“Žalgiris” satriec Strēlnieka “Olympiacos” un nonāk soļa attālumā no “Final Four”

24/04/2018 22:02

“Turkish Airlines” Eirolīgā šovakar trešajā ceturtdaļfināla spēlē Kauņas “Žalgiris” savā laukumā vairāk kā 14 tūkstošu skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 80:60 (19:21, 17:26, 14:20, 13:10) pārliecinoši pārspēja Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Pirejas “Olympiacos”. Tādējādi sērijā līdz trim uzvarām Lietuvas basketbola flagmanis atguvis vadību (2-1). Arī dueļa ceturtais mačs pēc divām dienām paredzēts Kauņā.

Strēlnieks laukumā pavadīja 13:23 minūtes un guva trīs punktus (1p. 3/3, 2p. 0/1, 3p. 0/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu un izpelnījās divus noteikumu pārkāpumus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Brendons Deivīss, bet 13 punktus nepilnās 19 minūtēs guva Pauļs Jankūns. “Olympiacos” rindās 14 punkti Vasiļa Spanuļa kontā.

Pirmajos divos mačos Grieķijā uzvaras tika dalītas uz pusēm – vispirms “Žalgiris” pirmajā mačā negaidīti pagarinājumā pārspēja titulēto sāncensi ar rezultātu 87:78, kam sekoja “Olympiacos” revanšs otrajā spēlē (79:68).

Abu komandu trešā tikšanās iesākās ar līdzvērtīgu cīņu, pirmo ceturtdaļu ar nelielu pārsvaru noslēdzot viesiem. Notikumi uz slikto pusi laukuma saimniekiem mainījās otrajā ceturksnī, kurā Kauņas klubs nepilnu četru minūšu laikā veica 12:0 spurtu un panāca +13 (37:24). Pirmajā puslaikā “Žalgiris” pārsvars sasniedz arī 17 punktus, tomēr īsi pirms lielā pārtraukuma “Olympiacos” guva sešus bezatbildes punktus, uzstādot puslaika gala rezultātu (36:47).

Trešo ceturtdaļu abas komandas iesāka mazrezultatīvi, kas nāca par labu viesiem. Ilgāku laiku atrodoties iedzinējos ar divciparu skaitļa starpību, perioda otrajā pusē Vasilis Spanulis ar pieciem punktiem pēc kārtas sadeldēja starpību līdz 46:53. Sekmīgs turpinājums nesekoja, jo “Žalgiris” ar kapteiņa Pauļa Jankūna, kurš bija bija atbildīgs par Kauņas kluba nākamajiem deviņiem punktiem, pūliņiem drīz vien atjaunoja komfortablāku handikapu (62:46). No Jankūna stafeti pārņēma pārējie Lietuvas kluba spēlētāji, kas ļāva noslēdzošo ceturtdaļu sagaidīt pie rezultātu 67:50.

“Žalgiris” gāzes pedāli neatlaida arī pēdējās desmit minūtēs un droši soļoja pretī otrajai uzvarai šajā ceturtdaļfināla sērijā.