Žagars savā otrajā ACB spēlē gūst sešus punktus, komandai zaudējums

25/03/2018 00:14

Vien 17 gadus vecais Artūrs Žagars sestdien savā otrajā mačā Spānijas augstākās līgas (ACB) čempionātā guva sešus punktus, viņa pārstāvētajai Badalonas “Divina Seguros Joventut” komandai ciešot zaudējumu.

Badalonas basketbolisti viesos ar rezultātu 75:77 (10:18, 15:17, 19:29, 26:18) piekāpās Tenerifes “Iberostar” vienībai, kas šosezon FIBA Čempionu līgā divreiz piekāpās Latvijas vicečempionei “Ventspilij”.

Žagars šajā mača laukumā bija 11 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā iemeta divus no trim tālmetieniem, bet aizmeta garām savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, vienu reizi pārkāpa noteikumus un tika pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Žagars pirms divām nedēļām debitēja Spānijas augstākajā līgā, nepilnās astoņās minūtēs gūstot divus punktus.

Badalonas “Divina Seguros Joventut” komandas jaunatnes sistēmai Žagars pievienojās pagājušā gada jūnijā. Pērn pavasarī viņš “Rīga”/DSN komandu aizveda līdz Latvijas čempionu titulam U-19 vecuma grupā, vidēji vienā spēlē iemetot 13,3 punktus.

Savukārt šosezon viņš palīdzēja Badalonas kluba jauniešu komandai uzvarēt “Adidas Next Generation” turnīra jeb jaunatnes Eirolīgas kvalifikācijas posmā un iekļūt finālsacensībās.

Spānijas čempionāta kopvērtējuma galvgalī ar 20 uzvarām 23 cīņās pārliecinoši atrodas Madrides “Real”, kam ar 16 uzvarām seko Rodiona Kuruca pārstāvētā Barselonas “Lassa”, Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia”, kā arī pērnās sezonas čempione “Valencia Basket”.

Tikmēr 15 uzvaras ir Rolanda Šmita pārstāvētajai Fuenlavradas “Montakit”, bet 14 panākumi un astotā vieta ir Anžeja Pasečņika pārstāvētajai Grankanārijas “Herbalife”.

Vēl Mārtiņa Laksas pārstāvētā Kompostelas “Monbus Obradoiro” ar 11 uzvarām ir 11.vietā, Jāņa Blūma pārstāvētā Saragosas “Tecnyconta” ar septiņām uzvarām atrodama 14.pozīcijā starp 18 vienībām, bet Badalonas “Divina Seguros Joventut” ar četrām uzvarām ir pēdējā.