumos, bet video atkārtojumu sistēma iespēju deva skandināviem. Klasonu soda laukumā “nopļāva” korejiešu aizsargs, bet soģis no ASV nenoticēja Klāsona aktierspēlei. Talkā nāca video atkārtojums, kas spēja mainīt galvenā tiesneša viedokli. “Pendeli” pārliecinoši izpildīja 33 gadus vecais Zviedrijas kapteinis Andreas Grankvists.

Spēles izskaņā dienvidkorejieši devās uz priekšu, bet Zviedrijas aizsardzība spēlēja kompakti, neļaujot pretiniekiem izmantot brīvās zonas. Jau spēles pieliktajā laikā lielisku izdevību izlīdzināt rezultātu neizmantoja uzbrucējs Hīkvans Hvangs, bet atlikušajā laikā Andersona vadītā komanda novadīja spēli līdz uzvarai.