Zināmi pirmie FIFA Klubu Pasaules kausa finālisti

12/12/2017 21:41

Brazīlijas klubs Portualegri “Gremio” otrdien kā pirmais iekļuva Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) notiekošā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu Pasaules kausa finālā.

Pusfinālā “Copa Libertadores” jeb prestižākā Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) klubu turnīra uzvarētāja “Gremio” ar 1:0 (0:0, 0:0) papildlaikā pieveica “Pachuca” no Meksikas, kas ir Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) spēcīgākā komanda.

Par spīti nelielam “Gremio” pārsvaram, rezultāts pamatlaikā tā arī palika neatklāts. Savukārt pagarinājumā uzvaru Brazīlijas klubam nodrošināja Evertona precīzais sitiens, izšķirošo bumbu “Pachuca” vārtos raidot 95.minūtē. Meksikas komanda gan pēdējās desmit pagarinājuma minūtes aizvadīja mazākumā, jo otro dzelteno kartīti bija nopelnījis Viktors Gusmands.

Finālā “Gremio” spēkosies ar Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas uzvarētāju Madrides “Real” no Spānijas vai mājinieci Abū Dabī “Al Jazira”, kas savu pusfinālu aizvadīs trešdien.

“Real” pērn uzvarēja arī FIFA Klubu Pasaules kausā, bet tās pusfināla pretiniece “Al Jazira” šī gada turnīru sāka jau no astotdaļfināla, kamēr Madrides klubam trešdien būs pirmais mačs turnīrā.

Sacensību fināls notiks sestdien Abū Dabī.

Vēl vienā otrdienas cīņā piekto vietu turnīrā ieguva Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) Čempionu līgas uzvarētāja Saitamas “Urawa Reds” no Japānas, kas ar 3:2 (2:1) uzvarēja Āfrikas Futbola konfederācijas (CAF) čempioni Kasablankas “Wydad” no Marokas.

Pērn turnīrā triumfēja Madrides “Real” komanda, kas finālā tikai pagarinājumā spēja pieveikt Japānas čempioni Kašimas “Antlers”. Pirms tam pusfinālā “Antlers”, kas kā saimniece savu ceļu sacensībās lauza no astotdaļfināla, negaidīti uzvarēja “Copa Libertadores” turnīra uzvarētāju Medeljinas “Atletico Nacional” no Kolumbijas.

Pasaules klubu kausā piedalās FIFA konfederāciju kontinentu prestižāko turnīru čempiones, kā arī rīkotājvalsts čempionāta uzvarētāja.

Jau trīs gadus pēc kārtas prestižo kausu ieguvusi kāda no Spānijas vienībām.